Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Stałych bywalców Forum nie jest w końcu tak dużo , ktoś nowy zadaje pytanie o kable i zaraz włączają się te same wciąż osoby powodując wojenkę , pytający znika , Roro kasuje posty i wątek do zamknięcia. Ile tak można ?

Wyjąłeś mi to z ust, właśnie pisałem mniej więcej to samo. 

Ile tak można ? Jak widać, dla niektórych osób w nieskończoność. Ciekawe, czy to już taki charakter, czy jakieś inne cele za tym stoją. Może by zaistnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Albo gówniarskie zachowania jak ostatnio typu przezywanie. Podałem niedawno przykład, że jest szynka i parówki z szynki i już jeden wymyśla mi ksywę Masarz by wzmocnić swoje argumenty.

Szkoda, że niektóre posty zostały skasowane bo było trochę inaczej niż piszesz. Lubisz manipulować, żeby potem wbić się w rolę niewinnego i atakowanego. 

W tamtym wątku były dwa może trzy wpisy o kablach, nie więcej. Nikt wtedy nawet nie wspomniał o tym czy kable grają lub nie. Rozmowa dotyczyła prędkości prądu w kablach, nikt nikomu nie dokuczał i było spokojnie. Aż wpadłeś ty i to ty pierwszy zacząłeś pisać o słyszeniu kabli. Dałeś do zrozumienia, że ci co słyszą delektują się szynką a reszta to parówkarze.  Nie było tak?

Fakt, nazwałem cię wtedy masarzem bo to fachowiec od wędlin jest i sądziłem, że nie ma w tym nic obraźliwego.  Za to zwracanie się do kogokolwiek "koleś" lub "baranie" - to w twoim stylu, kulturalny panie. Radzę kontrolować swój język, tym bardziej jeśli chcesz komuś zwracać uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaZz napisał:

@Chyba Miro 84 dzik pierwszy raz roz***ał temat? 

Nic nie rozwaliłem. Jak koniecznie chcesz spowodować "przegonienie" mnie, to napisz do administracji, bo twoje ciągłe sugerowanie, że coś należy ze mną zrobić i kreowanie mnie na winowajcę przy każdej okazji jest pożałowania godne.

Pragnę też zauważyć jedną dość jaskrawą rzecz: żaden "anty-kablarz" nie skarży się i nie woła po mamę administrację, kiedy tylko nie daje rady w dyskusji i jego nie jest na wierzchu. To wasze, kablaży, szklane uczucia ciągle trzeba bronić, chociaż nawet w tym temacie niektórzy nie dają rady i piszą posty w stylu "No tak, nie ma sensu, każdy powiedział swoje, dyskusja do zamknięcia, a że kable grają to potwierdzą ci, co słyszą." Nie kłóćmy się, chociaż mam rację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JohnDoe napisał:

Aż wpadłeś ty i to ty pierwszy zacząłeś pisać o słyszeniu kabli. Dałeś do zrozumienia, że ci co słyszą delektują się szynką a reszta to parówkarze.  Nie było tak?

Masz widzę amnezję. Pisałem ogólnie, na pewno nie bezpośrednio do ciebie i wtedy wpadłeś ty i zacząłeś personalnie do mnie startować. Raz, drugi, trzeci, sorry nie jestem matką Teresą, dostałeś ripostę i teraz sam robisz ofiarę. 

 

37 minut temu, JohnDoe napisał:

Fakt, nazwałem cię wtedy masarzem bo to fachowiec od wędlin jest i sądziłem, że nie ma w tym nic obraźliwego

Czy ty się słyszysz? Hipokryzja level Ziobro. 

JohnDoe, dajmy już spokój, spierajmy się, ale bez personalnych wycieczek. Proponuję zawieszenie broni. 

