Skocz do zawartości

Kino domowe do 2tyś zł


Dante Forum

Recommended Posts

Kłopot w tym że komplet kina domowego, czyli amplituner, głośniki dookólne, subwoofer, kable... 6000-7000zł to właśnie klasa robotnicza.  Smutne ale prawdziwe, takie są realia. Byś kupował 2-3 lata temu by była inna rozmowa, za 4000zł spokojnie coś by się złożyło. Teraz to ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to poszedłbym w końcówkę mocy stereo i amplituner kina z pre out. Do tego 2 dobre kolumny na front + jakieś słabsze (tańsze) efektowe. Sub i centralny dokupiłbym później. Ale wszystko używane. Nie widzę tu miejsca na nowy zestaw. Obecna sytuacja związana z pandemią spowodowała wręcz kosmiczne podwyżki nowych gratów. Byłby to kompromis, a właściwie wstęp do lepszego dźwięku. 

Pozdrawiam 

47 minut temu, Dante Forum napisał:

1. Hm... Filmy oglądam praktycznie codziennie. Muzykę troszkę rzadziej, ale jak miałbym powiedzieć w procentach to 60% film, 40% muzyka. 

2. Jeśli dookólne masz na myśli jakiś przestrzenny dźwięk itp to bardzo bym chciał tego w domu doświadczyć :)

Jestem fanem IMAXa i fajnie by było mieć chociaż namiastkę kina w domu... 

3. Powiem tak. 4tyś to dla mnie spory wydatek. Na początku chciałem kupić coś do 2tyś, ale widzę, że jest to niemożliwe... 

więc postanowiłem sięgnąć głębiej wydać duże dla mnie pieniądze i zakupić coś do tych 4tyś, bo widziałem, że takie zestawy są. Zawsze można dołożyć 500zł i jest lepszy zestaw, kolejne 500 i jest jeszcze lepszy i tak można dojść do 10tyś... :(

dlatego chciałbym kupić coś dla średniej klasy robotniczej :) i np móc z czasem to rozbudować, ale żeby od razu nie wydawać 7tyś... 

 

 

 

BTW. Szukalbym jakiegoś komisu audio i tam zapytał. Możesz skontaktować się z @Pumpurek. Brałem od niego kilka rzeczy. Rzetelnie, fachowo, ogólnie polecam. Powinien pomóc Ci w dobraniu elementów toru, z których będziesz zadowolony. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?listingId=4688060961630735890814&order=pd

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. 

Jeśli mogę spytać, co ogólnie jest nie tak z tym amplitunerem avr-x1600h, (z tego co widzę posiada pre-out) czy to na prawdę taka niska półka, że dźwięk jak z mojego soundbara? 😛

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Dante Forum napisał:

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. 

Jeśli mogę spytać, co ogólnie jest nie tak z tym amplitunerem avr-x1600h, (z tego co widzę posiada pre-out) czy to na prawdę taka niska półka, że dźwięk jak z mojego soundbara? 😛

Z tego co mi wiadomo to jest to porządny amplituner, aczkolwiek z niższej półki (wyższe to 2700/3700/4700). 

Wydaje mi się, że uwagi o słabej jakości dotyczą bardziej zestawu głośników niż tego amplitunera, ale jutro pewnie ktoś z przedmówców wyjaśni wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dante Forum napisał:

Czyli mam rozumieć, że taki zestaw gra jak mój soundbar za 500zł, skoro sam amplituner powinien kosztować 3tyś ? 

485 już nie ma dawno. Gdyby był mógłbyś go kupić i zmienić tylko kolumny.

Ale mowimy o tym co jest teraz tak?

 

Niestety te kolumny Wilsona są bardzo słabe. Dopiero seria Raptor gra.

Lepiej polować na tage 607.

 

10 godzin temu, Dante Forum napisał:

Jeśli mogę spytać, co ogólnie jest nie tak z tym amplitunerem avr-x1600h, (z tego co widzę posiada pre-out) czy to na prawdę taka niska półka, że dźwięk jak z mojego soundbara? 

To fajny amplituner. Jeszcze go mamy na stanie. Ale problemem były kolumny do niego dokładane.

Możemy Ci złożyć inny set. Z lepszymi kolumnami.

Ale sam model 1600 jest bardzo ok. On nie ma pre out na fronty.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eMBe napisał:

Ale nie powinno się Wilsonów łączyć z Denonem :D

To też prawda :/

Chodź teraz to jest tak że łączy się co jest. I bądź tu mądry :/

21 godzin temu, Dante Forum napisał:

Dlaczego? I jakie firmy głośników i sub polecacie do Denona? 

