Skocz do zawartości

Czy mogę uszkodzić wzmacniacz?


jojoro

Recommended Posts

Kupiłem niedawno kolumny kef q950 i mam problem bo na amplituner muszę poczekać nie wiadomo ile -brak dostaw.

Mam w kuchni maleńki streamer ze wzmacniaczem denon ceol n11. Czy mogę go tymczasowo używać z tymi kolumnami nie ryzykując jego uszkodzenia? Raczej nie rozkręcał bym głośności powyżej 40-50%.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To spróbuję na przeczekanie tego poużywać. Dzięki.

Mam jeszcze pytanie z nieco innej beczki. Czy do tych KEfów polecacie jakieś subwoofery? Wszędzie widze rekomendacje dla SVS SB-3000

Mam dylemat bo stać mnie maksymalnie na jakieś 5000zł no więc mogę ewentualnie 2x sb2000 (ale mam ogromy problem z rozmieszczeniem 2x sub) lub 1x sb-3000.

W stereo szczerze mówiąc nawet jak słucham na tym denonie malutkim to mi basu wystarcza aż nadto, brakuje mi raczej przy cichym słuchaniu w niektórych utworach. Dopiero jak podłączyłem sub od Edifier s760d to przy cichym słuchaniu było OK z basem (ale wiadomo to sub od głośników komputerowych (za 2KPLN ale nadal nie ta klasa)

Czy może jednak czekać aż mi się uda trafić docelowy amplituner i dopiero zdecydować o subwooferze (może w ogóle nie będzie mi potrzebny)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Spokojnie możesz podłączyć i nic złego nie powinno się stać przy takim poziomie głośności. Jeśli będziesz słyszał przesterowania to znakiem tego musisz nieco zmniejszyć głośność. 

KEF Q950 same z siebie wydają na prawdę głęboki bas i poczekaj do czasu wymiany wzmacniacza na coś lepszego. Nie ma sensu martwić się na zapas.  Jeśli już byś chciał pomyśleć nad ewentualnym subwooferem to warto iść w kierunku 2 mniejszych , wszystko zależy jednak od metrażu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak najbardziej możesz podłączyć denona pod te kolumny. Tak jak koledzy pisali, jak usłyszysz zniekształcenia na kolumnach zmniejsz głośność.

Co do subwoofera to wstrzymaj się do czasu podłączenia docelowego wzmacniacza. Kolumny Kef Q950 mają duży potencjał.

BTW. 

Amplituner już kupiłeś i czekasz czy szukasz czegoś do kolumn?

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. 

Jeśli chodzi o amplituner to chciałem kupić taki do KD Denon X3700h z ztej nowej serii z działającym HDMI 2.1. Jeden z handlowców na tym forum wpisał mnie na listę oczekujących więc czekam. :)

Jeśli uznam, że mnie to nie satysfakcjonuje w stereo to dokupię wzmacniacz na same fronty wykorzystując pre-out z ampli, ale to po osłuchach w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamienił stryjek. 
Kolego jak chcesz lepiej to wzmacniacz lub amplituner, ale STEREO. 
Pozdrawiam 
Ale moim założeniem jest KD. 90% użytkowania to będą filmy i gry. Dlatego wchodzi w grę jedynie opcja z dodatkowym wzmacniaczem jeśli będą mnie drażniły niedostatki w muzyce.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jojoro napisał:

Dzięki za porady. 

Jeśli chodzi o amplituner to chciałem kupić taki do KD Denon X3700h z ztej nowej serii z działającym HDMI 2.1. Jeden z handlowców na tym forum wpisał mnie na listę oczekujących więc czekam. :)

Jeśli uznam, że mnie to nie satysfakcjonuje w stereo to dokupię wzmacniacz na same fronty wykorzystując pre-out z ampli, ale to po osłuchach w domu.

No będzie lepiej ale rozumiem że budujesz kino tak?

Bo Q 950 może zagrac dużo lepiej.

14 godzin temu, jojoro napisał:

Ale moim założeniem jest KD. 90% użytkowania to będą filmy i gry. Dlatego wchodzi w grę jedynie opcja z dodatkowym wzmacniaczem jeśli będą mnie drażniły niedostatki w muzyce.

Dobry plan.

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Co rozumiesz przez dodatkowy wzmacniacz? 

X3700 ma PRE OUT. Więc można stosować albo końcówkę mocy albo integrę

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S4Home napisał:

No będzie lepiej ale rozumiem że budujesz kino tak?

Bo Q 950 może zagrac dużo lepiej.

 

Piotr

Tak buduję kino, ale zależało mi też na frontach przyzwoitej jakości, które od czasu do czasu posłużą w stereo. Nie jestem maniakiem jakiegoś super brzmienia, nie stać mnie też na kolumny za kilkanaście tysięcy zł za parę. 

Uznałem te KEF q950 za rozsądny kompromis KD/stereo. Słucham raczej muzyki rozrywkowej (lata 80-90) do której czasami urządzam "domówki" dla znajomych.

Oprócz tego słucham rocka/metalu i muzyki "retro/synthvawe" elektronicznej w stylu Biliński, Kraftwerk, Jarre.

Dlatego zdecydowałem na razie rozbudować KD i jeśli się okaże, że w stereo ma to swoje niedostatki (dla mnie) do podłączę przez preout jakąś integrę lub końcówki mocy).

 

Napisałeś, że q950 może zagrać dużo lepiej. Co masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Denona 3700h masz wyjście Pre Out i optymalnym rozwiązaniem byłaby końcówka mocy taka jak np. Atoll AM200 Signature, który nada większej kultury w brzmieniu oraz poprawi kontrolę basu.  Jest to jednak rozwiązanie na przyszłość. Większą precyzję uzyskasz podłączając NuPrime STA-9. 
Możesz oczywiście postawić na wzmacniacz stereo z wejście pre-in, musiałbyś ocenić co będzie dla Ciebie lepsze. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jojoro napisał:

Napisałeś, że q950 może zagrać dużo lepiej. Co masz na myśli?

 

23 godziny temu, S4Home napisał:

Dobry plan.

Z dodatkowym, zewnętrznym wzmacniaczem. Ale to już wyjaśnione chyba?

23 godziny temu, jojoro napisał:

Słucham raczej muzyki rozrywkowej (lata 80-90) do której czasami urządzam "domówki" dla znajomych.

Kolejny plus dla KEFa serii Q

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...