Skocz do zawartości

Jaki amplituner pod canton movie 95 - przestrzenny dźwiek


piotrekdriver

Recommended Posts

Witam,

Panowie, jaki amplituner polecicie do głośników canton movie 95 5+1. Zależy na na dźwięku przestrzennym i w miarę spoko jakości, ale bez przesady.

Polecaliście mi denon avr 750, jednak jego cena 2600zł jest dosyć spora jak na 1 zestaw, może znajdzie się coś w miarę chociaż podobnego 

ale tańszego, lub coś bardziej popularnego żeby może jakiś sprzęt używany kupić..

 

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Powiem tak. Nie znam się za bardzo, fajnie jakby ładnie rozdzielał dźwięk po Canton'ach. Funkcje ? Fajnie jakby miał bluetooha żeby telefon podłączyć, no i żeby pracował z telewizorami nowymi... no i tyle wiem :D

Budżet? Jakby nowy kosztował ok. 2000zł to może używany by się trafił za 1500zł. Fajnie jakby do 1500-1600 się udało. No i żeby nie był wielką kolubryną. Chyba, że uważacie, że jest

to bez sensu i lepiej dołożyć do Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę, że Yamaha obsługuje 7.1, u mnie będzie 5.1 (canton 95) więc wydaję mi się że Denon S650H może będzie ok :D Mam po prostu okazję wyrwać go za 1000zł jeszcze na gwarancji :D

 

Edit: Zauwazyłem przy S650H że posiada tylko Dolby ProLogic Il i nie posiada Dolby Surround, czy to duża wada przy dźwiekach przestrzennych, tak samo brak dolby atmos .. ?

Edytowano przez piotrekdriver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Denon S 750 i 650 różnią się tyko ilością kanałów.

Z Movie zagra Ci to tak samo.

To nie jest wada.

Po prostu płacisz mniej za mniejszą ilość kanałów.

Kiedy byś tego Atmosa zakładał?

I jakiego?

Piotr

Nie wiem czy dobrze rozumiem, Dolby Atmos  to funkcja w telewizorze podajże.. :D Akurat będę robił zakupy w mediamarkcie, gdzie jest ta promocja... 5 produkt za 1 zł,

Jak biorę głosniki, tv, amplituner to na 3 produkt -44% więc Denon 650 bede miec za 1000zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos to technologia dźwięku przestrzennego, która pozwala wzbogacić efekt przestrzenny o kanały i dźwięki dobiegające od góry. W belkach (soundbarach) efekt próbuje się uzyskać (z mizernym skutkiem) poprzez skierowanie głośników w górę. Odbijające się dźwięki od sufitu mają tworzyć efekt. W praktyce jednak tylko sufitowe głośniki zdają tutaj egzamin. Amplitunery mają to w opisie kanałów. Np. 7.1 kanałowy obsłuży 5.1.2 co oznacza 5 kanałóww dookólnych, 1 subwoofer i 2 kanały Atmos.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piotrekdriver napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, Dolby Atmos  to funkcja w telewizorze podajże.. :D Akurat będę robił zakupy w mediamarkcie, gdzie jest ta promocja... 5 produkt za 1 zł,

Jak biorę głosniki, tv, amplituner to na 3 produkt -44% więc Denon 650 bede miec za 1000zł :D

To nei funkcja TV. W Atmosie musisz mieć ścieżkę dźwiękowa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-X2100W to konstrukcja z 2014r. Denon AVR-S750H z 2019r. Jeśli chodzi o bajery i wyposażenie to świeższa 750 daje więcej z Atmos na czele. Ale dźwiękowo 2100 to jednak półka wyżej. 750 za to jest jeszcze na gwarancji. :) Do Cantonów bym brał 750.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Denon AVR-X2100W to konstrukcja z 2014r. Denon AVR-S750H z 2019r. Jeśli chodzi o bajery i wyposażenie to świeższa 750 daje więcej z Atmos na czele. Ale dźwiękowo 2100 to jednak półka wyżej. 750 za to jest jeszcze na gwarancji. :) Do Cantonów bym brał 750.

Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...