Skocz do zawartości

Co z tym fantem zrobić...


Recommended Posts

Ktoś kiedyś pisał, że jakiś bliżej nieokreślony użytkownik z frakcji sceptycznej nadaje z kilku kont, ale osoba, od której wyszło to info nie dookreśliła co i kogo ma na myśli. Podejrzewam, że JaZz po prostu lubi myśleć, że to o mnie była wtedy mowa i że ta rewelacja okaże się wytrychem do mojego bana. Niestety nawet ja nie wiem, o kim była mowa, jeśli w ogóle jest ktoś taki.

Podejrzewam też, że niektórzy z kablarzy są w dobrych stosunkach z moderatorami, więc może dostają jakieś info, które w emocjach im się wymyka z ust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

45 minut temu, MariuszZ napisał:

Gdzie w technicznych poradnikach opisano mikrodynamikę dźwięku? Jakim parametrem mierzyć? 

Tym się nikt poważny nie zajmuje, to tylko w reklamach masz cuda.

Co do kabli nie będę się wypowiadać czy słyszę czy nie, jeżeli ktoś potrafi zauważyć różnicę po wpięciu kabli, a różnica pomiędzy nimi wynosi piko dB na poziomie +/-1 i ta różnica zależy od długości zastosowanego kabla  i   przekroju. Nie oznacza to że kabel 6mm2 o długości 3m będzie lepszy od kabla 2.5mm2 tej samej długości.

Kończę wywód kabli .

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karol64208 napisał:

Co do kabli nie będę się wypowiadać czy słyszę czy nie, jeżeli ktoś potrafi zauważyć różnicę po wpięciu kabli, a różnica pomiędzy nimi wynosi piko dB na poziomie +/-1 i ta różnica zależy od długości zastosowanego kabla  i   przekroju. Nie oznacza to że kabel 6mm2 o długości 3m będzie lepszy od kabla 2.5mm2 tej samej długości.

Bezcenne! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

W "Ucho Prezesa" jest taka fajna scena. Przychodzi "Macierewicz" i gada te swoje kocopoły, gada gada. Gdy wychodzi prezes mówi do Mariusza " on robi z nas wariatów albo sam jest wariatem, a w zasadzie jedno nie wyklucza drugiego". Jakoś tak mimochodem mi się teraz to przypomniało.

O kuna 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

W "Ucho Prezesa" jest taka fajna scena. Przychodzi "Macierewicz" i gada te swoje kocopoły, gada gada. Gdy wychodzi prezes mówi do Mariusza " on robi z nas wariatów albo sam jest wariatem, a w zasadzie jedno nie wyklucza drugiego". Jakoś tak mimochodem mi się teraz to przypomniało.

I to jest wypowiedź z której wynika coś pożytecznego! 

Poznalem nowe dla mnie slowo "kocopoły" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

Tym się nikt poważny nie zajmuje, to tylko w reklamach masz cuda.

Cenna uwaga aczkolwiek jako hobbysta, który wymienił kabel głośnikowy już ze trzy razy, aktualnie użytkuję chorda odyssej X i uważam, że jednak wrócę do chińskiego silver spirala bo mi sygnatura dźwięku lepiej odpowiada, to czuję się trochę urażony jako "nikt poważny". Tak właśnie Karolu wyglądają tematy, gdy ktoś niewiele ma do napisania, a jedynie dolewa benzyny z wiadra do ogniska, by zobaczyć jak się fajnie jara ;) 

7 minut temu, Karol64208 napisał:

Co do kabli nie będę się wypowiadać czy słyszę czy nie, jeżeli ktoś potrafi zauważyć różnicę po wpięciu kabli, a różnica pomiędzy nimi wynosi piko dB na poziomie +/-1 i ta różnica zależy od długości zastosowanego kabla  i   przekroju. Nie oznacza to że kabel 6mm2 o długości 3m będzie lepszy od kabla 2.5mm2 tej samej długości.

O widzisz ale żeby wiedzieć czy pisać, że nie wpływa ten ułamek decybela na jakość dźwięku to musiałbyś wiedzieć jaką wartość ma ten mikrodetal i kiedy go będzie słychać, a kiedy już nie. Niestety prawdopodobnie tego nie wiesz bo mikrodynamika w muzyce jest Ci obca lub przynajmniej obojętna. Nie zwracasz na to uwagi zatem i te piko decybele są dla Ciebie nieuchwytne. Prawdopodobnie nie wiesz jak to zmierzyć i nie wiesz gdzie w obrazie muzycznym słuchać by je "uchwycić". To tylko moje przypuszczenia więc jeżeli jest inaczej to mnie naprostuj ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

Stary nie popadaj w paranoje. Adm/mod  nie ryzykowałaby konsekwencjami prawnymi żeby dzielić się takimi informacjami....

