Skocz do zawartości

Słuchawki z szeroką sceną?


Recommended Posts

Czy istnieją słuchawki które tak bardzo nie drażnią wokalem w "środku głowy"?

Wiem że są słuchawki które mogą mieć szerszą scenę i lokalizacja instrumentów jest nieco "szersza", ale co z wokalem?

Wszystko mi jedno czy będą to słuchawki dokanałowe otwarte, zamknięte, czy będą miały mocniej czy słabiej zaznaczony bas. Chce coś co nie gra mi efektem wokalu "w głowie" . Przepraszam nie wiem jak to inaczej opisać.

Mogę dać jakieś 1000zl.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi nie tyle w słuchawkach co nagraniach stereo, które w zdecydowanej większości są realizowane do odsłuchu z użyciem kolumn. To co powinno być lokowane przed nami, po środku sceny w takich realizacjach gdy słuchamy z użyciem słuchawek ląduje w środku głowy. Niewielka ilość nagrań do odsłuchu na słuchawkach jest rejestrowana z użyciem sztucznej głowy z mikrofonami ulokowanymi w uszach takiego modelu człowieka. Wtedy lokalizacja źródeł pozornych na słuchawkach dowolnych jest prawidłowa. Z problemem tym gorzej lub nieco lepiej radzą sobie specjalne filtry do odsłuchu na słuchawkach, których zadaniem jest nadać przestrzeni przy odsłuchu słuchawkowym nagrań jakich jest najwięcej. Z zasady słuchawki o budowie otwartej mają tendencję do nieco bardziej przestrzennej prezentacji muzyki. Bez specjalnie przygotowanego dźwięku który będzie do nich dostarczany, efekty zawsze będą niezbyt satysfakcjonujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem sobie na YT kilka nagrań binaural i mam mieszane uczucia. 

Mam wrażenie, że realizację nagrań tego typu są dwojakie:

1. Faktycznie nagrywane w tym systemie np. jakiś koncert muzyki klasycznej i brzmi to ciekawie. Jest głębia, słychać oklaski z tyłu instrumenty można zlokalizować na scenie idealnie jak na sali koncertowej.

2. Jakieś przeróbki/mastery istniejących nagrań. Dla mnie to brzmi dziwnie trochę. Wokalista nie jest zlokalizowany gdzieś na scenie tylko śpiewa tak jakby tańczył z mikrofonem dookoła mnie. raz z prawej strony raz z lewej itp.

Czy znacie jakieś playlisty na spotify  tego typu nagrań, ale konkretna muzyka a nie szum fal czy muzyka relaksacyjna?

Jeśli chodzi o słuchawki to na razie nie mam bogatego doświadczenia. Na codzien to Aurvana Live, Jakieś TWS mi true wireless 2 od xiaomi, Jakieś chińskie ks as10 pro. 

Słuchałem też sennhesier 650 ale tylko w sklepie na muzyczce demo więc ciężko się mi odnieść do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Są oczywiście takie słuchawki ale potrzebowałbyś wydajnego wzmacniacza. Dodatkowo w kwocie około 1000zł będzie problem, bardziej w kwocie 4-6k zł. 

W kwocie 1000zł masz Audio Technica ATH AD900x, które zagrają dynamicznie z mocniejszą górą. Średnica będzie delikatnie oddalona względem np. Sennheiser HD560 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...