Skocz do zawartości

UPS ON-LINE do zasilenia sprzetu audio, ma ktos doswiadczenia ?


tomw

Recommended Posts

Dobrydzien 🙂 Ma ktos moze doswiadczenie z zasilaniem systemu audio UPSem, ale TYLKO TYPEM ON-LINE ? Mam strasznie "brudny" prad w sieci - buczy mi transofrmator we wzmaku, jednym subie, buczenie w kolumnach komputerowych, wiec nawet bez pomiarow wiem ze jest ZLE 🙂 Probowalem filtrow Tomanka i PS Audio (starszy model, nie te nowe aktywne) ktore kompletnie nic nie daly 🙂 Poczytalem nieco o UPSach ON-LINE i z tego co wyczytalem, separuja one w 100% od sieci zewnetrznej i jest to praktycznie mala prywatna elektrownia produkujaca idealna czysta sinusoide 🙂 Kino domowe mam w wolnostojacym garazu do ktorego idzie kabel 5x4mm2 pod ziemia i przez piwnice, mogl bym wiec postawic go w piwnicy i puscic jedna faze i zero przez UPS tylko do wzmacniaczy i urzadzen audio 🙂 Oswietnienie, klime i czesc gniazdek mam w kinie na jednym obwodzie i dwa osobne z gniazdkami pod wzmacniacze i suby, wiec jest to bez problemu do zorganizowania (z wyksztalcenia jestem elekromechanikiem) 🙂 

Model ktory chodzi mi po glowie konkretnie to https://kompleksmedia.pl/zasilacz-ups-vfi-3000-ict-iot-powerwalker,id13529.html i w opisie jest taki tekst: "Zasilacz awaryjny zapewnia zawsze czystą i pozbawioną zakłóceń moc elektryczną. Dzięki budowie w technologii On-Line o podwójnej konwersji napięcia wejściowego, podłączone urządzenia podlegają najwyższej ochronie. W pierwszej fazie sygnał wejściowy AC jest konwertowany na sygnał DC. Następnie w drugiej fazie następuje ponowna konwersja sygnału z DC na AC poprzez falownik. Dzięki temu obciążenie podłączone do UPS jest w pełni odseparowane od sieci zasilającej i jej niedoskonałości, a w rezultacie na wyjściu otrzymujemy zawsze czystą i stabilną moc, oraz zerowy czas przełączania w tryb bateryjny." 🙂

Tak wiec w teorii brzmi to zacnie, szukam kogos kto w praktyce korzysta z takiego rozwiazania i moze sie podzielic opinie z pierwszej reki, z gory dziekuje 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś u klienta cały system podłączony do UPS.

Nie wiem jak grał bez tego bo nie miałem okazji testować. Ale klient wydawał się być mocno zdecydowany na takie rozwiązanie.

Nie spodziewał bym się aby było gorzej. Czy będzie poprawa, czy rozwiążesz problem? Zapewne. Ale może jest jakas firma która wypożyczy Ci do domu na dzień lub dwa?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2021 o 14:22, tomw napisał:

buczy mi transofrmator we wzmaku

To raczej nie kwestia "czystości" prądu a bardziej budowy transformatora lub montażu i zmiana sposobu zasilania na to raczej nie wpłynie. Ale zwsze możesz sprawdzić biorą wzmaka pod pache i próbując u znajomych jak sie zachowa podączony do ich gniazdek.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Widziałem kiedyś u klienta cały system podłączony do UPS.

Nie wiem jak grał bez tego bo nie miałem okazji testować. Ale klient wydawał się być mocno zdecydowany na takie rozwiązanie.

Nie spodziewał bym się aby było gorzej. Czy będzie poprawa, czy rozwiążesz problem? Zapewne. Ale może jest jakas firma która wypożyczy Ci do domu na dzień lub dwa?

 

Dzieki bardzo za opinie, ironicznie pracowalem dlugo jako IT i mialem bezproblemowy dostep do takich urzadzen, no ale czasy zamierzchle 🙂 Kupie przez net, w razie jak bys ie nie sprawdzilo oddam 🙂

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

To raczej nie kwestia "czystości" prądu a bardziej budowy transformatora lub montażu i zmiana sposobu zasilania na to raczej nie wpłynie. Ale zwsze możesz sprawdzić biorą wzmaka pod pache i próbując u znajomych jak sie zachowa podączony do ich gniazdek.  