A ten wątek powinien mieć tytuł "Wyjaśnijmy sobie". Ja widzę to tak. Setki forumowiczów słyszy różnice po zmianie kabli, listew, podkładając absorbery pod CD, gramofon itd. Ludzie codziennie kupują kable, pytają o różnice, cieszą się ze zmian. Ale jest dosłownie chyba czterech na tym forum, którzy nie słyszą, nie wiem czy zadali sobie w ogóle trud testów a robią dym jak nie wiem co. O to tu chodzi. Tu nie chodzi o jakieś kółeczko wzajemnej adoracji i głaskanie się po jajach. Chodzi o to, że jest pewien chór i fałszujący solista, który rozpieprza robotę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dzik napisał:

To wasze, kablaży, szklane uczucia ciągle trzeba bronić, chociaż nawet w tym temacie niektórzy nie dają rady i piszą posty w stylu "No tak, nie ma sensu, każdy powiedział swoje, dyskusja do zamknięcia, a że kable grają to potwierdzą ci, co słyszą." Nie kłóćmy się, chociaż mam rację.

 

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Ja widzę to tak. Setki forumowiczów słyszy różnice po zmianie kabli, listew, podkładając absorbery pod CD, gramofon itd. Ludzie codziennie kupują kable, pytają o różnice, cieszą się ze zmian.

Dokładnie jak napisałem. Zaraz będzie, że to znowu anty-kablarze rozwalają temat i wmuszają w innych swoje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Dzik, tak z ciekawości bo już zapomniałem czy pisałeś o tym czy nie - testowałeś różne kable i nie słyszysz żadnej różnicy czy nie robiłeś tego, bo najpierw przeczytałeś te artykuły o placebo i życzeniowym słyszeniu zmian i nie ma sensu czegokolwiek sprawdzać ?

To nie jest o tym temat, jakbyś nie zauważył, a placebo i sugestia to nie są "jakieś artykuły", tylko efekt znany od dawna i wykorzystywany m.in. w medycynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Dzik, tak z ciekawości bo już zapomniałem czy pisałeś o tym czy nie - testowałeś różne kable i nie słyszysz żadnej różnicy czy nie robiłeś tego, bo najpierw przeczytałeś te artykuły o placebo i życzeniowym słyszeniu zmian i nie ma sensu czegokolwiek sprawdzać ?

 

 

Żeby testować, to najpierw trzeba mieć na czym grać. Tymczasem, nie licząc aktywności " misyjnej"  Dzik nie pochwalił się swoim systemem. Misiekx chciał bezpośredniej konfrontacji, Dzik wycofał się rakiem. Nie uwazacie, że jest coś nie tak? Bo ja już wiem o tym od dawna.

Forumowicze spotykają się, znają. Nawet telefonicznie. Czy ktoś rozmawiał z Dzikiem? Niech podniesie rękę.

Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie. Na szczęście internet nie jest tak anonimowy, jak się niektórym wydaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wito76 napisał:

Ja widzę to tak. Setki forumowiczów słyszy różnice po zmianie kabli, listew, podkładając absorbery pod CD, gramofon itd. Ludzie codziennie kupują kable, pytają o różnice, cieszą się ze zmian. Ale jest dosłownie chyba czterech na tym forum, którzy nie słyszą, nie wiem czy zadali sobie w ogóle trud testów a robią dym jak nie wiem co. O to tu chodzi. Tu nie chodzi o jakieś kółeczko wzajemnej adoracji i głaskanie się po jajach. Chodzi o to, że jest pewien chór i fałszujący solista, który rozpieprza robotę.

Jeśli chcesz wiedzieć, jestem jednym z tych (setek czy tysięcy) co kupowali kable, listwy i absorbery antywibracyjne pod sprzęty. Właśnie dlatego, że naczytałem się o tym wszystkim na różnych forach. Część z tych amuletów faktycznie na chwilę dawała mi frajdę i myślałem, że poprawiałem nimi brzmienie. Takie miewałem odczucia więc nie możesz mi powiedzieć, że jestem głuchy bo też różne rzeczy słyszałem. Po jakimś czasie, kiedy zachłyśnięcie nowymi gadżetami mijało, czar pryskał i stwierdzałem, że nie jednak nie ma żadnej różnicy. 

