Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, Wito76 napisał:

A ja widzę obawę a w zasadzie możliwości, że dyskusja przeniesie się teraz tutaj.

W drugim poście tego wątku ostrzegłem ChybaMiro (założyciela), że teraz tu zrobi się dyskusja. Jak fajnie powiedzieć "a nie mówiłem?" Cytując Siarę z Kilera "Wąski, urwałeś kurze złote jaja".

A wracając, kto powiedział (poza Dzikiem), że różnice między kablami można udowodnić tylko w ślepym teście. A te wszystkie dyskusje na forach na całym świecie na temat doboru kabli, ich charakteru, różnic brzmieniowych to wszystko fatamorgana i zbiorowa halucynacja? Bo to właśnie "słyszącym" próbuje się wmówić. Wypinam kabel A i wpinam kabel B od kolegi i albo słyszę różnicę albo zdarza się że żadnej. Ale są kable typu np posrebrzane, gdzie od razu słychać inny charakter tzn precyzyjnie mówiąc ja słyszę i co, to żaden dowód? I jeszcze łapiąc Dzika za słowo "nikt na świecie w ślepym teście nie rozróżnił kabli" (cytat niedosłowny oczywiście, jedynie sens wypowiedzi) - wiesz co, odważne stwierdzenie, żeby nie powiedzieć poważne nadużycie. Nikt na świecie  - grubo powiedziane, myślę że nie masz takiej wiedzy. 

Myślę jeszcze, że to czym Dzik tak wkurza tu ludzi to wmawianie wszystkim problemów psychicznych. Tak przejaskrawiam oczywiście. Pisząc o placebo, o omamach, o psychologii, percepcji itd - psychologia to teraz taki modny temat na studiach i w ogóle być znawcą psychologii jest trendy - Dzik daje między wierszami przekaz, że jesteśmy manipulowani, że nasza fizyczność (sluch, mózg) i psychika kuleje, że mózg płata figle, że ulegamy materiałom reklamowym i w ogóle psychiatryk jakiś ci wszyscy "słyszący". Nikt nie lubi gdy robi się z niego wariata, leci riposta, kontr-riposta i w ciągu jednego popołudnia 4 strony już napisane a wieczór jeszcze się nie skończył.

18 minut temu, Dzik napisał:

Jak nie jestem zwolennikiem karania użytkowników, tak uważam,

Czasem trzeba się trochę pokajać, myślę że dyskusja z Dzikiem czasem zeszła grubo poniżej właściwego poziomu i stwierdzenie kolegi "jeb**** teroretyk" mimo wszystko nie powinno się tu znaleźć. Rozumiem, że taka dyskusja i pewne prowokacje z obu stron sprawiają, że czasem puszczają nerwy, Sam nie jestem święty, ale trzymajmy poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Dwa fakty:

1. Usłyszenie kabla jest właściwie niemożliwe z naukowego punktu widzenia.

2. Nikt na świecie nie usłyszał kabla w ślepym teście, gdy nie wiedział, jaki kabel jest podłączony.

Wniosek oczywisty: sugestia, placebo. Masz więc teorię i praktykę kontra okultyzm i elitaryzm, czyli audiovoodu.

Dwa FAKTY ? To żadne fakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaZz napisał:

na forum adm/mod jest od tego żeby trzymać porządek

Tak, mod ma dbać o porządek, a nie o nienaruszalność waszych świętych przekonań.

7 minut temu, JaZz napisał:

nie wchodzę w gadkę ze szkodnikami

Ze mną właśnie wchodzisz w gadkę, więc cieszę się, że nie jestem wg ciebie szkodnikiem.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby taka była Twoja intencja, ale można było sobie łatwo wyobrazić dalszy rozwój wypadków? Ale może to moja percepcja skrzeczy, bardzo możliwe.

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

I według Ciebie tylko po to by kłócić ludzi? Czytajmy od poczatku! 

 

Zła kolejność wyszła, przepraszam.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dzik napisał:

Na forum Młodych Przyjaciół Radia Maryja i dostałem bana dopiero po 30-kilku postach, bo nie udało mi się nikogo przekonać, że dzięki lekturze Playboya doceniłem dzieło stwórcy.

To ty może dzwoniłeś wtedy z tekstem "trzy słowa do ojca prowadzącego" ? 

A tak poza tym to... przepraszam że to piszę, nie jest z tobą dobrze. Nie masz co robić, na to wygląda i spełniasz się jako internetowy troll. Mnóstwo osób już ci to powiedziało, rozwalasz to forum, Walnij focha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

by sprawdzić sam bas ?

Wszystko widać w dynamice. Obraz zmienia się w czasie. Przykładowy obrazek z uchwyconym przydźwiękiem 50Hz. Skala częstotliwości jest w poziomie. W górnej części spektrogram wyskalowany w dB. Więcej dB to wyższe piki. W dolnej części spektrogram jest w funkcji czasu. Przewija się "rolka" z zapisem w czasie. Z lewej jest skala koloru. Jaśniej to mniej dB na minusie czyli głośniej, czyli więcej energii. 

Jeżeli pionowy pas jest biały to znaczy 0dB, im ciemniejszy tym ciszej. 

U Romka na Dolnym zobrazowaniu ten pionowy pasek na 40Hz świecił jak Słońce. U mnie tego nie doświadczyłem. Czyli nie było tej basowej nuty. 

Sprawdzam tak przydźwięk przystawiając mikrofon do woofera przy wyciszonym dźwięku. Prosty skuteczny sposób. 

Poniższe zdjęcie to screen przydźwięku jaki generuke lampka nocna. Tylko, że zamiast mikrofonu podłączam przejściówkę USB - Jack 3.5mm i robię z telefonu detektor promieniowania EM 😉

Screenshot_20210330_192113_org.intoorbit.spectrum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nietolerancyjne dla pewnych poglądów, bo kilka pszczół porusza całym ulem, kiedy ktoś dopuści się audiofilskiego obrazoburstwa.
Kiedyś o jeszcze jakimś innym forum pisałeś i że tam też dostałeś bana. Czy jest jakieś forum gdzie nie robisz dymu i nie dostajesz banów? To taki sposób na życie czy coś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...