Suby robi bardzo dobrze wykonane, wycenione Magnat

Sub 302A albo RS 12

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo cały czas nic nie wiem. Więc od początku. Czy Waszym zdaniem avr-1600h do oglądanie filmów będzie w porządku? 

Mieszkam w bloki i wydaje mi się, że nie będę potrzebował końcówki mocy żeby nie wiadomo jak głośno słuchać muzyki... 

Pytanie czy 1600 poradzi sobie z systemem 5.1, 5.2 lub 7.1 jak będę chciał w przyszłości dokupić coś na sufit itp... 

Tak jak pisałem nie będę robił dyskoteki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dante Forum napisał:

Dobra bo cały czas nic nie wiem. Więc od początku. Czy Waszym zdaniem avr-1600h do oglądanie filmów będzie w porządku? 

Zdecydowanie tak

6 godzin temu, Dante Forum napisał:

Pytanie czy 1600 poradzi sobie z systemem 5.1, 5.2 lub 7.1 jak będę chciał w przyszłości dokupić coś na sufit itp... 

Tak, bez problemu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak

Tak, bez problemu.

Piotr

Z tego co zauważyłem w tej samej cenie (3tyś) można kupić x1700h. A dokładając 500zł można wziąć 2700h. Czy między tymi modelami jest aż tak dużą różnica, że warto dopłacić do 2700h ? 

A może do tej kwoty uda mi się wyrwać coś innego producenta, ale z lepszym dźwiękiem pod film? 

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładając jeszcze 2000zł miałbyś Denon AVC-X3700H. Dołożyłbyś kolejne 2000zł Denon AVC-X4700H itd. Określiłeś budżet więc coś Ci zaproponowano. Czy warto dołożyć do lepszego? Jak cię stać to oczywiście że tak. Tylko przypomnę że startowałeś z pułapu 2000zł na całość więc teraz sam musisz określić granicę gdzie jest stop.

1 godzinę temu, Dante Forum napisał:

A może do tej kwoty uda mi się wyrwać coś innego producenta, ale z lepszym dźwiękiem pod film? 

Możesz próbować dla porównania szukać MARANTZ SR5015 (~4500zł), Yamaha MusicCast RX-V4A (~3000zł), Yamaha MusicCast RX-V6A (~3500z). To nie lepsze ani gorsze amplitunery, po prostu inne. Onkyo i Pioneer nadal czekamy na nową serię. Realnie na tą chwilę o Yamaha też możesz zapomnieć bo nigdzie jej nie ma w tej chwili, no chyba że bywasz u naszych zachodnich sąsiadów to tam się pojawia od czasu do czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dokładając jeszcze 2000zł miałbyś Denon AVC-X3700H. Dołożyłbyś kolejne 2000zł Denon AVC-X4700H itd. Określiłeś budżet więc coś Ci zaproponowano. Czy warto dołożyć do lepszego? Jak cię stać to oczywiście że tak. Tylko przypomnę że startowałeś z pułapu 2000zł na całość więc teraz sam musisz określić granicę gdzie jest stop

Rzecz w tym, że jestem skłonny dorzucić 500zł jeśli ma być duża różnica między modelami. Wychodzę z założenia, że lepiej dopłacić ale mieć lepszy sprzęt, aniżeli żałować kasy i później żałować, że się nie dołożyło.  No ale przeskok o 2tys na 3700h to za wiele. A 500zł między 1700 a 2700 to chyba nie wiele o ile jest sens dopłacać.

Tak tylko dodam, że Tv mam w 4k, ale chciałbym także podłączyć kiedyś konsolę więc przyda się 120hz 

Pisałem o 2tyś ponieważ nie byłem świadom cen takich kin... 

Jeżdżę autem za 10tys więc wydatek 6 tys na lepszy dźwięk do tv to dla mnie sporo :)

na amplituner chciałbym wydać ok 3tyś.

zestaw kolumn i głośników także chciałbym kupić w tej cenie. Polecę najwyżej na raty :)

Oczywiście chciałbym zmieścić się w mniejszej kwocie i kupić jakieś kolumny np. za 1500zl, ale z tego co widzę nie ma to sensu... 

Edytowano przez Dante Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja chyba podjęta. Będę skłaniał się ku avr-x2700h. Lub poczekam na avr-x1700h.

Ale tu też jest trudny wybór... 

