Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

4 minuty temu, audiowit napisał:

Kiedyś chciałem podać przykład Andrzeja Lipińskiego ale wierz mi Mariusz. Po pierwsze, nic to nie da po drugie kto z szanownego grona go zna :)?

Myślę, że wielu. Nazwisko przewijało się kilkukrotnie na forum ale chodzi bardziej o to, że dla pewnego gremium jest tylko menedżerem i księgowym dbającym o biznes hehe ;) 

Dla wielu zaś naukowiec Amir jest wyznacznikiem dobrego dźwięku, co oczywiście jest OK i ja to akceptuję tylko, że mam inny pogląd na sprawy i uważam, że mimo iż jego analizator dobrze mierzy to nie daje żadnego obrazu jak co w systemie audio zagra. 

1 minutę temu, JaZz napisał:

Serio na to liczyłeś?

Może kiedyś? Będę próbował :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 minut temu, MariuszZ napisał:

Dla wielu zaś naukowiec Amir jest wyznacznikiem dobrego dźwięku, co oczywiście jest OK i ja to akceptuję tylko, że mam inny pogląd na sprawy i uważam, że mimo iż jego analizator dobrze mierzy to nie daje żadnego obrazu jak co w systemie audio zagra

Twierdzisz więc, że np. analizator KLIPPEL - swoją drogą dość drogi, bo ceny sięgają nawet 7 000 € - jest bezużyteczny, a Amir, który ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w audio (i to nie jako teoretyk) jest de facto głupkiem. No bo skoro publikuje te pomiary, które nie dają ŻADNEGO obrazu jak co zagra w systemie audio, to nie ma ucieczki od konstatacji, że jest głupolem. Jest głupolem, a ty jesteś mądry, pytanie tylko, jaki masz tytuł do tej mądrości?

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Dzik napisał:

Twierdzisz więc, że np. analizator KLIPPEL - swoją drogą dość drogi, bo ceny sięgają nawet 7 000 € - jest bezużyteczny, a Amir, który ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w audio (i to nie jako teoretyk) jest de facto głupkiem.

Nic takiego nie napisałem, ani, że jest głupkiem, ani że ma tani analizator, ani że analizator jest bezużyteczny. Kilka razy już tłumaczyłem. Raz jeszcze? W skrócie. Mierzy część parametrów technicznych egzemplarzy sprzętu wyjętych z systemu audio na stół laboratoryjny. Jak łatwo udowodnić nijak mają się te pomiary do tego jak ten egzemplarz zagra w systemie. Jak poradzi sobie z kompatybilnością EM, czyli pracując w warunkach pętli, zakłóceń przy niedopasowaniu impedancyjnym czy współpracując z takim czy innym urządzeniem. On zakłada chyba, że nikt nie słucha wzmacniaczy lampowych czy nie podłącza do listwy 10-ciu lub więcej urządzeń. Dla niego wyznacznikiem jakości dźwięku jest minimalna ilość THD+N, a dla wielu innych rozkład tych zniekształceń. To nie podlega jego analizom. On porusza się w świecie "czystego" sinusa, a audiofil kroczy dalej, nie chce technicznej "czystości" tylko synergię w systemie i realizm, namacalność i naturalną barwę, nawet kosztem tej czystości. 

Amir nie doradza co z czym łączyć, na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu. Dla wielu hobbystów nie wnosi nic ponad to, że kategoryzuje urządzenia na te mniej i bardziej zniekształcające sygnał audio. To techniczne ujęcie problematyki audio mi nie przeszkadza ale jednocześnie nie odpowiada na moje oczekiwania. Wolę lekturę pisaną prostym językiem, gdzie jeden użytkownik dzieli się doświadczeniami z innym na forum. 

47 minut temu, Dzik napisał:

Jest głupolem, a ty jesteś mądry, pytanie tylko, jaki masz tytuł do tej mądrości?

To tylko twoje zdanie na temat więc nie konfabuluj i nie wciskaj ciemnoty, że jest głupkiem, ani tego, że ktoś tak myśli. 

Moja mądrość zaś jest ponad tą twoją prowokacją. Tytuły zaś może kiedyś ci okażę, jak zyskasz więcej mojej sympatii. Na razie żyj w niepewności ;) 

34 minuty temu, Karol64208 napisał:

rzadko kogo popieram :14_relaxed:, ale skoro @MariuszZ pisze takie farmazony trudno się powstrzymać.

Zatem jak trudno się powstrzymać to nie zesraj się Karol bo jak będzie tak "rzadko" jak kogoś popierasz to może być śmiesznie i od razu wybacz za te farmazony. Też nie mogłem się powstrzymać ;) 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Zatem jak trudno się powstrzymać to nie zesraj się Karol bo jak będzie tak "rzadko" jak kogoś popierasz to może być śmiesznie i od razu wybacz za te farmazony. Też nie mogłem się powstrzymać ;) 

Na slowo rzadko kogo popieram taki odwet??? Acha. Juz wszystko wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Nic takiego nie napisałem, ani, że jest głupkiem, ani że ma tani analizator, ani że analizator jest bezużyteczny. Kilka razy już tłumaczyłem. Raz jeszcze? W skrócie. Mierzy część parametrów technicznych egzemplarzy sprzętu wyjętych z systemu audio na stół laboratoryjny. Jak łatwo udowodnić nijak mają się te pomiary do tego jak ten egzemplarz zagra w systemie.