No ale jego pytanie pozostaje aktualne - skąd niby ktoś ma mieć informację o multikontach? Skąd cię takie słuchy dochodzą? Jedynie osoba z uprawnieniami może takie rzeczy sprawdzić, więc może wyjaśnij sytuację, żeby nie było wątpliwości, że coś wycieka od modów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaZz napisał:

Stary nie popadaj w paranoje. Adm/mod  nie ryzykowałaby konsekwencjami prawnymi żeby dzielić się takimi informacjami....

No to od kogo to wiesz? Albo forum jest zhakowane albo admin puszcza farbę. Innej możliwości nie widzę. Ale się na internecie nie znam, więc pytam administrację o wyjaśnienie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek x napisał:

Teoretyk jebaka. 

 

5 minut temu, misiek x napisał:

Napisałem tak w kontekście małolatów którzy w życiu nie mieli okazji być z partnerką (partnerem) a teoretyzują na ten temat najwięcej i posiadali wszystkie rozumy. 

No, ale to jest to z czym tak zaciekle walczysz: drwina i szydera i to jeszcze prosto z mostu bez zbędnej finezji. 😒

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Karolu wyglądają tematy, gdy ktoś niewiele ma do napisania, a jedynie dolewa benzyny

czytaj mnie to nie interesuje kto słyszy a kto nie.

 

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

O widzisz ale żeby wiedzieć czy pisać, że nie wpływa ten ułamek decybela na jakość dźwięku to musiałbyś wiedzieć jaką wartość ma ten mikrodetal i kiedy go będzie słychać

Jeżeli słyszysz to piko dB to dobrze, bo to się mieści w tolerancji błędu przyrządu.

 

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Niestety prawdopodobnie tego nie wiesz bo mikrodynamika.......

mam nadzieję że wiesz o czym pisałem  wcześniej i co to jest piko dB.

@MariuszZ naprawdę swoją teorią przeczytaną na kolanie i nie przemyślaną co tam napisano wprowadzasz dużo zamieszania.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

Napiszę w takim razie całość. Teoretyk jebaka. 

Napisałem tak w kontekście małolatów którzy w życiu nie mieli okazji być z partnerką (partnerem) a teoretyzują na ten temat najwięcej i posiadali wszystkie rozumy. 

Tak, NA PEWNO to słowo miałeś na myśli. No ale fakt, masz rację, porównywanie kogoś do małolata prawiczka w dyskusji o audio jest mniej obraźliwe.

Nie przypominam sobie, żeby cię czymkolwiek straszył. To mnie się regularnie straszy banem, a nawet ustaleniem mojej tożsamości i, jak rozumiem, wjazdem na chatę. :D

Wbrew temu, co piszesz, chyba jednak się wystraszyłeś, skoro wykombinowałeś tak śmieszne tłumaczenie z "jebaką", kiedy oczywistym jest, co kryło się pod cenzurą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Albo forum jest zhakowane albo admin puszcza farbę. Innej możliwości nie widzę. Ale się na internecie nie znam, więc pytam administrację o wyjaśnienie.

Myślę, że wyjaśnienie należy nam się od osoby która takie oskarżenie o multikonto i znajomość cudzego IP ogłosiła.

I tu postawa administracji powinna być zdecydowana! To poważna sprawa. Jak ktoś nas okłamuje to kara dla niego powinna być dotkliwa. Tu o łamanie prawa chodzi. Albo nasze dane osobowe są tutaj bezpieczne albo nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek x napisał:

Gdybym chciał cię obrazić to bym napisał, i nikogo bym się nie bał.Nie tylko jakimś forum człowiek żyje. Ale jeszcze raz napiszę że nazwałem cię Teoretykiem jebaką i radzę sprawdzić definicję ...pasuje jak ulał do ciebie.

Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że zabawa w kable to domena facetów w średnim wieku, którzy już nie domagają w pewnej sferze, więc w formie terapii uciekają w świat fantazji o cudownych przewodach, co jest de facto formą psychologicznej rekompensaty dla utraty sił genitalnych. Taka forma męskiego przejęcia kontroli.

