Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...

Recommended Posts

15 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

cóż kiedyś w śniadaniówce pasjonat wina hrabia Mielżyński miał w ślepej próbie dokonać wyboru, które wino jest najlepsze (najdroższe) i wybrał to z biedronki i czy to znaczy, że nie ma różnicy jakie wino pijemy i jakie kable gdzieś tam wtykamy? 

To porównanie jest dziwne, co najmniej dziwne.

• Odpowiedzi 520
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Panowie, tylko się nie posprzeczajcie :)

@eMBe, jakże czujnie przywołałeś moje słowa, które padły w kontekście konkretnych czasów i problemów, ale tego zagadnienia nie będę już omawiać, bo robię to na bieżąco. Jeśli prawdą byłoby to, co piszesz, musiałoby zniknąć z forum kilku kolegów, którzy jednak się udzielają i mają dobrze. Nie zamykamy się nawet na tych, którzy nabroili, ale zmieniają swoją postawę na pokojową :) Problem jest zupełnie w czymś innym i postaraj się to dostrzec.

@Bannabanie przykro, że podjąłeś taką decyzję, mimo że zapewne śledzisz naszą rozmowę. Twój temat został zamknięty na dwie doby, była szansa na to, żeby porozmawiać o wszystkim bez aż tak wielkich emocji. Przemyśl jednak, czy warto opuszczać społeczność, do której tyle wniosłeś i która tyle Ci dała.

Wklejasz linki. Redakcja magazynu, która nie stoi na żadnym ze skrajnych biegunów, co uważny czytelnik może zauważyć, kable głośnikowe i interkonekty przestała testować w (odpowiednio) 2006 i 2011 r.  Ja bynajmniej tego nie robię, mam inne zadania. Forum tworzy zainteresowana nim społeczność, to jednak dość osobny byt, więc lepiej tych bytów nie mieszajmy.

W naszej tu dyskusji nie chodzi o to, czy kable grają, jaki jest wpływ sugestii na odbiór dźwięku, jaka jest rola pomiarów i co jest ważniejsze - szkiełko czy oko. Istota problemu tkwi gdzie indziej - mówimy o  szacunku, próbie zrozumienia, zasadach i granicach, których nie należy przekraczać. My zaś będziemy robić wszystko, żeby nie dochodziło do eskalacji emocji, jak to miało miejsce ostatnimi czasy. Granaty wybuchają w każdym zakątku świata, na forum nie muszą. 

A teraz kończę, bo moja skrzynka pocztowa robi się coraz bardziej czarna 😎 

29 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Nie zamykamy się nawet na tych, którzy nabroili, ale zmieniają swoją postawę na pokojową

Albo jesteś z nami albo przeciwko nam. No ale to tylko potwierdza to co napisałem :)
Wiadomo jaka grupa ma większe przywileje. Inaczej na nich moderatorzy spoglądają.
Na szczęście nie ma przymusu siedzenia w kąciku własnej adoracji :)

Dnia 16.09.2021 o 07:41, eMBe napisał:

Bo taka prawda, że to nie jest forum dla wszystkich tylko audiofilskie. Ktoś kto ma inne podejście do audio albo inne poglądy na pewne sprawy nie ma tu prawa bytu.

"...to jest forum dla pasjonatów, audiofilskie, o doświadczeniach a nie pomiarowe..."

Domyślcie się czyje to są słowa.

Forum audiofilskie???

W tymże dziale jest temat "Roon - czy warto i dla kogo", niżej jest temat zrzutki na Tidal, niżej jest temat jak podłączyć się do kogoś ze Spotify.

15 godzin temu, gienas napisał:

Forum audiofilskie???

Owszem :>> I to nie są moje słowa tylko słowa Pani Redaktor :)
Także o Spotify możesz podyskutować o swoich doświadczeniach a nie o parametrach no chyba, że będziesz siał zamęt (pisał o pomiarach, o faktach) to ban za prowokacje :D
Oczywiście w drugą stronę to już tak pięknie nie działa :)
No ale to dlatego, że to forum audiofilskie :D

Pani to lepiej niech się nie próbuje tłumaczyć z własnych słów i nie pisze o wyrwaniu z kontekstu.
Jaki koń jest każdy widzi.
A mailowa wymiana zdań z Panią mi wystarczyła żeby się przekonać z kim tu się ma do czynienia jeśli chodzi o redakcję tego audiofilskiego forum :)

Kolega, z powodu swojej postawy, został zmuszony do długiego odpoczynku od forum, niemniej wszystko na to wskazuje, że niegdysiejsza decyzja o jego urlopie była słuszna i należy się jej trzymać, co też niniejszym czynię. Udało się zażegnać spory, których nikt tak naprawdę nie chce, wydawało mi się, że emocje zostały wyciszone. Dość podżegania do kolejnej awantury.