A ja nie napisałem, że ty napisałeś, że jest głupolem, tylko że to oczywista konkluzja, jaka płynie z twoich dziwnych teorii. No bo skoro gość zamieszcza pomiary, które "nie dają żadnego obrazu jak co zagra w systemie" i zbudował wokół tego całą społeczność, to... to co? Chyba nie jest za mądry, pomimo kilkudziesięciu lat doświadczenia w technicznej stronie audio, a analizator też niczemu praktycznemu nie służy.

W każdym razie, to że jego pomiary rzekomo NIC nie mówią o tym jak sprzęt zagra u kogoś w systemie jest śmieszną bzdurą i domorosłym bajaniem.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik, widzisz, różnica jest taka, że my opieramy się na własnych doświadczeniach, dotknęliśmy tego językiem, uchem, palcem. Ty zaś cały czas jesteś * teoretyk, który podpiera się czyimś zdaniem i uparcie się go trzymasz. Może gdybyś jednak postanowił na własną rękę zrobić choć jeden test coś byś zrozumiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dzik napisał:

W każdym razie, to że jego pomiary rzekomo NIC nie mówią o tym jak sprzęt zagra u kogoś w systemie jest śmieszną bzdurą i domorosłym bajaniem.

No już prędzej "to" niż że jest głupkiem ale ...  ciężko to ocenić bo niewielu na jego forum dzieli się takimi doświadczeniami. Skoro tam nie ma to może ty masz jakieś doświadczenia? Podziel się zatem. Może odpowiedz na pytanie którego daka z 10 - top jego pomierzonych podłączyć na przykład do mojego Audiolaba 6000A by dźwięk nie był zbyt szorstki i przejaskrawiony? Hmm? Jakie kolumny byś polecił do tego zestawienia? Czy patrząc na tabelki Amira jesteś w stanie podać receptę? 

 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MariuszZ napisał:

Zatem jak trudno się powstrzymać to nie zesraj się Karol bo jak będzie tak "rzadko"

świadczy o Twoim poziomie intelektualny i nie tylko, nie wiem czy płakać czy też śmiać, szkoda.

Pozdr.

P.S. Dlatego nie dziwi mnie bałagan na tym forum.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

świadczy o Twoim poziomie intelektualny i nie tylko, nie wiem czy płakać czy też śmiać, szkoda.

Karol to żart był rubaszny tylko. Płakać czy śmiać się? To jest dylemat? Jak miałem wirusówkę to  też nie wiedziałem czy najpierw rzygać czy może srać i w jakiej kolejności. Poziom intelektualny nic do tego nie ma. To tylko farmazony są więc już się nie gniewaj. I co z tym fantem zrobić? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wito76 napisał:

Dzik, widzisz, różnica jest taka, że my opieramy się na własnych doświadczeniach, dotknęliśmy tego językiem, uchem, palcem

Jak już pisałem, cięcie mieczem arbuzów nawet przez 20 lat nie zrobi z nikogo Wiedźmina. Żeby cokolwiek wiedzieć o krytycznym słuchaniu potrzebna jest najpierw wiedza o psychoakustyce i odpowiedni trening, a wy negujecie nawet istnienie czegoś takiego jak psychoakustyka, która jest dla was - cytując ciebie - "jakimś wymysłem". Tak więc te wasze salonowe doświadczenia i wymienianie się gadżetami to właśnie takie cięcie arbuzów. Przy okazji z wytrenowanych Wiedźminów robicie głupoli, którzy zamieszczają bezużyteczne info.

14 minut temu, audiowit napisał:

7000€ to moje jedno rca jest warte

Współczuję, bo ja za podobne pieniądze zwiedziłem Afrykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, misiek x napisał:

Dokładnie tak jak napisałeś. Dla przykładu Fafniak, posłuchał kabli,coś usłyszał,potem zrobił jakieś testy i wyszło mu że jednak nie słyszy zmian.

I przynajmniej coś porównał i o tym napisał.

Ale dlaczego wszystko trzeba opierać na własnych doświadczeniach? Te są ważne w kontekście czy sie coś komuś podoba lub nie, własnych gustów, ale w przypadku tematu "działa - nie działa," własne doświadczenie nie jest niezbędne, bo duskusja toczy się (a przynajmniej powinna) o generalnych zasadach działania. Cały problem właśnie na tym polega, że na podstawie ograniczonej liczy subiektywnych, niejedorodnych, nieporównywalnych odczuć, tworzy się reguły jako conajmniej równoważne tym bazującym na naukowych teoriach i zdecydowanie bardziej obektywnych doświadczeniach. I z tej perspektywy Dzik reprezentuje pewien punkt widzenia na sprawę, a nie opowiada o własnych doświadczeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...