Skocz do zawartości
Khedron

Tryumf chamstwa

Recommended Posts

Zanim opuszczę to grono

Zastanówmy się co będzie jeśli sprawę "słyszalności" kabli potraktować nie emocjonalnie a po prostu logicznie. Bo wiecie, nikokomu nie da się wejść do głowy i potwierdzić tego co mówi. Niesłyszący wciąż rzucają się na pozostałych, kwestionując ich odczucia i opinie.
Załóżmy zatem, że mają rację i kabli nie słychać. Tym samym muszą uznać, że całkowicie  obojętne dla jakości dźwięku jest użycie dowolnego materiału o dowolnych właściwościach przewodzących w jakimkolwiek miejscu toru audio. Kabli przecież nie słychać. Nie ma więc żadnego znaczenia jak i z czego będą wykonane elementy toru w kolumnach czy wzmacniaczu, nie pisząc już o takich banałach jak zworki przy kolumnach czy kable RCA. To czy producent np gramofonu użyje w nim wlutowanego kabelka z wtykami za 1 cent czy pozostawi wysokiej jakość gniazda by użytkownik mógł kupicndo niego solidny RCA za kilka tysięcy - nie ma najmniejszego znaczenia dla osiąganej przez ten sprzęt jakości dźwięku. Wysokiej jakości gniazda do kabli głośnikowych we wzmacniaczu? Idiotyzm - wystarczy tam wspawać cztery nakrętki byle o odpowiedniej średnicy otworu. Kosmiczna jakosc lutow na torze audio w tymze wzmacniaczu??? Tylko kretyn się na to nabierze, przecież starczy zakropic je najtańsza cyna i jakość dźwięku będzie ta sama. Zamiast kabli i zworek użyje kawałka zardzewiałego drutu - to nie ma prawa wpłynąć na jakość dźwięku... Przecież uznanie, że na tą jakość najmniejszy choćby wpływ ma kawałek czy rodzaj połączenia w jednym miejscu z jednoczesnym twierdzeniem, że bez znaczenia jest to czym połączy się wzmacniacz z kolumnami czy źródło ze wzmacniaczem wzajemnie się przecież wyklucza. Tym samym przyznanie, że gdzieś tam jakieś połączenie na dźwięk wpływa, calkowicie podważa twierdzenie, że kable głośnikowe (i inne w torze) dla tej jakości znaczenia nie mają. To system zerojedynkowy i nie można sobie wybierać z niego tego co tam komu pasuje. Pisząc dalej - żeby w jednym miejscu twierdzić, że kabli nie słychać a w drugim doradzać komuś jakich użyć zworek czy połączeń pomiędzy elementami zestawu byłoby żałosne - słychać albo nie, nie zaś tu słychać a tam nie.
Podsumowując - kwestionowanie wpływu kabli na jakość i styl dźwięku jest jednoznaczne z zaprzeczeniem ogromnej części całego audiofilskiego świata, także tej całkowicie już namacalnej i nawet przez zwolenników teorii niemych kabli uznawanej. Atakowanie i obrazanie zaś osób nie mających problemu ze słuchem, wracanie się  do ich rozmów by tam sprzedawać takie teorie to zwykle prymitywne chamstwo.
I jeszcze jedno - mam ochotę porozmawiać z kims o kablach, wymienić opinie, doświadczenia to to robię. Od tego są miejsca takie jak to forum. Próby blokowania takiej rozmowy z powodu tego, że wraca się do niej kilku durniów ze swoimi  teoriami i próbuje wywołać gównoburze to niezbyt przemyślane zachowanie a co więcej tryumf tychże chamskich, pozbawionych odrobiny kultury i wiedzy za to nadrabiajacych to wielkością mordy i bezczelnością "ekspertów". Normalna rozmowa to ani żaden fant ani problem. Warto by nadaktywni cenzorzy to sobie przemyśleli. Sprowadzają bowiem forum do poziomu bagna w które wciągają je najgłupsi z tutejszych bywalców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zauważyłeś, tu prowadzona jest dyskusja w tym temacie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Khedron napisał:

