Skocz do zawartości

Kino domowe do 2tyś zł


Dante Forum

Recommended Posts

17 minut temu, S4Home napisał:

No to masz za 3300 o 700 taniej niż u nas.

A przepraszam jaki sprzęt nie ma mieszkalnych uczuć? To nie pizza że każdy lubi 😛

A masz konsole 8k realnie to potrzebujesz? 

bo to taka trochę wydmuszka która robią producenci a raczej ich marketingowcy. Telewizor 8k też masz?

Piotr

8K nie potrzebuję i pewnie nie będę potrzebował przez najbliższe kilka lat, ale za to 4K w 120hz by się przydało.

A więc Twoim zdaniem zdecydowanie V6A i nie myśleć o 1700h lub 2700h ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120Hz przy 4K w obecnych generacjach konsol to też niezłe nabijanie w butelkę. Owszem, one mają interfejs i możliwość synchronizacji z takim odświerzaniem, ale fizycznie ledwo wyrabiają 60Hz przez braki w wydajności. Mocny komputer do grania to co innego, tu można wówczas realnie można wykorzystać potencjał HDMI 2.1. Tyle żeby złożyć taki PC to trzeba wyłożyć sporo gotówki bo sama karta graficzna kosztuje tyle ile cała konsola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Butler napisał:

120Hz przy 4K w obecnych generacjach konsol to też niezłe nabijanie w butelkę. Owszem, one mają interfejs i możliwość synchronizacji z takim odświerzaniem, ale fizycznie ledwo wyrabiają 60Hz przez braki w wydajności. Mocny komputer do grania to co innego, tu można wówczas realnie można wykorzystać potencjał HDMI 2.1. Tyle żeby złożyć taki PC to trzeba wyłożyć sporo gotówki bo sama karta graficzna kosztuje tyle ile cała konsola.

Mówiąc skromnie posiadam takiego PC, ale czy będę go podpinał pod ampli i TV to raczej wątpię. W tym celu chciałem zakupić konsolę...

Na porównaniu Denon wygląda lepiej jeśli chodzi o użyte technologie.

Takie technologie posiada Denon a nie posiada Yamaha, pytanie czy mają one taki wpływ na jakość dźwięku... 

 

Dolby Atmos Height Virtualization
Wirtualizacja dźwięków wysokich Dolby Atmos to cyfrowe przetwarzanie sygnału wykorzystujące głębokie zrozumienie firmy Dolby w zakresie ludzkiej percepcji dźwięku do stworzenia wrażenia odtwarzania dźwięku górnego z głośników na poziomie słuchacza.
To przetwarzanie sygnału dotyczy filtrów wysokości do komponentów dźwięku górnego zawartych w sygnale audio przed miksem do głośników na poziomie słuchacza.
Filtry te imitują naturalne sygnały widmowe wywołane przez nasze uszy względem dźwięków, które są emitowane są z góry.
W przypadku konfiguracji głośników 3.1-kanałowych, wirtualizacja dźwięków wysokich Dolby Atmos jest połączona z wirtualizacją surround w celu stworzenia otaczającego słuchacza dźwięku 360 stopni, z odjęciem miejsca na głośniki, które zwykle są ustawione za lub z boku słuchacza.


Dolby Digital EX
Ulepszony format kodowania dźwięku otaczającego, rozszerzony o dodatkowy szósty kanał. Podłączony do niego głośnik znajduje się centralnie z tyłu, za widzami. Prezentowany w nim sygnał jest uzyskiwany na podstawie przetworzonych informacji zawartych w pozostałych kanałach. Rozwiązanie to ma za zadanie polepszyć uprzestrzennienie dźwięku

 

Co to jest DTS Virtual X?
DTS Virtual X (Digital Theatre Systems Virtal X) to technologia uzyskiwania wrażenia dźwięku przestrzennego. W przeciwieństwie do np. Dolby Atmos, nie działa w oparciu o fizyczne rozmieszczenie obiektów w przestrzeni i oddawanie ich realnego brzmienia, lecz jedynie go imituje. Dzięki temu nie wymaga specjalnego materiału audio. 