Mam nadzieję, że nie czujesz się dotknięty tym nieobraźliwym żartem, bo gdybym chciał cię obrazić, to bym napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że zabawa w kable to domena facetów w średnim wieku, którzy już nie domagają w pewnej sferze, więc w formie terapii uciekają w świat fantazji o cudownych przewodach, co jest de facto formą psychologicznej rekompensaty dla utraty sił genitalnych.

No chłopie taki wpis raczej dobrze o Tobie nie  świadczy.

Zastanów się dwa razy zamiast następnym razem coś takiego napiszesz.

2 minuty temu, JaZz napisał:

Jak zwykle Manipulacja. 

Z chęcią bym przeczytał i sam się przekonał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HQ150 napisał:

Możesz podać link do tej wypowiedzi osoby która do Ciebie skierowała takie uwagi?

Nikt z nas nie powinien zostać obojętnym wobec tego rodzaju akcji.

Nie pamiętam nawet, kto to napisał, tak mało mnie to obchodzi.

3 minuty temu, HQ150 napisał:

No chłopie taki wpis raczej dobrze o Tobie nie  świadczy.

Ja się tylko odwzajemniłem żarcikiem na żarcik. Jest chyba rzeczą jasną, że nie pisałem poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dzik napisał:

Nie pamiętam nawet, kto to napisał, tak mało mnie to obchodzi.

Tak?

A na poprzedniej stronie piszesz, że Ciebie się regularnie straszy banem a nawet ustaleniem Twojej tożsamości i wjazdem na chatę.

Teraz nie pamiętasz kto to napisał i mało Cię to interesuje.

Hmmm...

 

9 minut temu, JaZz napisał:

Jak nie chcesz czekać na dzika to przeczytaj całość

Już wiem po odpowiedzi @Dzik a , że chyba nie warto szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HQ150 napisał:

A na poprzedniej stronie piszesz, że Ciebie się regularnie straszy banem a nawet ustaleniem Twojej tożsamości i wjazdem na chatę.

Teraz nie pamiętasz kto to napisał i mało Cię to interesuje.

Tak, oto link do tej wypowiedzi. Czyżby emotikonka była za słabą wskazówką jaki mam stosunek do tego ustalania mojej tożsamości?

Tak czy inaczej, skarżcie kogo tam chcecie, a mnie jak mają banować to niech mnie banują, ale podarujcie już światu dalszy rozwój tego tematu, bo jest to żenada do n-tej potęgi. Jak przekupy na targu robicie z igieł widły i rozdmuchujecie każdą pierdołę do wielkiej awantury.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karol64208 napisał:

czytaj mnie to nie interesuje kto słyszy a kto nie.

To po kiego grzyba kategoryzujesz ludzi wg powagi. Kto się tym (kablami) zajmuje jest niepoważny? Przykłady: dr Peter Strassacker - za mało poważny jest? Philip Newell i Keith Holland - też niepoważni? Cyril Bateman - też nie?  Ekipa Benchmarka po co się kablami zajmuje jak budują wzmacniacze? Brent Butterworth nie poczułby się urażony? Co na to Ben Duncan? A inżynierowie z QED? Nawet Piotr Sadłoń jest niepoważny? Max Townshend? A Andrzej Lipiński, znany konstruktor i producent kolumn, który twierdzi, że: "Moje pierwsze zestawy także miały wzmacniacze zewnętrzne, ale ponieważ szybko zauważyłem wpływ kabli na brzmienie, to opracowałem koncepcję zakładającą maksymalne skrócenie kabli i instalację modułu wzmacniacza w statywie głośnika. Porównywałem ze sobą wiele kabli i drogi długi kabel zawsze przegrywał z kablem tańszym lecz krótszym" też jest niepoważny? ;) 

Jeszcze pytanie mam do Ciebie Karol. Czy Amir z ASR mierząc odpowiedź przewodu głośnikowego w systemie powinien podłączać sondę swojego analizatora na wyjściu przewodu głośnikowego czy na zaciskach cewek przetworników czyli za zwrotnicą, a bezpośrednio przy cewkach przetworników? Ma to w ogóle znaczenie? Wyraź swoją opinię na ten temat proszę, z krótkim uzasadnieniem jak możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...