Próby blokowania takiej rozmowy z powodu tego, że wraca się do niej kilku durniów ze swoimi  teoriami i próbuje wywołać gównoburze to niezbyt przemyślane zachowanie a co więcej tryumf tychże chamskich, pozbawionych odrobiny kultury i wiedzy za to nadrabiajacych to wielkością mordy i bezczelnością "ekspertów". Normalna rozmowa to ani żaden fant ani problem. Warto by nadaktywni cenzorzy to sobie przemyśleli.

daję okejkę 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JaZz napisał:

daję okejkę 👍

A ja wręcz przeciwnie. Nie opowiadam się ani po stronie kablarzy ani antykablarzy, ale rzucanie epitetami, jak to czyni autor tego eleboratu, też do najkulturalniejszych nie należy. Pominę już samą wartość merytoryczną wypowiedzi. Bo argumenty typu "Ja słyszę" czy "Ja nie słyszę" a kto nie jest ze mną jest głupi, niedouczony i niesłyszący, jakoś do mnie nie przemawiają. 

Zresztą jak wspomniał kolega @Amarok, są odpowiednie działy, na poruszanie tego typu zagadnień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@seba3002

Nie napisałem że się opowiadam za słyszącymi czy nie. Ja widzę kolejny wątek zniszczony przez szkodnika.

Specjalnie zacytowałem tylko część postu. Zgadzam się z tym że  RoRo zamiast szybko zareagować, wyczyścić temat, a szkodnika chociażby upomniec.  Z opóźnieniem go zamknął, dodatkowo wywołując powstanie długiego,  tak na prawdę zbędnego wątku. 

A to że user napisał nie tam gdzie trzeba, czy nazywa rzeczy po imieniu. Cóż, nie zależy mu bo tak jak napisał, opuszcza grono. 

Chyba Miro moim zdaniem też postawił temat nie w tym dziale, ale to mało ważne. Btw Amarok dał namiary na wątek Mira i nic nie pisał o działach :D

 

Edytowano przez JaZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
37 minut temu, JaZz napisał:

Ja widzę kolejny wątek zniszczony przez szkodnika.

Specjalnie zacytowałem tylko część postu. Zgadzam się z tym że  RoRo zamiast szybko zareagować, wyczyścić temat, a szkodnika chociażby upomniec.  Z opóźnieniem go zamknął, dodatkowo wywołując powstanie długiego,  tak na prawdę zbędnego wątku. 

Niestety takie zamykanie tematów to przyznanie się moderacji do porażki, moim zdaniem.

Założony temat był zgodny z regulaminem, sporo osób się w nim wypowiadało zgodnie z regulaminem, normalna rozmowa. A jak ktoś łamie regulamin to jego trzeba ukarać a nie wszystkich w nim piszących zakazując im dalszej konwersacji.Taka cenzura nic nie da, jak oprócz osób winnych po równo dostają po paluchach wszyscy którzy zabierali głos.

To co mamy nigdzie nic nie pisać bo a nuż ktoś wpadnie i zacznie robić rozpierduchę?

 

Edytowano przez HQ150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować! To, że nie zawsze głaszczemy się po główkach to nie znaczy, że od razu trzeba zamykać wątki. Tym bardziej, że pomio, iż jedna strona jest bardziej ekspresyjna to druga może bardziej subtelnie, ale dolewa i to nie oleju tylko benzyny do ognia. Także tego.... Troche dystansu, autorefleksji i będzie git. 😀👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

drogi @Khedron rozumiem, że jesteś niezadowolony z chwilowego zamknięcia tematu, niemniej podpowiedz mi, jak ocenić Twoją wiadomość na PW, jaką uraczyłeś moderatora, oraz ton Twojej wypowiedzi obecnie, bo zaczynam się gubić.

RoRo zamknął wątek, bo widocznie poczuł, że zaraz rozkręci się dzika awantura. Masz/macie prawo uznać tę decyzję za pochopną, ale o tym można pomówić jak człowiek z człowiekiem. Przecież "normalna rozmowa to ani żaden fant ani problem", prawda? Przeanalizuj, kto w tym wszystkim jest najbardziej agresywny.

