Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza lampowego


Sofo

Recommended Posts

Buduję drugi system stereo, tym razem w oparciu o wzmacniacz lampowy. Pomieszczenie 19m2. Słuchałem kilku wzmacniaczy i wiem, że chciałbym wzmacniacz na lampach 300b, nawet przy wszystkich jego ograniczeniach odnośnie mocy. Wzmacniacz powinien mieć tak jak wspomniałem lampy 300b, najlepiej autiobias- lub chociaż wbudowany miernik do samodzielnego ustawienia bias, fajnie jakby miał procedurę opóźnionego startu. Rozważam Yaqin, WBA, Felix, Haiku. Do tego chciałbym dobrać jakieś wysokoskuteczne kolumny, myślę, że na membranach papierowych, żeby wzmacniacz dał radę je wysterować. W drugiej kolejności przyjdzie czas na jakiś DAC/streamer. Liczę na pomoc i porady od was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Sinusaudio nie pomyślałem, sprawdzę ich ofertę.

 U znajomego w systemie(niestety nie u siebie) słyszałem Air Tight ATM-300 i zakochałem się  w lampie 300 Miał świetną mikrodynamikę i rozdzielczość i naturalna scena dźwiękową, trochę "miękki" taki dźwięk- trudno to opisać. 

Poza tym odsłuchiwałem Unison Research Simply Italy oraz Preludio- świetnie brzmiące soprany i gęsta  średnica,  głębia tonalna i takie nasycone brzmienia. Mnie bardziej podobał się ten drugi- miał na pewno lepsze wybrzmienia, ale trochę słabszą dynamikę.

Tsakiridis Theseus dobrze kontrolował bas ale miał zaokrąglone skrajne pasma, choć był wyrównany balans tonalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sinusaudio.pl/?page_id=293

W wersji proaudio z trafami trafonici , zewn. kondami mundorfa , itp. to masz lepszą konstrukcję niż w/w atm-300 ;) tego skopiował lekko chyba haiku

Ale w sinusie masz pełne dual mono czyli jak 2 monobloki w 1 obudowie (~35kg) , 1 trafo zasilające , dławik , 1 trafo wyjściowe , 1 lampa prostownicza , 1 sterująca , 1 mocy - separacja kanałów miażdży każdego kto posłucha. Przy odpowiednim dobraniu lamp , źródła , kolumn będzie bogato - mam wyjście na sub , rzadko odpalam bo i sub nie do stereo.

90dB 4om kolumny mój set300b spokojnie napędził , basik u Mariusza w Sinus był mocarny

z PL firm wzmaki na 300B robią jeszcze WBA , Haiku , Felix , Fezz (tego można odpuścić)

btw licz się z wydatkiem 12-15tysi jak pójdziesz w fajny 300B set

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...