Skocz do zawartości

Świeżak szuka drugie kino 5.0 + Ampli.


HC CH

Recommended Posts

Witam.

Pokój nie duży około 4.5x5.m2. od tv 4m. Obecnie mam zestaw mocno.... Budżetowy... I za namową Pana że sklepu. Denon AVR 1311 i jakieś no name prism głośniki.. gra to jak gra... Kupione z 12 lat temu. Nie są złe bo przeżyły że mną dużo, przeprowadzek, filmów, imprez... Ale nadszedł czas wymiany. Potrzebuje głównie do filmów i głównie polskich filmów, czyli filmy gdzie nie ma napisów i często trzeba się wsłuchiwać co mówią aktorzy. Druga sprawa to kolor.. muszą być białe. Budżet 5k z Ampli. Wiem że nie dużo ale jest jak jest... Dlaczego bez subwoofer - bo nie mam na niego miejsca, chyba że zamiast bocznych podłogowych będą takie które będą wisieć na ścianie. Coś ala Teufel ULTIMA 20 SURROUND 5.1 - choć wyczytałem już żeby nie zawracać sobie tą marką to tylko przykład. Nie musi super grać stereo bo muzyka będzie grać raz na miesiąc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dnia 11.09.2021 o 23:32, HC CH napisał:

głównie do filmów i głównie polskich filmów, czyli filmy gdzie nie ma napisów i często trzeba się wsłuchiwać co mówią aktorzy

niestety w przypadku polskich filmów to norma.

Co do zestawu, jeżeli kolumny mają być białe to: STX Quant 300, Nova 6.

Z czarnych kolumn jest większy wybór: Magnat Monitor Supreme 1002, Heco Victa Prime 702, Polk Audio T50 ( oznaczenia frontów ale mam na myśli zestaw 5.0 )

Amplituner do zestawu: Yamaha RX-V4A lub Denon AVR-X2600

Bierzesz pod uwagę również sprzęt używany?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety..w grę wchodzą tylko białe. Czy Polk Sygnature ma sens. Wiem że cena po za moim budżetem, jednak mógłbym pomału kompletować. Tylko wtedy jaki Ampli? Niestety nie mam gdzie postawić suba. Nie ma szans. Musiałbym zamiast podłogowych mieć podstawkowe i postawić/powiesić na ścianie. Czy wgl byłby sens rezygnować z podłogowych na rzecz mniejszych na ścianie i do tego sub? Akurat robię małe odświeżanie pokoju i mam miejsce na ścianie koło TV wiem mogę kombinować z wieszaniem. Dziękuję Wam za pomoc. Używane raczej nie. Może używany Ampli. 

IMG_20210915_211236.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz tak zrobić. Głośniki do kina wszystkie dookólne mogą (wręcz powinny) być tej samej wielkości, amplituner i tak odcina do nich poniżej 80Hz resztę dołu przekazując do subwoofera więc duże skrzynki nie są potrzebne. Wielkie przednie kolumny w zestawach kina to tylko utarty schemat i próba zawierania kompromisu by w przypadku chęci grania muzyki (stereo) te przednie głośniki nie zawiodły mocowo słuchacza. Jest kino, sub musi być. Jeśli chodzi o używane/nowe... Osobiście wolałbym nowy amplituner i używane głośniki niż odwrotnie jeśli budżet ograniczony.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

Jak najbardziej możesz tak zrobić. Głośniki do kina wszystkie dookólne mogą (wręcz powinny) być tej samej wielkości, amplituner i tak odcina do nich poniżej 80Hz resztę dołu przekazując do subwoofera więc duże skrzynki nie są potrzebne. Wielkie przednie kolumny w zestawach kina to tylko utarty schemat i próba zawierania kompromisu by w przypadku chęci grania muzyki (stereo) te przednie głośniki nie zawiodły mocowo słuchacza. Jest kino, sub musi być. Jeśli chodzi o używane/nowe... Osobiście wolałbym nowy amplituner i używane głośniki niż odwrotnie jeśli budżet ograniczony.

Tylko będzie ciężko znaleźć używany dobry biały. Ok. Czyli mógłbym dać np 4x s20e polk signature plus centralny i sub? Zupełnie się na tym nie znam 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Spokojnie możesz iść w tym kierunku jeżeli nie masz za bardzo miejsca, tym bardziej, że system ma głównie służyć do kina.

Piotr

Czy jest sens do takiego zestawu brać pod uwagę ten duży centralny s35? Czy ten mniejszy? Jaki Ampli pod ten zestaw? Też RX v4a? Ewentualnie inny producent, tylko białe? 

Edytowano przez HC CH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz iśc w te Polki. Ale nie wiem czy później znajdziesz dla nich komplet. Chyba że nie musi być komplet?

Polk dośc często odświeża tą serie. Teraz mamy znowu ES.

To 3 wcielenie w przeciągu 2-3 lat?

Dlatego polecam poczekać i od razu kupić komplet.

Amplituner dobrze by siadł Denon

 

Piotr

Przed chwilą, HC CH napisał:

Czy jest sens do takiego zestawu brać pod uwagę ten duży centralny s35? Czy ten mniejszy? Jaki Ampli pod ten zestaw? Też RX v4a?

Jasne że jest sens. To dobry centralny. Z Yamaha zagra to jasniej. Bardziej przestrzennie. Ale momentami mocno w górze pasma. Tak typowo jak na sali kinowej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HC CH napisał:

Ok. Decyzja praktycznie zapadła. X2600 nie do kupienia. Więc zostanie Yamaha RX-V4A. Przednie boki Polk Signature S20E, center S35E, tył S15E i subek dojedzie z czasem. "Będziesz Pan zadowolony"??

Bo teraz jest X 2700 na którego się czeka.

4A to odpowiednik S 650

Ale to też dobre zestawienie.

Jak kupisz Pan suba to będziesz zadowolony :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...