Skocz do zawartości

Kino domowe do 2tyś zł


Dante Forum

Recommended Posts

Jeśli nie masz zamiaru stosować typowych ustrojów akustycznych, możesz przynajmniej zastosować kilka zasad które zasadniczo pozytywnie wpłyną na odbiór kina/muzyki.

Unikaj twardego wykończenia, typu beton architektoniczny, marmur, szkło. Meble to samo, czyli jak najmniej luster itp. Gruba wykładzina/dywan na podłodze potrafi zdziałać więcej niż się wydaje. Wszelkie dodatki na ścianach mile widziane, byle by nie dzwoniły swoją konstrukcją. Generalnie im ich więcej tym lepiej. Półki na książki lub duży obraz zaplanuj ustawić w miejscu odbicia dźwięku od ściany między głośnikiem a odsłuchem , dodaj jakiś wielki pluszak w narożniku... Super sprawa. Podwieszany sufit także dużo daje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A gdzie będzie stał sub?

 

Szczerze to nie zastanawiałem się. 

A gdzie było by najlepiej? 

 

13 godzin temu, Butler napisał:

Jeśli nie masz zamiaru stosować typowych ustrojów akustycznych, możesz przynajmniej zastosować kilka zasad które zasadniczo pozytywnie wpłyną na odbiór kina/muzyki

Dziękuję za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dante Forum napisał:

A gdzie było by najlepiej? 

Sub jest niezbędny do kina. Generalnie możesz próbować znaleźć dla niego w miarę optymalne miejsce stosując pewny dość zabawny w realizacji pomysł. Postaw subwoofer na sofie, w miejscu gdzie zamierzasz oglądać swoje kino. Nawet go podnieś trochę na czymś by był na wysokości głowy gdy siedzisz. Włącz go, a następnie na klęczkach biegaj po pokoju i słuchaj przy podłodze gdzie będzie najlepszy bas. W tym miejscu postaw subwoofer :)

Decydując się na taki rozkład zastanów się nad przygotowaniem okablowania na bardziej zaawansowany system kina, bo mając odsuniętą sofę od tylnej ściany mógłbyś z powodzeniem postawić nawet 7.1.4. Jeżeli szkoda Ci marnować teraz budżet na kable, puść chociaż peszle z pilotem w docelowe miejsce głośników rozszerzonego kina (tylne surround) i atmos w suficie. Zamiast głośników sufitowych zamontuj lampy żeby do tego czasu nic nie kłuło w oczy. Mówię Ci, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a kto wie jaką będziesz mieć sytuacje finansową za kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Sub jest niezbędny do kina. Generalnie możesz próbować znaleźć dla niego w miarę optymalne miejsce stosując pewny dość zabawny w realizacji pomysł. Postaw subwoofer na sofie, w miejscu gdzie zamierzasz oglądać swoje kino. Nawet go podnieś trochę na czymś by był na wysokości głowy gdy siedzisz. Włącz go, a następnie na klęczkach biegaj po pokoju i słuchaj przy podłodze gdzie będzie najlepszy bas. W tym miejscu postaw subwoofer :)

Decydując się na taki rozkład zastanów się nad przygotowaniem okablowania na bardziej zaawansowany system kina, bo mając odsuniętą sofę od tylnej ściany mógłbyś z powodzeniem postawić nawet 7.1.4. Jeżeli szkoda Ci marnować teraz budżet na kable, puść chociaż peszle z pilotem w docelowe miejsce głośników rozszerzonego kina (tylne surround) i atmos w suficie. Zamiast głośników sufitowych zamontuj lampy żeby do tego czasu nic nie kłuło w oczy. Mówię Ci, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a kto wie jaką będziesz mieć sytuacje finansową za kilka lat.

Po raz kolejny dziękuję za podpowiedzi :)

jeśli chodzi o okablowanie to będzie niestety problem 😛

kupiłem mieszkanie z pełnym wyposażeniem i w salonie robiłem tylko gładzie, więc pokój jest na gotowo tylko czekam na meble... Przed remontem nie myślałem o kinie 😞

i teraz nie wiem jak te kable pociągnąć żeby nie szły przez środek mieszkania... 

trzeba będzie to puścić listwami tylko pewnie trochę wydam żeby do lewego tylnego przez cały pokój ciągnąc 😄

może pod drzwiami coś się wymyśli... 

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W poniedziałek wysyłają mi kino :) zobzobaczymy co to będzie... 

Cały czas zastanawiam się nad nowym tv i mam do Was małe pytanie. 

Ktoś w komentarzach napisał mi, że nowe LG tv nie mają DTSa i tylko dolby atmos, a tv Sony posiadają jedno i drugie.

Oczywiście ma to sens jeśli będę oglądam yt, Netflix, itp za pośrednictwem aplikacji zainstalowanych na tv.

a co w sytuacji gdy podłączę Xboxa Series X od razu do amplitunera i z ampli dam obraz na tv. W nowym Xboxie jest DTS:x. Wtedy odpalam yt, netflixa czy jakoś film na blu-ray i poprzez aplikacje zainstalowane na Xboxie i co? Mam wtedy DTS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2021 o 01:02, Dante Forum napisał:

a co w sytuacji gdy podłączę Xboxa Series X od razu do amplitunera i z ampli dam obraz na tv. W nowym Xboxie jest DTS:x. Wtedy odpalam yt, netflixa czy jakoś film na blu-ray i poprzez aplikacje zainstalowane na Xboxie i co? Mam wtedy DTS?

Tak.

No i będziesz miał dźwięk HD.

Czemu o takie rzeczy nie zapytałeś w miejscu gdzie kupiłeś sprzęt? Dają Ci jakieś wsparcie w tym zakresie?

Tak pytam z ciekawości.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2021 o 08:18, S4Home napisał:

Tak.