Żeby przeczytać całość i oczyścić wątek, potrzeba czasu, nie wiem, jak Ty i pozostali koledzy, my w weekendy, a już w niedzielę na pewno, staramy się nie pracować (jakkolwiek to nieromantycznie brzmi, tak, forum to nasza mimo wszystko praca), więc oczekujemy nieco wyrozumiałości. Byłoby naprawdę miło, gdybyście mieli to na uwadze.

Kable były i będą zarzewiem sporów do końca świata, choćby i na tym świecie zostały niemal tylko kije i maczugi. To wiemy. Na forum nie ma jednak cenzury, my staramy się - po szalonych kłótniach, jakie tu miały miejsce - dbać po prostu o porządek i bynajmniej nie działać na czyjąkolwiek szkodę. 

Twój temat na pewno zostanie odblokowany, ale Ty na pewno otrzymasz sążnistego bana, jeśli będziesz odnosił się w ten sposób do tych, z którymi się nie zgadzasz. 

Pozdrawiam (wszystkich)
Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest problemem dyskusja czy kable grają, pierdzą czy lewitują. Tu jest problem kultury wypowiedzi i poszanowania adwersarzy. Jak widzę butę, pychę i szyderę to aż się przykro robi, moderacja powinna niezwłocznie reagować na takie zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Butler oczywiście, że masz rację - nie chodzi o kable, ale o poziom rozmowy. Dlatego napisałam, że temat ten w 9 przypadkach na 10 kończy się tak samo, co nie oznacza, że będziemy każdy na amen blokować. Na reakcję musimy mieć po prostu czas, w weekendy jest to mocno utrudnione.  Ani Wam, ani nam nie zależy na tym, żeby za każdym razem emocje eskalowały, a na koniec zostawał popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Khedron napisał:

Niesłyszący wciąż rzucają się na pozostałych, kwestionując ich odczucia i opinie.

Załóżmy zatem, że mają rację i kabli nie słychać. Tym samym muszą uznać, że całkowicie  obojętne dla jakości dźwięku jest użycie dowolnego materiału o dowolnych właściwościach przewodzących w jakimkolwiek miejscu toru audio.

Skąd takie założenie? Wygląda jak błąd odwróconej akcydentalizacji. Z założenia szczegółowego przeszedłeś do założenia ogólnego.

Stąd reszta wywodu nie ma sensu.

Jakby problem zaczepek dotyczył tylko kabli... Teraz już nawet nie można dyskować o DACach czy zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pani Olu :), oczywiście Khedron przesadził. Ale czy każdy wątek MUSI być atakowany przez te same osoby. Czy nie możemy sobie zwyczajnie pogadać. Myślę, że jest to sprawa forum. Może warto raz na zawsze ukrócić tą praktykę.

 

Edytowano przez audiowit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiowit napisał:

Może warto raz na zawsze ukrócić tą praktykę.

Czyli? Jak to sobie wyobrażasz? Jaki mechanizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, HQ150 napisał:

Szybkiej, zdecydowanej moderacji.

Zgadzam się, aczkolwiek jak widać  jest to nie do zrobienia. 

Edytowano przez JaZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie można było znaleźć jakiegoś moderatora pro-bono który by wspomógł forum i czuwał w wolnym czasie... Przecież wystarczy zajrzeć 2x dziennie na pół godziny, forum nie jest specjalnie wielkie i trudne do ogarnięcia. Na CivicKlub i CivicForum kandydatów wybieraliśmy wśród aktywnych użytkowników kierując się wiadomymi kryteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Butler napisał:

Jakby nie można było znaleźć jakiegoś moderatora pro-bono który by wspomógł forum i czuwał w wolnym czasie...

Tu nie ma pytania można czy nie. Tu  trzeba,

a później wprowadzić system warnów żeby nie zastanawiać się miesiącami czy szkodnika można zbanować czy jednak będzie to niehumanitarne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...