Trzeba się pogodzić z tym, że część z nas jest chłodnymi realistami (testy ABX)  a inni nie mają żadnych hamulców w 'dążeniu do lepszego' i dla tych drugich każdy najmniejszy element, nawet bezpiecznik gra. We mnie jest chyba zbyt mało bajkowości aby mówić o sobie 'audiofil'.  

Ciągle jednak uwielbiam sprzęty stereo i przede wszystkim muzykę. 

Nie sądzę, że ktoś w tym sporze jest lepszy lub gorszy ale na forach audio tak już jest, że każdy chce być najmądrzejszy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek x napisał:

Tez podejrzewam że to chyba taki teoretyk jeb....

Rozumiem, że tego typu, mało finezyjne obelgi nie budzą niczyjego zgorszenia i nie powodują konieczności wołania moderacji jak wtedy, gdy ktoś śmieje się ze słuchania kabli?

Nie czuję potrzeby zamieszczania żadnych fotek i chwalenia się czymkolwiek.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Forumowicze spotykają się, znają. Nawet telefonicznie.

Ten argument nie koniecznie musi świadczyć o obiektywnści opinii. Poczucie wdzięczności "za gościnę", wspólnota doświdczeń, oddziaływanie "autorytetu", elitaryzm i tym podobne cechy grup nie sprzyjają wyważonym opiniom. Szczególnie "elitaryzm" wydaje się najbardziej zabużać trzeźwe spojrzenie na problem.

Z drugiej strony wkurzające jest namolen nawracanie "naiwnych" na słuszną drogę realizmu naukowego. 

Reasumując kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JohnDoe napisał:

Jeśli chcesz wiedzieć, jestem jednym z tych (setek czy tysięcy) co kupowali kable, listwy i absorbery antywibracyjne pod sprzęty. Właśnie dlatego, że naczytałem się o tym wszystkim na różnych forach. Część z tych amuletów faktycznie na chwilę dawała mi frajdę i myślałem, że poprawiałem nimi brzmienie. Takie miewałem odczucia więc nie możesz mi powiedzieć, że jestem głuchy bo też różne rzeczy słyszałem. Po jakimś czasie, kiedy zachłyśnięcie nowymi gadżetami mijało, czar pryskał i stwierdzałem, że nie jednak nie ma żadnej różnicy. 

Podpisuję się pod tym "dwiema rencyma" 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wstawiają fotki niekoniecznie drogich sprzętów. Po prostu starają się być szczerzy, wykładają karty na stół, itd. To nie jest chwalenie się.

Sław, niekoniecznie masz rację. U mnie jest tak, że zawszę proszę o krytykę. Dzięki niej mam okazję żeby poprawić system. Jestem za nią wdzięczny. Chwalenie, do niczego nie prowadzi. Ja też jadę po systemach, które nie podobają mi się. To normalne. Wydaje mi się, że jesteśmy dojrzali? Czyż nie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

Teoretyzujesz i nic więcej. To moze napisz na czym słuchasz i porównywałes kable , jezeli wiesz i stwierdzasz kategorycznie ze nie ma zadnej róznicy miedzy nimi.

Dwa fakty:

1. Usłyszenie kabla jest właściwie niemożliwe z naukowego punktu widzenia.

2. Nikt na świecie nie usłyszał kabla w ślepym teście, gdy nie wiedział, jaki kabel jest podłączony.

Wniosek oczywisty: sugestia, placebo. Masz więc teorię i praktykę kontra okultyzm i elitaryzm, czyli audiovoodu. Gdybyście mieli chociaż gołe baby, czarne płaszcze i weneckie maski, to może zostałbym waszym kumplem, bo kable są dla mnie za mało atrakcyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

To nie o to chodzi, chodzi o to ,że ludzie którzy się znaja ,wiedza że Kowalski ma jakis wzmacniacz, tak samo jak i Nowak. Czy ktos wie jaki wzmacniacz ma Dzik,czy w ogóle ma na czym porównać jakiekolwiek kable ?

Ale Dzik teoretycznie nie musi mieć nawet żadneg sprzętu, bo broni podejścia naukowego a niekoniecznie doświadczalnego a jeżeli już to spełniającego pewen kryteria (ABX), które raczej ciężko popełnić w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...