 

DTS-Express
Technologia przetwarzająca sygnał stereo na 6-kanałowy dźwięk przestrzenny (5.1 – pięć głośników dookoła słuchacza i subwoofer – głośnik odpowiedzialny za niskie dźwięki). Da to poczucie „otoczenia dźwiękiem” i pozwoli Ci zanurzyć się w świat filmów i muzyki. 


Audyssey Dynamic EQ
Dynamic EQ rozwiązuje problemy spadku jakości dźwięku w miarę wzrostu poziomu głośności, biorąc pod uwagę percepcję ucha ludzkiego oraz akustykę pomieszczenia. Audyssey Dynamic EQ działa w połączeniu z Audyssey MultEQ XT w celu zapewnienia dobrze zrównoważonego dźwięku dla każdego ze słuchaczy przy każdym ze stosowanych poziomów głośności.


Aidyssey Dynamic Volume rozwiązuje poziom znacznych wahań poziomu głośności między programami telewizyjnymi a reklamami, a nawet między miękkimi i głośnymi przejściami w filmach. Funkcja Audyssey Dynamic EQ jest częścią Dynamic Volume, dzięki czemu automatycznie dostosowywany jest poziom głośności odtwarzanego dźwięku, natomiast postrzegana charakterystyka basów, charakterystyka barwy dźwięku, wrażenie dźwięku otaczającego oraz wyrazistość dialogów pozostają na tym samym poziomie.

Na rzecz Yamahy. 

Dialogue Lift 

Za pomocą wirtualnych głośników podnosi punkt dźwięku głośnika centralnego na środek ekranu. Dzięki temu dźwięki dialogów są lepiej powiązane z prezentowanym obrazem.

DTS Neo:6

Ta technologia konwertuje zapisany 2-kanałowy dźwięk stereo na 7-kanałowy podczas odtwarzania. Dostępne są dwa tryby, które można wybrać w zależności od preferowanego źródła odtwarzanego dźwięku: tryb CINEMA do filmów i MUSIC do źródeł dźwięku stereo np. muzyki.

 

Zdaniem forumowiczow Yamaha będzie lepszym wyjściem jeśli chodzi o filmy, ale czy nie ma tutaj znaczenia to jakie kolumny wybierzemy? Czy Denon na dobrych głośnikach nie będzie równie energiczny co Yamaha? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Wg, mnie to nie jest tak że jeden jest lepszy, drugi gorszy. A jak auto kupujesz? Jeden woli Hondę, drugi Forda, trzeci Volkswagena itd. Zazwyczaj wybór podyktowany jest własnymi preferencjami i odczuciami. Podobnie jest w audio.

Rozumiem. Po prostu jest to duży wydatek i chciałbym te pieniądze w 100% dobrze wydać, na sprzęt który będzie wart tej ceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2021 o 08:40, Dante Forum napisał:

A więc Twoim zdaniem zdecydowanie V6A i nie myśleć o 1700h lub 2700h ? 

v6A to klasa 2700. Gra lepiej do 1700.

To fakt numer 1.

Fakt numer 2 czy Twoje kolumny będą potrzebiwać klasy 2700 vs v6A

Fakt numer 3. Yamaha i Denon grają inaczej. Dawniej jak wybor był podbierało się amplituner do kolumn. Jesli Ty wybór masz to tak zrób.

Dnia 6.11.2021 o 09:28, Dante Forum napisał:

Dolby Atmos Height Virtualization

Mit i fikcja.

Dnia 6.11.2021 o 09:28, Dante Forum napisał:

Co to jest DTS Virtual X?

Yamah tez to ma tylko inaczej się nazywa.

Dnia 6.11.2021 o 09:28, Dante Forum napisał:

DTS-Express

Każdy amplituner to ma. Tylko może się nazywac inaczej

Dnia 6.11.2021 o 09:28, Dante Forum napisał:

Audyssey Dynamic EQ

Yamaha ma YPAO i tam też to jest

Dnia 6.11.2021 o 09:28, Dante Forum napisał:

Dialogue Lift 

Yamaha też to ma.