4. Użytkownicy są zobowiązani do niezwłocznego wykonywania poleceń Administracji i Moderatorów.

Czy ktoś się zgadza z ich zdaniem/opinią,  czy nie.  W regulaminie,  który każdy miał przeczytać przed rejestracją,  jest wyraźnie napisane. Tutaj  i tak obsługa za dużo się Wam tłumaczy. 

Edytowano przez JaZz

Dnia 16.09.2021 o 11:54, Redakcja AUDIO napisał:

:)

@eMBe

@Bannabanie przykro, że podjąłeś taką decyzję, mimo że zapewne śledzisz naszą rozmowę. Twój temat został zamknięty na dwie doby, była szansa na to, żeby porozmawiać o wszystkim bez aż tak wielkich emocji. Przemyśl jednak, czy warto opuszczać społeczność, do której tyle wniosłeś i która tyle Ci dała.

Wklejasz linki. Redakcja magazynu, która nie stoi na żadnym ze skrajnych biegunów, co uważny czytelnik może zauważyć, kable głośnikowe i interkonekty przestała testować w (odpowiednio) 2006 i 2011 r.  Ja bynajmniej tego nie robię, mam inne zadania. Forum tworzy zainteresowana nim społeczność, to jednak dość osobny byt, więc lepiej tych bytów nie mieszajmy.

W naszej tu dyskusji nie chodzi o to, czy kable grają, jaki jest wpływ sugestii na odbiór dźwięku, jaka jest rola pomiarów i co jest ważniejsze - szkiełko czy oko. Istota problemu tkwi gdzie indziej - mówimy o  szacunku, próbie zrozumienia, zasadach i granicach, których nie należy przekraczać. My zaś będziemy robić wszystko, żeby nie dochodziło do eskalacji emocji, jak to miało miejsce ostatnimi czasy.  

Skoro jeszcze moje konta działają (choć wysłałem prośbę o usunięcie, ale rozumiem, że to bezwładność, szczególnie w piątek :)). 

Piszecie o szacunku, zrozumieniu i granicach. Pięknie, naprawdę. To napiszcie mi, komu ja w moim własnym wątku o kablach Melodiki okazywałem brak szacunku, kogo nie rozumialem i jakie przekroczyłem granice? Co ja tam takiego zrobiłem by ten wątek zablokować? Gdy się z kimś posprzeczam, potrafię odpuścić  i powiedzieć "przepraszam", doskonale o tym wiecie. Zatem - gdzie ten element, który spowodował konieczność blokady i wstawiania tekstów o "ochłonięciu"? Wskażcie go. Bo jeśli były nim nsmolne, chamskie wtrety trolla to trzeba było je usunąć a nie blokawac rozmowę ludziom, którzy ja normalnie prowadzili. Naprawdę nie widzicie błędu i nadgorliwości moderatora? 

Co do samych zaś kabli - zapraszam do siebie. Podepnę te nieszczęsne Melodiki, pozniej Tellurium i sami ocenicie na ile to słychać. Kochać się nie musimy, kontynuwac relacji także, ale jak to mawiali genialni Rzymianie "Muzyka i burbon łagodzą obyczaje" ( ta, wiem, oni nieszczęśni o winie gadali, ale nie odmawiajmy Anglosasom wkładu w najlepsze wynalazki naszej cywilizacji). 

