Skocz do zawartości

Kino domowe do 2tyś zł


Dante Forum

Recommended Posts

Witam. Na dniach zmieniam miejsce zamieszkania. W mieszkaniu będzie salon o wymiarach 40m2.

Chciałbym zakupić jakiś zestaw audio do TV Sony KE-55XH9096 , tak aby uzyskać fajny dźwięk przestrzenny. 

Obecnie posiadam Soundbar SONY HT-CT80, ale chciałbym wymienić go na coś lepszego i całkowicie bezprzewodowego tak by móc zainstalować dodatkowe głośniki "za sobą".

Czy możecie polecić jakiś zestaw? 

Czy patrzeć tylko na soundbary, czy może warto kupić jakieś większe kolumny? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dnia 11.09.2021 o 13:22, Dante Forum napisał:

W mieszkaniu będzie salon o wymiarach 40m2

w takim pomieszczeniu tylko kolumny podłogowe

Dnia 11.09.2021 o 13:22, Dante Forum napisał:

chciałbym wymienić go na coś lepszego i całkowicie bezprzewodowego

nie ma takiego systemu. Zawsze wymagane jest zasilanie kolumn. ( nie piszę tutaj o soundbarach )

Dnia 11.09.2021 o 13:22, Dante Forum napisał:

czy może warto kupić jakieś większe kolumny?

Soundbary mają rozwiązania, które spełniają wymóg bezprzewodowej pracy ale w docelowym pomieszczeniu będą po prostu za małe.

Myślę, że powinieneś przemyśleć sprawę kabli w pomieszczeniu ewentualnie skupić się na lepszym klasowo stereo.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale budżet masz bardzo skromny i przy obecnych cenach będzie ciężko znaleźć coś sensownego nawet na rynku wtórnym. Dodatkowo należy brać pod uwagę, że do nagłośnienia mamy 40m2 więc w grę wchodzą raczej kolumny podłogowe oraz wydajny subwoofer. Możesz zawsze rozbudowywać zestaw z czasem i na początek kupić kolumny tylne + amplituner, a w przyszłości dokupić kolumny podłogowe i zamienić je miejscami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 13.09.2021 o 16:13, Q21 napisał:

Możesz zawsze rozbudowywać zestaw z czasem i na początek kupić kolumny tylne + amplituner, a w przyszłości dokupić kolumny podłogowe i zamienić je miejscami. 

A możecie polecić jakiś amplituner i kolumny tylne do 2tys ? 

 

I czy jest możliwość wykorzystania w takim zestawie mojego soundbara lub subwoofera? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję używane stereo, a z czasem można pomyśleć o rozbudowie do kina, albo i nie. Stereo będzie wystarczająco dobre i do filmów i do muzyki. Miałem tanie stereo, plastikowe kolumienki i już więcej nie chcę. Myślę, że używane stereo w tym budżecie to jedyne rozwiązanie. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

Najtańsze nowe amplitunery to 3000zł, ponadto ciężko z ich dostępnością. Musisz używane sprzęty szukać albo budżet znacząco powiększyć.

Czyli mam rozumieć, że taki zestaw gra jak mój soundbar za 500zł, skoro sam amplituner powinien kosztować 3tyś ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dante Forum napisał:

Czyli mam rozumieć, że taki zestaw gra jak mój soundbar za 500zł, skoro sam amplituner powinien kosztować 3tyś ? 

Nie. Ten amplituner jako nowy dwa lata temu kosztował 1800zł. Przez ostatni czas ceny jednak bardzo wzrosły, wręcz absurdalnie. RX-V485 to wycofany w tej chwili model zastąpiony przez RX-V4A który zresztą trudno dostępny. Oferta którą podałeś to sprzęt ekspozycyjny w centrum handlowym w Rumii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc konkretnie. Który z niżej wymienionych zestawów będzie najlepszy. Wszystkie mają avr-x1600h , czyli taki max cenowy dla mnie, ale inne zestawy kolumn/głośników.

Tak jak pisałem wyżej 25m2 salon. Zestaw pod tv z 4k, HDR, do filmów i muzyki. 

Obecnie mam soundbar Sony za 500zł...

 

1

2

3

4

5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eMBe napisał:

To że masz obecnie soundbar za 500 nie oznacza, że masz się pchać w byle jaki zestaw. Naprawdę. Nie podpalaj się. Poczekaj. Dołóż trochę kasy (zawsze możesz te 2000 wyłożyć a reszta na raty). I pamiętaj, że bez dobrego suba to nie kino :)

No to ile mnie ma kosztować to kino? :)

nie mogę np. Do w/w zestawów dokupić suba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Podstawowe pytania:

1. ile procent filmy, ile muzyka? 

2. Czy efekty dookólne muszą być, czy możesz się z nich zrezygnować, kosztem lepszego dźwięku? Bas zawsze można poprawić do filmów. 

3. Ile teraz wynosi budżet? 

1. Hm... Filmy oglądam praktycznie codziennie. Muzykę troszkę rzadziej, ale jak miałbym powiedzieć w procentach to 60% film, 40% muzyka. 

2. Jeśli dookólne masz na myśli jakiś przestrzenny dźwięk itp to bardzo bym chciał tego w domu doświadczyć :)

Jestem fanem IMAXa i fajnie by było mieć chociaż namiastkę kina w domu... 

3. Powiem tak. 4tyś to dla mnie spory wydatek. Na początku chciałem kupić coś do 2tyś, ale widzę, że jest to niemożliwe... 

więc postanowiłem sięgnąć głębiej wydać duże dla mnie pieniądze i zakupić coś do tych 4tyś, bo widziałem, że takie zestawy są. Zawsze można dołożyć 500zł i jest lepszy zestaw, kolejne 500 i jest jeszcze lepszy i tak można dojść do 10tyś... :(

dlatego chciałbym kupić coś dla średniej klasy robotniczej :) i np móc z czasem to rozbudować, ale żeby od razu nie wydawać 7tyś... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...