Tutak nie ma żadnej lepszej technologi.

8 godzin temu, Dante Forum napisał:

A co myślicie o tym zestawie ? 

Bardzo słabe kolumny. Tu wchodzimy do faktu numer 2. Do takich kolumn nie potrzebujesz 2700 vs 6A

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Fakt numer 2 czy Twoje kolumny będą potrzebiwać klasy 2700 vs v6A

Fakt numer 3. Yamaha i Denon grają inaczej. Dawniej jak wybor był podbierało się amplituner do kolumn. Jesli Ty wybór masz to tak zrób.

Bardzo słabe kolumny. Tu wchodzimy do faktu numer 2. Do takich kolumn nie potrzebujesz 2700 vs 6A

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. 

Nie posiadam jeszcze kolumn i prawdę mówiąc wolałbym kupić jakieś kolumny z trochę niższej półki, niestety nie mam porównania jak grają jedne i drugie.... :/

Wy jako audiofile słyszycie różnice między kolumną za 1tys a za 3tys, a dla mnie pewnie wszystko będzie lepsze do oglądania filmów aniżeli mój soundbar za grosze....

Pytanie czy warto wchodzić w raty i żyć ponad stan, żeby kupić lepszy sprzęt przy którym mogę nie zauważyć różnicy 😛

Dylematy ludzi zbyt oszczędnych, albo biednych... 

Mam dwie możliwości 1700h i kolumny za ok 1.5tyś, lub 2700h/V6A i kolumny za ok 3tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Wolałbym na Twoim miejscu trochę przyoszczędzić na amplitunerze (więc 1700H który nie jest zły przecież), a dodać trochę kasy do kolumn.

Niby tak, ale wielkich różnic cenowych na ampli nie ma. 1700h - 2999zł, 2700h - 3499zł, V6A - 3300zł.

Jeśli nie warto dopłacać 500zł do 2700h to oczywiście wziąłbym 1700h pytanie czy warto czy nie 😛 Chyba, że od Niemców z Saturna V6A za 3300zł... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w dwóch salonach w Łodzi. Niestety posłuchałem tylko stereo Marantza z Raptorem 9...

Avr-x2700h nie podłączony i chyba nie chciało im się podłączać. No i dostałem propozycje w/w z Raptorem 9 za 6700zł...

A salonie Yamahy dostałem wizytówkę... 

Tyle z testów.

Za to pytanie z innej półki, a dokładnie komody RTV. Jaką przestrzeń w takiej komodzie powinien mieć ampli żeby nie puścić go z dymem ? 

Znalazłem fajny zestaw mebli do salonu ale wysokość otworu na sprzęt to 17cm.

Avr-x2700h ma 167mm wysokości, z antenami 240mm. Antenki można na póki przesunąć, ale zostaje 3mm między sprzętem i komodą. Chyba za mało? 

 

1700 będzie miał już 2cm przestrzeni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dante Forum napisał:

Nie posiadam jeszcze kolumn i prawdę mówiąc wolałbym kupić jakieś kolumny z trochę niższej półki, niestety nie mam porównania jak grają jedne i drugie....

No to słabszy amplituner wystarczy.

23 godziny temu, Dante Forum napisał:

Wy jako audiofile słyszycie różnice między kolumną za 1tys a za 3tys, a dla mnie pewnie wszystko będzie lepsze do oglądania filmów aniżeli mój soundbar za grosze....

Jeśli nie słyszysz różnicy pomiędzy kolumną za 1 a za 3 to nie potrzebnie piszesz na forum. Kupujesz co gdzie jest. Decydujesz ceną i tyle.

23 godziny temu, Dante Forum napisał:

Pytanie czy warto wchodzić w raty i żyć ponad stan, żeby kupić lepszy sprzęt przy którym mogę nie zauważyć różnicy

Niestety to nie jest kwestia "lepszy sprzet" Obecnie inflacja na rynku audio wynosi znacznie więcej niż rynkowa. To był sprzet nie dla wszystkich a teraz to luksus można rzec. Obecnie 5-7 K zaczyna być po prostu entry level. Gdzie przed pandemią dobierało się kina za 3K.

