Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

@Butler i @JaZz - po doświadczeniach z większą liczbą moderatorów, co forum (o ironio) nie wyszło na dobre, na razie będziemy starali się podołać sami. 

Nie wnikam w doświadczenie obecnej załogi redakcji forum i powody takiej jednoznacznej decyzji. Może żeby bardziej przemówić do rozsądku... Przez prawie dekadę byłem moderatorem na dwóch forach samochodowych na których jednorazowo potrafiło być zalogowanych ponad 1000 osób. Był taki czas na jednym z nich że administracja długo się opierała nad dopuszczeniem kogokolwiek do wewnętrznych struktur mając się za Zosię-Samosię z Tuwima. Dochodziło jednak czasem do takiego burdelu że obecna sytuacja tutaj to pikuś, tam dochodziło już do rękoczynów a raz nawet interwencji policji po zawiadomieniu w prokuraturze. Adminowi chyba rozsądek powiedział że trzeba coś z tym zrobić i z grona aktywnych wybrano kilku (w tym mnie) do pomocy. Był okres próbny, pod awatarem opis moderator junior, senior itp. Różne też były uprawnienia przydzielane. Raz do roku admin robił podsumowanie działalności moderatorów co wiązało się z awansem lub podziękowaniem za współpracę. Nie twierdzę że wszelkie kłopoty znikły bo pojawiły się inne, ale z mojego punktu widzenia przez ponad dekadę swojej działalności na forum, to była najlepsza decyzja jaką można było podjąć by zachować twarz i poważanie. Tu nie chodzi o cenzurę... Tu trzeba pokazać że wielki brat patrzy i czuwa, a nie że userzy sobie cały weekend balują tworząc cyrk jawnie się śmiejąc że dopiero w poniedziałek Ola posprząta.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Forum "Audio" w nazwie ma tylko jedno znaczenie i dla tych zaawansowanych więcej i dla tych zakładających tu konto. Audio to hobby i pasja a pewne osoby temu zaprzeczają

2 nieprawdy 

Pierwsza nieprawda to znaczenie. 

"Pierwsze z brzegu" dwa znaczenia:

1- pasja w ciągłym udoskonalaniu 

2- zakup lepszego sprzętu i "rozwój muzyczny" ( taki wątek "czego słuchasz"- to przykład)

 

Punkt 2gi nie musi oznaczać że koniecznie musisz wkroczyć na ścieżkę punktu 1

Druga nieprawda to to że ktoś temu zaprzecza pisząc o psychicznej naturze rewelacji audiofilskich. 

Dawno proponowałem wydzielić strefę gdzie moglibyście pogadać sobie o rewelacjach bez ingerencji pragmatyków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Dzik miał dwa konta, sam się do tego dawno przyznał, drugie zostało zablokowane i nie jest to żadną tajemnicą.

Miał i już nie ma.

4 minuty temu, Były-Forumowicz napisał:

Skoro @Redakcja AUDIO wie że @Dzik ma drugie konto i nic z tym nie robi

Chyba słabo czytasz to co nam administracja napisała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyć strefę 51 do której nie mają wstępu pragmatycy.

@Redakcja AUDIO ?

1 minutę temu, Asia napisał:

Czyli to co tak lubimy: my i wy.

Ale to jest jedynej realne rozwiązanie. Inne prowadzą do banowania i opuszczania forum bo co i rusz jakaś primadonna się ukazuje zza pleców użytkownika ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fafniak napisał:

Myślałem że podając nazwę "strefa 51" naprowadzam :)

Są już fora ze "strefą 51". Do niczego dobrego wg mnie by to nie doprowadziło ponad to, że forum audio z audiofilskim szyldem przekształciło by się w kolejną elektrodę czy triodę z "gettem" dla hobbystów audiofili.

Tam funkcjonuje "audiofilski kącik". Taki margines dla elektronicznej elity z audiofilskimi zapędami. Obrzydliwe to jest tzn. odgradzanie murem mniejszości o innych poglądach, wrażliwości muzycznej czy słuchowej. 

Po czasie okazałoby się, że forum nie jest ani audiofilskie, ani elektroniczne, a zainteresowani wolą jednak bardziej ukierunkowane fora tematycznie skonstruowane pod oczekiwania i znikają powodując powolną agonię tego wirtualnego miejsca. 

Tu na forum audio jest status quo i jest lepiej dla tych co zaczynają przygodę, dla tych niezdecydowanych, dla tych pomiędzy ale i tych o skrajnie różnych poglądach. Pomimo, że ta różnorodność często konfliktuje to i tak to forum jest przyjazne w takiej formie jak jest z dość tolerancyjną administracją. 

