Skocz do zawartości

NAIM ATOM


kaczadupa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Takie moje przemyślenia... 

Może komuś się przyda, może ktoś słyszy tak jak ja...

Tak słucham dzisiaj na wypoczęciu Henia 190 i nasuwają mi się następujące wnioski. Wzmacniacz kładzie nacisk na średnicę, ona jest dla niego priorytetem a im dalej odchodzimy od średnicy w obu kierunkach tym gra on delikatniej. Góra i dół robi pół kroku do tyłu, żeby maksymalnie wyeksponować to co w H 190 jest najlepsze czyli średnicę, która jest wyjątkowo swobodna, nasycona, czytelna, barwna, pełna, bez najmniejszych śladów nerwowości/szarpania/jazgotu. Idealna? Patrząc przez pryzmat ostatnio słuchanych u mnie wzmacniaczy Naim Supernait3 czy Trigon Exxceed uważam, że tak. W SN3 wokal był powiększony, nadmuchany, lekko postarzony i czasem miało się wrażenie, że wokaliści śpiewają z "klamerką zaciśniętą na nosie" . W Trigonie Exxceed natomiast odwrotnie do SN3 brakowało większej namacalności wokali.

Niskie tony h190 świetne pod każdym względem (jakościowo lepsze zarówno od Trigona Exxceed jak i Naima SN3) ale niestety... lekko wycofane 😞 Wysokie tony h190 mają idealnie uchwycony balans między konturem a nasyceniem ale! brakuje troszkę otwarcia na samej górze (co pokazuje Trigon Exxceed), górę Naima SN3 przemilczę bo nie bardzo jest co chwalić/o czym pisać. Hegel 190 ingeruje troszkę w wysokie tony, zastępując to "najwyższe otwarcie" , które ma Trigon Exxceed czy moje Cyrusy delikatnym wygładzeniem. 

Przestrzeń h190 jest dobra jednak niestety 😞 nie bardzo dobra, to nie poziom Trigona Exxceed, ten wzmacniacz jest tutaj moim nr1. Przestrzeń Naima SN3 należy w tym zestawieniu zwyczajnie przemilczeć. 

Koniec. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, a nie potrafisz tak po prostu cieszyć się muzyką, która na Twoich ATC gra przecież wybornie 🙂. Jest piękna, lekko osłodzona średnica, rozdzielcza (z umiarem) góra, fajny, zwinny basik, którego braków wcale się nie czuje. Jest przestrzeń, oddech. A wszystko to ma klimat zadymionego baru o lekko dusznym klimacie. I nawet moje truchło marantz potrafi mi ten fajny klimat oddać 😉

Aha, jest jeszcze ta kozacka maskownica 😝.20210917_125919.jpg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie a czy ładnie to tak odkupować co 2 tygodnie używane monitorki, następnie wrzucać ich zdjęcia na fora o tematyce audio chwaląc jakie to one wybitne by jednocześnie w tym samym czasie wystawiać je już na olx... Gdzie tu słuchanie muzyki? Wpadłeś w audiofilskie  sidła jak my wszyscy tylko nie potrafisz się do tego przyznać, nie wiem czemu, ale ok. Peace! 

Ps. Życie audiofila to nie zawsze tylko radość, to często długa, kręta i męcząca droga. :)

 

A te maskownice moim zdaniem wyjątkowo szpecą te ślicznie monitorki. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, masz rację, trochę to wygląda na reklamę 😝. Ale chyba nie zaprzeczysz, że większość monitorów, które miałem to jednak dość solidne paczki. I fajne byłoby zostawić tak ze 3 - 4 pary, ale i tak w końcu pewnie by się znudziły, a dwa jest jeszcze coś tak istotnego jak WAŻ 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Audiowit.

Dodam tylko, że albo się Hegel 190 zaczyna rozkręcać albo moje uszy ale to co on pokazuje na dole zaczyna być tak samo fascynujące jak przerażające. Kapitalne niskie tony. Na tym polu raczej Heed z Heglem nie powalczy. Dobra,  starczy tego gdybania. Będzie się działo, to pewne. 

Słucham właśnie albumu Memoirs of a Geisha, Naim został definitywnie  zdetronizowany. Ale to gra, ale to dobre. Ufff

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Coraz więcej moich znajomych gra na heglach. Jest to ciekawe zjawisko, bo ta marka raczej nie cieszyła się poważaniem wśród " słyszących " audiofilów.

Podobno sporo modeli gra dość liniowo, nie koloryzując brzmienia, to pewnie dlatego była/jest niezbyt popularna i/czy poważana wśród audiofilów. 

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Memoirs of a Geisha

Chyba nigdy nie słuchałem tej ścieżki dźwiękowej, a są skrzypce, jest wiolonczela, czyli te rzeczy, które lubię.

PS Jak lubisz skrzypce, to sprawdź sobie soundtrack do filmu Purpurowe skrzypce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Podobno sporo modeli gra dość liniowo, nie koloryzując brzmienia, to pewnie dlatego była/jest niezbyt popularna i/czy poważana wśród audiofilów. 

Nie, po rostu były to kiepskie wzmacniacze. Miały właśnie sprawiać wrażenie efektownych na co właśnie lapala się " mlodzież".Zaawansowani audiofile wiedzą, że podbarwienie w jednym aspekcie nie pozostaje bez konsekwencji w innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zagra jeszcze Heed Lagrange, który jak się domyślam (mogę się mylić), na tle Hegla zagra bardziej namacalnie i ze sprytnie dodanymi podbarwieniami. 

Gdybym na słuchanie muzyki miał dziennie tylko 0,5h to wybrałbym Naima XS3. Na "muzyczny sprint" w sam raz ale na maratonie już może zamęczyć. H190 dla wielu może się okazać za gładki, za mało "błyszczący" i za słabo "kopiący". 

No nie ma jednego wyboru idealnego dla każdego i do wszystkiego (gatunki muz., jakość nagrań, charakter grania paczek, akustyka itd.) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, to ma być finezyjny magik, chyba. Musimy poczekać do wtorku. Pamiętam jak przez mgłę granie małego Heeda Obelisk mk2, gładki, dźwięczny, nasycony od góry do dołu i z lekko wzmocnionym górnym basikiem, wokal całkiem namacalny. Ale pamięć audio wiadomo jaka jest. Nic nie jest przesądzone zanim się nie posłucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...