1700h "Przy zastosowaniu obwodów dyskretnych wzmacniacz mocy zapewnia identyczną jakość we wszystkich 7 kanałach (120 W x 7 kanałów) Dzięki zastosowaniu wysokoprądowych elementów dyskretnych dużej mocy wzmacniacz z łatwością wysteruje głośniki wysokiej jakości."

2700h "Wyposażone w dyskretne wzmacniacze wysokiej mocy na wszystkich kanałach urządzenie zapewnia moc 95 W na kanał (8 Ω/ohm, 20 Hz do 20 kHz, T.H.D.: 0,08 %, użycie 2 kanałów). Sterowniki o niskiej impedancji zapewniają stabilność operacyjną szerokiej gamie głośników i wyważony, tonalny dźwięk"

 

Wychodzi na to, że 1700 ma więcej mocy. Ale nic poza tym. A do 2600 można dorzucić końcówkę mocy. 

Co Waszym zdaniem lepiej wypada? 

2700 2x wyjście HDMI. Pre out na końcówkę mocy.

1700 1x wyjscie HDMI. Pre out tylko na sub.

Wiecej różnic nie widzę... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

2700h ma więcej mocy, choć na papierze różnice nie są jakieś wielkie. Tu wychodzi kwestia standardów pomiaru. Sam zobacz.

AVR-X1700H

AVR-X1700H.thumb.PNG.85b00304ff19b1c6eb73072f1f2e8574.PNG

AVR-X2700H

AVR-X2700H.thumb.PNG.bda451a139fae129fc75e8ac04452469.PNG

No masz rację, teraz jeszcze sprawdziłem i rzeczywiście.

W 1700 podali najwyższy pomiar, a w 2700 najniższy 😛

a więc wychodzi na to, że nie warto czekać do grudnia na 1700h skoro nie posiada żadnego atutu nad 2700h. Dopłacę 500zł i będzie model bardziej rozwojowy. 

z ta różnica że 2700 to starszy model a 1700 to najnowszy z tej półki, dobrze piszę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych oznaczeniach ampów Denona pierwsza cyfra (w ciągu czterocyfrowym) oznacza model, im wyższa tym bardziej zaawansowany sprzęt. Kolejna cyfra to oznaczenie generacji, obecnie jest opisana jako siódma. Jeszcze możesz spotkać się z różnicą AVC i AVR a różni się to tym że ten drugi ma zintegrowane radio. Literka H na końcu mówi o obecności systemu HEOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1700 gra dokładnie tak samo będzie miał taką samą obsługę. 

Jedyna różnica będzie w pełni kompatybilny z sygnałem 8k.

Pytanie czy twoim zdaniem jest to ważne aby dopłacać.

Natomiast model 2700 gra już wyraźnie lepiej ale tutaj musisz zadbać o lepsze kolumny bo inaczej to po prostu nie ma sensu.

W kinie lepiej się sprawdzi Yamaha ale to musiał byś polować na zakup zza zachodniej granicy. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

W kinie lepiej się sprawdzi Yamaha ale to musiał byś polować na zakup zza zachodniej granicy. 

Piotr

Nawet za granicą widzę że jest problem z yamahą... No i czytam artukuł porównania tych dwóch modeli i podobno przy RX-V6A ludzie zgłaszają problemy z konsolami.

Nie posiada także HDMI 2.1

Pytanie kiedy wyjdą nowe Yamahy ib czy w ogóle będą dostępne.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wchodzi nic nowego. Przeczuwam że przez rok nic nowego się nie pojawi bo po co i jak?

Yamaha ma być naprawiana przez serwis. Wymienią fizycznie płytkę HDMI w środku.

W Denonie stosowano dodatkową przystawkę znajdziesz o tym informację na forum. Dopiero nowsze modele mają seryjnie juz zamontowany inny podzespół wewnatrz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2021 o 08:01, S4Home napisał:

Na razie nie wchodzi nic nowego. Przeczuwam że przez rok nic nowego się nie pojawi bo po co i jak?

Yamaha ma być naprawiana przez serwis. Wymienią fizycznie płytkę HDMI w środku.

W Denonie stosowano dodatkową przystawkę znajdziesz o tym informację na forum. Dopiero nowsze modele mają seryjnie juz zamontowany inny podzespół wewnatrz.

Piotr

 

Znajomy z Berlina znalazł V6A za 720€.

Pytanie czy warto... Czytam opinie i są mieszane. Do tego kupić sprzęt który trzeba będzie zaraz na serwis oddawać w celu wymiany płyty... 

Spory dylemat :/ i to przez Was bo mówicie, że Yamaha nadaje się lepiej do kina... Eh... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...