Tu nie jest potrzebna strefa 51 tylko zmiana postaw użytkowników na bardziej tolerancyjne czy mniej inwazyjne w zakresie propagowania poglądów. Przecież opinię na dany temat można wyrazić bez podprogowych przekazów o złotouchych płaskoziemcach czy innych ufoludkach 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

miejsce dla "innych"

Ładnie to ujęłaś. Nie mniej, takie miejsca tworzy się częściej dla "gorszych", nie "lepszych". Tworzenie marginesów społeczności czy elit, dzielenie ich czy segregowanie nie było i jest niczym dobrym. 

Nawet gdyby powstała jedna czy dwie enklawy to z ciekawości jedni czy drudzy podglądali by się nawzajem i komentowali w swoich kręgach szydząc i obśmiewając. Takie zachowania są obecne i nawet między forami ma to miejsce. Wielokrotnie widziałem "podsmiechujki" z postów zamieszczanych na innych forach. Wydzielanie enklaw nie rozwiązałoby problemu tolerancji i misji. 

Uogulniajac dalej "plulibyśmy" na siebie jadem tylko, że nie w twarz, a przez szybę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Tu nie jest potrzebna strefa 51 tylko zmiana postaw użytkowników na bardziej tolerancyjne czy mniej inwazyjne w zakresie propagowania poglądów. Przecież opinię na dany temat można wyrazić bez podprogowych przekazów o złotouchych płaskoziemcach czy innych ufoludkach 😉

Oto odpowiedź @seba3002

Tak, wiem, niewykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak strefa 51 nie kojarzy się wam właściwie.

Według mnie jest synonimem   rzeczy niesamowitych, na pograniczu zjawisk poznanych i nie z tego świata.

Zresztą audiofile często wspominają o tym że wielu spraw nie możemy pomierzyć. Ale faktem jest że trzeba mieć dystans do siebie i swojego hobby. Tutaj widać że nie ma dystansu i nie ma chęci spróbowania takiego rozwiązywania. Używanie pojęć które mają jednoznacznie negatywne konotacje jest dobitnym przykładem na moją obserwacje.

Ja spokojnie przyjąłbym zaproszenie do grona "Głuchego Betonu" bo patrzyłbym na to z przymrużeniem oka.

Niestety poważna część forum woli być jeszcze poważniejsza.

Urażona duma szczypie w poślady?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

Może po prostu należy zaakceptować status quo i nie robić z tym nic

Nie. "Nic" nie robienie nie pomoże. Moim zdaniem to co Asia przytoczyła co i tak sprowadza się do tego, że tylko administracja i regulamin ma narzędzia. My możemy wspomagać. Sam się łapię na tym, że mnie poniesie czasami i przydałby mi się "urlopik" ale ogólnie staram się "gasić" niż "wzniecać" pożary.

Niestety czasami chęć wyrażenia własnej opinii jest ponad poprawnością i "netykietą" i nawet wulgaryzm podkreślający moją bezradność czy bezsilność się pojawi. Niestety to coraz częściej pojawiające się podkreśliniki są nie tylkko u mnie. Są one oznaką "słabości" niestety. Argumenty? Skąd i jak? Przecież tylko "ślepy test" i pomiary Amira się liczą w tej grze dla sporej części naszej społeczności. Nasze wrażenia i odczucia zaś są tylko i wyłącznie pokłosiem psychoakustycznych chochlików. Jak żyć?

Wracając do początku. "Nie robić nic" to nie jest dobry sposób. Uważam, że trzeba robić wszystko by utrzymać "status quo". Dobry balans nie jest zły. Każdy dobry wzmacniacz ma taką gałę do utrzymania równowagi ;) 

 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Czyli jednak strefa 51 nie kojarzy się wam właściwie.

Według mnie jest synonimem   rzeczy niesamowitych, na pograniczu zjawisk poznanych i nie z tego świata. Ale faktem jest że trzeba mieć dystans do siebie i swojego hobby. Tutaj widać że nie ma dystansu i nie ma chęci spróbowania takiego rozwiązywania. Używanie na się które mają jednoznacznie negatywne konotacje jest dobitnym przykładem na moją obserwacje.

Ja spokojnie przyjąłbym zaproszenie do grona "Głuchego Betonu" bo patrzyłbym na to z przymrużeniem oka.

Niestety poważna część forum woli być jeszcze poważniejsza.

Iwona suma szczyptę w poślady?

Poczekam aż wyedytujesz bo z tego nie bardzo zrozumiałam o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Poczekam aż wyedytujesz bo z tego nie bardzo zrozumiałam o co chodzi.

Mówiąc najkrócej: Nie traktujmy tego hobby zbyt poważnie 😝. A zdaje się dla wielu, "kolekcjonowanie" sprzętu do słuchania muzyki jest czymś więcej niż tylko "konikiem". Czytając to jak i inne fora, można pomyśleć, że niektórzy daliby się zabić w obronie tego w co wierzą. 

Więcej dystansu Panowie. I Panie oczywiście też 😉

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...