No i będziesz miał dźwięk HD.

Czemu o takie rzeczy nie zapytałeś w miejscu gdzie kupiłeś sprzęt? Dają Ci jakieś wsparcie w tym zakresie?

Tak pytam z ciekawości.

 

Piotr

Jeśli chodzi o pytania to tak jakieś wsparcie jest, ale zawsze dobrze usłyszeć kilka opinii :)

Kino przyszło. W tygodniu będę montował. 

Jedyne czego nie ogarnąłem, to podstawki do kolumn podstawowych... 

jak patrzyłem na zdjęcia xt15 to były na podstawkach i myślałem, że jest to zestaw a tu niespodzianka. 

i teraz moje pytanie, jakie podstawki polecicie za nie duże pieniądze. 2szt za ok 200zł... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Dziękuję :) przeglądam allegro i niestety nie widzę nigdzie takich podstawek jak na zdjęciach z Polk XT15. 

Na zdjęciach wygląda to tak jakbym nóżką była bezpośrednio przymocowaną do kolumny i nie ma tej dużej podstawki. 

 

No i pytanie jak wysoko powinny być te kolumny. Bo widzę podstawki ape mają one po 60cm wysokości... 

 

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby głośnik wysoko tonowy w takiej kolumnie był na wysokości uszu kiedy oglądasz.

1 godzinę temu, Dante Forum napisał:

niestety nie widzę nigdzie takich podstawek jak na zdjęciach z Polk XT15. 

Polk nie robi podstawek.

https://www.polkaudio.com/en-us/product/bookshelf-speakers/monitor-xt15

To jedynie jakieś przykładowe. tu widzisz robili dla dwóch przykładów. Te co sa na zdjęciach wszędzie okrągłe oraz kwadratowe.

Ale to nie są ich.

Kup takie jakie tobie odpowiadają.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak aby głośnik wysoko tonowy w takiej kolumnie był na wysokości uszu kiedy oglądasz.

Polk nie robi podstawek.

https://www.polkaudio.com/en-us/product/bookshelf-speakers/monitor-xt15

To jedynie jakieś przykładowe. tu widzisz robili dla dwóch przykładów. Te co sa na zdjęciach wszędzie okrągłe oraz kwadratowe.

Ale to nie są ich.

Kup takie jakie tobie odpowiadają.

Piotr

 

Znalazłem coś takiego, ale podstawki są trochę mniejsze... Pytanie czy będzie to pasować, czy może lepiej kupić większe podstawki by móc obracać kolumną (podstawką stoi równo przy ścianie, a kolumna jest skierowana w stronę odbiorcy). No jak tutaj. Mogę postawić równo przy ścianie, a kolumnę po ukosie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2021 o 08:32, S4Home napisał:

Lepiej większe. Są stabilniejsze. 

Piotr

Dziękuję. 

Sprzęt rozstawiony, ale na razie w 2.1.

I mam takie pytanie. Mam włączony subwoofer na automatyczne włączanie, ale jak wyłączam wzmacniacz to subwoofer sie nie wyłącza. Czy to trzeba jeszcze ustawić w ampli? 

No i jeszcze jedna sprawa. 

Przy normalnym słuchaniu muzyki mam ustawioną głośność na 50%. Jak zejde do 20% to nic nie słuchać a co dopiero niżej... Czy to jest jakoś źle skalobrowane czy tak powinno być? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dante Forum napisał:

I mam takie pytanie

 

Dnia 13.12.2021 o 08:18, S4Home napisał:

Czemu o takie rzeczy nie zapytałeś w miejscu gdzie kupiłeś sprzęt? Dają Ci jakieś wsparcie w tym zakresie?

Tak pytam z ciekawości.

Mówiłeś że to kwestia opinii ale to nie jest kwestia opinii. Dlaczego miejsca w których kupuje się sprzęt nie dają takiego wsparcia?

31 minut temu, Dante Forum napisał:

Mam włączony subwoofer na automatyczne włączanie, ale jak wyłączam wzmacniacz to subwoofer sie nie wyłącza. Czy to trzeba jeszcze ustawić w ampli? 

Zgasi się sam. Za 5-10 może 15 minut.

32 minuty temu, Dante Forum napisał:

Przy normalnym słuchaniu muzyki mam ustawioną głośność na 50%. Jak zejde do 20% to nic nie słuchać a co dopiero niżej... Czy to jest jakoś źle skalobrowane czy tak powinno być? 

50% całej mocy? no to na pewno coś źle skalibrowało.

Zobacz na jak duży minus są ustawione kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 16:13, J4Z napisał:

@Dante Forum prawodobnie też kiedyś będę musiał  kupić standy. Dodaje temat do obserwowanych. Jak coś kupisz to daj znać czy jesteś zadowolony. Jak z wykonaniem,  czy są idealnie równe/symetryczne i stabilne. Pozdr. 

A więc, zdecydowałem się na Taga Harmony TSS-76G - 376zł.

Podstawka dolna szklaną, ładnie wykonana, podstawka górna zwykła płyta metalowa z wspawaną nakrętką, rura to jakieś aluminium średniej jakości. 

Kolor niby czarny mat. A mat jest tylko górna podstawka której i tak nie widać... 

Rura świeci się jak psu jajca. Kiedyś przemaluje na mat :)

jako że teraz wszystko jest kosmicznie drogie to cena chyba adekwatna, ale widzę bardziej 250zł, max 300zł.

+ fajne gumowe podkładki pod kolumnę. Pomimo że płyta górna mniejsza niż kolumna to stoi mega stabilnie i nie ruszysz jej bez podnoszenia. 

 

IMG_20220101_165357.jpg

IMG_20220101_170147.jpg

IMG_20220101_170206.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...