 

1 godzinę temu, Jasiek88 napisał:

Tylko problem jest taki że większość problemów typu buczenie to problem typu pętla masy a nie brudnego prądu.

Podłącz te urządzenia które masz po kolei np na listwie/przedłużaczu bez uziemienia i się dowiesz.

Dzieki Panowie za rady, ale ja juz sprawdzilem wszystko co moglem i to jest problem z zasilaniem u mnie 🙂 Dla tego szukam kogos kto uzywa UPS On-line u siebie i moze sie podzielic opinia z pierwszej reki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomw napisał:

Dzieki Panowie za rady, ale ja juz sprawdzilem wszystko co moglem i to jest problem z zasilaniem u mnie 🙂 Dla tego szukam kogos kto uzywa UPS On-line u siebie i moze sie podzielic opinia z pierwszej reki 🙂

nie znajdziesz takich osób w audio półświatku :P

Bo to nie audiofilskie.

Dlatego mowie kup z opcją zwrotu,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomw napisał:

Hehe, cos musi w tym byc bo jedna zyczliwa dusza napisala mi opinie z pierwszej reki ale prywatnie, wiec to chyba wstydliwy temat 🙂 Dzieki ! 🙂

Jest masa takich rzeczy, uwierz.

21 godzin temu, Butler napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni co w tym nieaudiofilskiego? Dba jeden z drugim o kabelki, jakieś kondycjometry, listwy, cuda na kiju, a UPS stabilizujący napięcie i chroniący w przypadku utraty zasilania jest be?

No tak czytałem na audiofilskich forach oraz opiniach.

Czasem jak mam czas to przeglądam takie "smaczki"

Na szczęście swoją opinie mam.

Co w tym nie audiofilskiego?

1. Nie ma brandu dedykowanego audio

2. Nie piszą o tym w profesjonalnej prasie

3. Nie pokazują tego na targach/ wystawach

4. Pochodzi to z działu PC. A większość rzeczy stamtąd jest w audio fuj. Albo jak określiłeś "be"

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Jest masa takich rzeczy, uwierz.

No tak czytałem na audiofilskich forach oraz opiniach.

Czasem jak mam czas to przeglądam takie "smaczki"

Na szczęście swoją opinie mam.

Co w tym nie audiofilskiego?

1. Nie ma brandu dedykowanego audio

2. Nie piszą o tym w profesjonalnej prasie

3. Nie pokazują tego na targach/ wystawach

4. Pochodzi to z działu PC. A większość rzeczy stamtąd jest w audio fuj. Albo jak określiłeś "be"

Piotr

Hehe, zawsze mnie bawi jak czytam te audiofilskie kwiatki 🙂 Przechodzilem ta chorobe, na szczescie trwala krotko i nie byla okupiona bezsensowna dewastacja portfela 🙂 Teraz rzadza uszy i zdrowy rozsadek w tematach audio 🙂 Dobrej firmy 3kW UPS Online bez baterii (mozna podlaczyc zewnetrzne) dajacy czysta sinusoide to 1500zl, tyle co audiofilska listwa ze srednio-nizszej polki 🙂 Niby rozumiem audiofilskie "myslenie", ale i nie rozumiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Sam używam UPS online od jakichś dwóch lat odkąd przyjrzałem się bliżej napięciu w moim gniazdku. Okazało się, że jego wahania są miedzy 225 - 245 Volt. W zależności od pory dnia. Co również mnie martwiło bywało, ze napięcie te zmieniało się znacząco w krótkich odstępach czasu. Mając urządzenia lampowe, których napięcia zasilania mają duży wpływ na punkty pracy lamp a tym samym dźwięk zacząłem szukać urządzenia które naprawiło by problem. Jednym z lepszych urządzeń okazał się UPS typu online generujący "czystą" sinusoidę niezależnie od tego co mamy w gniazdku. Co do dźwięku to mam lekkie wrażenie, że jakby było lepiej. Jednak są to zmiany raczej w sklali mikro. Dużym plusem jest na pewno pewność o bezpieczeństwo podpiętych urządzeń oraz ich napięcie zasilania. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...