23 godziny temu, Dante Forum napisał:

Mam dwie możliwości 1700h i kolumny za ok 1.5tyś, lub 2700h/V6A i kolumny za ok 3tyś.

No to nie rozumiem.

Przeważnie aby zbalansować budżet klienci wybierają lepsze kolumny kosztem słabszego ampli na przykład.

23 godziny temu, Butler napisał:

Wolałbym na Twoim miejscu trochę przyoszczędzić na amplitunerze (więc 1700H który nie jest zły przecież), a dodać trochę kasy do kolumn.

Agree

23 godziny temu, Dante Forum napisał:

Niby tak, ale wielkich różnic cenowych na ampli nie ma. 1700h - 2999zł, 2700h - 3499zł, V6A - 3300zł.

Ale V6A musisz sprowadzać w tej cenie bo u nas za 4K

 w przypadku Denona 500 zł Czy to spowoduje że przełożysz t ona kolumny? Jeśli tak to warto.

31 minut temu, Dante Forum napisał:

Za to pytanie z innej półki, a dokładnie komody RTV. Jaką przestrzeń w takiej komodzie powinien mieć ampli żeby nie puścić go z dymem ? 

Minimum swoją wysokość wolnej przestrzeni. Zatem szafka min 30 parę centymetrów.

32 minuty temu, Dante Forum napisał:

Avr-x2700h ma 167mm wysokości, z antenami 240mm. Antenki można na póki przesunąć, ale zostaje 3mm między sprzętem i komodą. Chyba za mało? 

 

1700 będzie miał już 2cm przestrzeni. 

Ma zostać 15 cm a nie 3 cm czy 2 mm :):):):)

Długo nie pogra.

33 minuty temu, Dante Forum napisał:

Byłem wczoraj w dwóch salonach w Łodzi. Niestety posłuchałem tylko stereo Marantza z Raptorem 9...

Avr-x2700h nie podłączony i chyba nie chciało im się podłączać. No i dostałem propozycje w/w z Raptorem 9 za 6700zł...

No to żaden wyznacznik bo jeśli to był NR 1200 to on gra inaczej niż AVR kina.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dante Forum napisał:

Avr-x2700h nie podłączony i chyba nie chciało im się podłączać.

 

1 godzinę temu, Dante Forum napisał:

A salonie Yamahy dostałem wizytówkę... 

Jedź tam gdzie zostaniesz poważnie potraktowany.

 

1 godzinę temu, Dante Forum napisał:

1700 będzie miał już 2cm przestrzeni. 

Szanuj pieniądze, jak wstawisz amplituner w to miejsce to długo nie pożyje. Opcja a) to zmienić szafkę za ułamek ceny audio, opcja b) zastosuj aktywne chłodzenie za pomocą komputerowych wentylatorów, ale to by się wiązało z przerobieniem posiadanego mebla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

 

Minimum swoją wysokość wolnej przestrzeni. Zatem szafka min 30 parę centymetrów.

Ma zostać 15 cm a nie 3 cm czy 2 mm :):):):)

Piotr

Dziękuję bardzo za wyczerpującą wypowiedź.

Znaleźć komodę rtv jest chyba trudniej niż V6A... :/

ale mam jeszcze pytanie odnośnie długości takiej komody. Posiadam Tv 55cali. Będzie on wisiał na ścianie. Pod nim centralny głośnik i po bokach od razu kolumny podłogowe. I teraz moje pytanie, czy ma to znaczenie czy kolumny będą 1m od tv i centralnego, czy np. od razu obok tv? 

wiadomo wszystko zależy od tego jak długa komodę kupię, ale co wtedy z akustyką? 

dodam że siedzę 3m od Tv i chcę iść w 5.1.

13 godzin temu, Butler napisał:

Szanuj pieniądze, jak wstawisz amplituner w to miejsce to długo nie pożyje. Opcja a) to zmienić szafkę za ułamek ceny audio, opcja b) zastosuj aktywne chłodzenie za pomocą komputerowych wentylatorów, ale to by się wiązało z przerobieniem posiadanego mebla.