Za różne wykroczenia dostaje się różną ilość pkt. Nazbierało się przykładowo 10 i z automatu leci perm ban. Obsługa forum nie musi się zastanawiać czy się należy czy może dać jescze szansę. Najbardziej karane to obraza obsługi forum - 10pkt. Zaraz za nim obraża usera 5 pkt. Reszta typu offtopic po 2-3pkt. U nas punkty za OT bym odpuścił :D

Edit:

3pkt -  wulgaryzmy, duble, capslock, chamski offtopic jak na przykład Dzik z kablami, reklamowanie swoich ofert w tematach poza giełdą 

Ola, juz Wam rozpisałem system w ciagu 3min ;)

Edytowano przez JaZz

@PanPutka nie zamierzam , ani Ci tłumaczyć mojego wniosku , ani z tobą polemizować. Są granice poziomu do jakiego się nie zniżam , i ubolewam , że z takowym mam do czynienia na tym Forum. Nie robię tego z satysfakcją, a wręcz przeciwnie , bo może zniknąć kolejna osoba . która mogłaby coś wnieść w zakresie pasji audio. 

Ale jesteśmy dorośli i bierzemy odpowiedzialność za nasze czyny i  słowa , jak i musimy się liczyć z ich konsekwencjami.

4 minuty temu, JaZz napisał:

Z Najbardziej karane to obraza obsługi forum - 10pkt. 

Kumam, ale z powyższym punktem nie do końca się zgadzam, mam nie zawsze dobre wspomnienia z różnych forum, zwłaszcza z pierwszej dekady lat 2000. Nikt nigdy mnie nie zbanował, ale byli tacy co mieli zdecydowanie inne zdanie od moderatora i dostawali bany. Dla mnie wtedy to była podologia, ale cóż, władza zawsze ma rację.

@Khedron nie wiem, dlaczego zaczynasz swoją wiadomość od oceny, o 16:36 moglibyśmy mieć już - właśnie - piątek. I nazywa się to "czas pracy", a nie "bezwładność" :) Słowa, które cytujesz, odnoszą się do wszystkich bez wyjątku. Ty zaś obraziłeś moderatora zarówno na PW, jak i publicznie i ktokolwiek byłby na jego miejscu, moja reakcja byłaby taka sama. Komentarz RoRo do Twojego tematu dotyczył wszystkich, którzy dyskutowali z Dzikiem. Do Ciebie nikt nie kierował pretensji. Powstały po tym, co napisałeś później. Temat został zamknięty na 2 doby, żeby nie rozpętała się pod nim awantura jak zawsze i żeby go oczyścić ze zbędnych postów. Można to oceniać pozytywnie lub nie. Jest mi przykro, że wszystko odebrałeś tak osobiście, ponieważ nie chcieliśmy wyrządzić Tobie krzywdy.

@PanPutka czytałam sporo Twoich postów. Sposób Twojej komunikacji z kolegami często odbiega od standardów tego forum i jest daleki od określenia go mianem kulturalnego. Wielu z tych, których właśnie obrażasz, potrafiło przyznać, że przeholowało, i jest to cenne. I bynajmniej żaden z kolegów nie czuje się jak święta krowa ani nie jest tak traktowany. Postawa, jaką prezentujesz obecnie, jest mi bardzo dobrze znana. Moje słowa nie są słowami ostrzeżenia bez konsekwencji, Twoje konto zostanie od razu zablokowane na 21 dni - jest to skutek tego, co prezentujesz obecnie i Twojej dotychczasowej działalności. Jeśli ponownie w ten sposób zaatakujesz nasze forum i tu zgromadzonych oraz nie zmienisz swojego postępowania, blokada Twojego konta będzie bezterminowa. 

8 minut temu, Amarok napisał:

Kumam, ale z powyższym punktem nie do końca się zgadzam, mam nie zawsze dobre wspomnienia z różnych forum, zwłaszcza z pierwszej dekady lat 2000. Nikt nigdy mnie nie zbanował, ale byli tacy co mieli zdecydowanie inne zdanie od moderatora i dostawali bany. Dla mnie wtedy to była podologia, ale cóż, władza zawsze ma rację.

Nie rozumiem co to ma do rzeczy. Dopóki nie obrażasz to Cię nie zbanuje. Na pewno nie RoRo. 

Zdanie zawsze możesz wyrazić, różnież i co do decyzji obsługi, ale obsługa nie musi się Tobie (nam) tłumaczyć. Niestety znaleźć dobrego moda który nie będzie nadużywać praw wiem że nie jest łatwe i ja także widziałem wiele razy jak ludziom odbija. (pisałem już to gdzieś)

Edytowano przez JaZz