Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz do Emit30?


castel

Recommended Posts

2 godziny temu, Mar Ka napisał:

No dobrze, słychać delikatne buczenie,ale muszę przystawić ucho do wzmacniacza.W moim odczuciu to nic takiego,czym należy się przejmować.

Pozdrawiam

U mnie w całkowitej ciszy słychać z dwóch metrów ,ale jestem bardzo wyczulony i upierdliwy jeżeli chodzi o takie rzeczy.

Zaznaczam ,że słychać tylko w czasie pracy wzmacniacza także ogólnie nie przeszkadza choć w głowie siedzi :)

Ostatecznie wymienię na nowszy model choć mój jest jeszcze na gwarancji do końca roku.

Edytowano przez castel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumienie przerabiałem i w swoim Audiolabie i w Heglu. Rozwiązanie proste, ale i wymagające wkładu finansowego. Filtr/reduktor składowej napięcia zasilającego. W moim przypadku Audiolab DC Block. Nie chciało mi się wierzyć, że to pomoże. Pomogło. Zero buczenia. A i sam wzmacniacz nieco na tym zyskał pod względem brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Tak, kupiłem go w sumie trochę w ciemno. Fajny gadżet za jeszcze w miarę znośne pieniądze. Mam 6000a w drugim systemie i ten blocker naprawdę dobrze mu zrobił. Najbardziej jednak cieszy mnie pozbycie się buczenia. To jest dla mnie w ogóle porażka, że recenzenci nie wspominają o takich ficzerach jak brumienie we wzmacniaczach. A buczy przecież w mniejszym czy większym stopniu co drugi dostępny na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie buczy. Możliwe u nich nie.

To inna sprawa że recenzent nie wspomina o wadach produktu, to nic nowego. ale nie o tym. Bo to długi i osobny temat

U mnie w prywatnym mieszkaniu oraz w salonie audio wzmacniacze nie buczą. Chodź raz się zdarzyło że w jeden dzień tak. Akurat miałem na warsztacie dwa wzmacniacze i oba tak miały. Na następny dzień cisza w obu. Nigdy więcej się to nie potworzyło.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka wskazuje kierunek w którym ma iść sygnał, czyli w stronę wzmacniacza:
źródło ---> wzmacniacz

Pozdrawiam
PS. Strzałka wskazuje kierunek sygnału (a dokładniej zwrot - jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do definicji).
Dotyczy to również kabli głośnikowych i innych kabli sygnałowych (np. XLR, analogowe RCA itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić jeszcze o poradę w doborze interkonekta 2xrca do mojego systemu? Miałem obecnie podłączone przewodem Melodika,lecz po wpięciu coaxiala nie ma nawet co mówić i porównywać ,Melodika obcina i to dość obficie,dlatego chciałbym zakupić jakiś inny przewód do potestowania,myślałem o Chord Clearwey . 

Obecnie Emit 30,CXA 80,Cardas 101,Profigold OxypurPGD4000,źródło na chwilę obecną Zidoo Z100PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...