A no właśnie. Meble dopiero kupuję, ale znaleźć komodę rtv z wnęką 30cm jest trudniej aniżeli znaleźć V6A... 

I pytanie czy takie chłodzenie zdałoby egzaminy, bo to nie problem zrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dante Forum napisał:

Meble dopiero kupuję, ale znaleźć komodę rtv z wnęką 30cm jest trudniej aniżeli znaleźć V6A... 

To oczywiście sprawa całości wystroju wnętrza , ale mogę polecić coś z tej strony

https://mebleswiata.eu/pl/komody-komody-rtv-szafki/

Moja szafeczka ma 145 cm. szerokości i 50 cm. głębokości. Lite drewno , w tej chwili obciążenie blatu to 70 kg. Zmieścisz każdy sprzęt. Po bokach drzwiczki z metaloplastyką , jak się rozbudujesz z audio sporo tam zmieścisz i nie zakłóca pracy pilotów.

Tv nad szafką to tak jak Twój 55 cali

20211109_230113.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dante Forum napisał:

Znaleźć komodę rtv jest chyba trudniej niż V6A...

Tak pisałem o tym kilka razy. Szafki RTV są teraz nie do RTV. Dlatego zyskują producenci stolików audio.

Bo one są pod to.

9 godzin temu, Dante Forum napisał:

I teraz moje pytanie, czy ma to znaczenie czy kolumny będą 1m od tv i centralnego, czy np. od razu obok tv? 

Ten metr od TV było by lepiej.

9 godzin temu, Dante Forum napisał:

I pytanie czy takie chłodzenie zdałoby egzaminy, bo to nie problem zrobić

Tak. Ale w takiej szafce musiał byś także zrobić chłodzenie od góry. Nie tylko od tyłu czy boków. Bo jednak 2 cm to zdecydowanie za malo. Czyli dziury w górnym blacie zasłonięte na przykład kratką. I tam zamontowane dwa wentylatory.

Tomek mi się tak bardzo ten Twoj system wizualnie podoba!

Kiedyś musiał bym tego posłuchać. Taki bucket list :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak kojarzysz nie jestem tu specjalistą, a jedynie czytelnikiem od kilku tygodni, więc poczekaj lepiej na inne opinie, ale...

Z tego co czytałem Teufal był zazwyczaj odradzany, nie wiem czy to ogólna niechęć do marki / jakości ich produktów, czy to zależy od modeli, ale nigdy nie widziałem rekomendacji zakupu tego sprzętu, a kilka razy był odradzany. 

Pokoje jak to wiadomo są zawsze połączeniem użyteczności i wymagan akustycznych, więc idealnie być nie może.

Na moje amatorskie oko dostrzegam, że (1) często jest dysproporcja w odległości głośnika lewego i prawego od ściany oraz (2) surroundy są blisko kanapy, co odbiega od zaleceń. Rozumiem jednak, że z tym nic nie zrobisz ze względów praktycznych.  

W pozostałym zakresie wydaje mi się okej, chociaż odrzuconym rysunek nr 3 że względu na dużą odległość od ekranu. Ostatni wydaje się fajny, bowiem masz przestrzeń od każdego głośnika. Jak dla 2 osób (2 siedzenia od lewej) wydaje się bardzo fajnie. 3 osoba mogłaby mieć problem z katem widzenia, ale to oczywiście zależy od rodzaju, wielkości, itp. Ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

5.thumb.png.66c8fff71ccb0520fc1b4b6522d78570.png

Tak bym to widział. Ewentualnie w razie posiadówek świątecznych przy stole odsuwał bym sofę w stronę TV żeby z tyłu więcej miejsca było.

Kurcze, podoba mi się to :D tym bardziej, że stół jest używany tylko podczas większych imprez. Teraz tylko przekonać kobitkę, czekać na dostawę mebli i najtrudniejsze kupić sprzęt 😛

nie ma to jak żyć ponad stan... 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...