Skocz do zawartości

Kolumny Klipsch RF7III kino domowe w oparciu o nie


prezes434

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie chce wymienić swój zestaw kina domowego amplituner Denon AVR-X 3100, DVD Denon 1730, kolumny podłogowe Klipsch RF -28F, chce je zastąpić kolumnami Klipsch RF7 III do tego myślę o amplitunerze Denon AVC-X4700H, ewentualnie Yamaha RXA-2080 lub Maranz SR 7015 do tego jakiś sensowy odtwarzacz dvd do kina jak również do muzyki. Obecny sprzęt przerzucę do sypialni i tam będzie tylko stereo.

W chwili obecnej mam suba Klipsch R-112, centralny Klipsch i tylne również Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy z wymienionych napędzi fajnie te Klipsche. Tylko z tymi amplitunerami jest tak że na papierze ładnie pokazują wysokie moce, ale często z dopiskiem ze dotyczy to wysterowania na 1 lub 2 kanały. Przy podłączeniu kompletu głośników moc na kanał spada i potencjał jaki byś chciał osiągnąć dla RF7 gdzieś tam ucieknie. Np. Denon (i Marantz podobnie) przy 8Ω ma solidne 2x170W, ale już przy większej ilości kanałów: 5x110W, 7x90W, lub 11x58W. Żeby wyciągnąć pełny potencjał z kolumn dokupił bym zewnętrzną końcówkę mocy np. Emotiva BasX A2 i podłączył ją pod pre-out, odciążysz prądowo pozostałe kanały w kinie. To możesz zrobić nawet na próbę w posiadanym AVR-X3100 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy RXA-2080 raczej nowej już nie kupisz została zastąpiona nowymi modelami, których póki co również niema. Co do wyboru to wszystkie wymienione urządzenia sprawdzą się nieźle z tymi kolumnami, nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawę z wielkości/gabarytu tych kolumn. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę wielokrotnie osoby, które nie widziały ich nigdy fizycznie po zakupie miały problemy z umiejscowieniem, czy małżonką😉 W razie czego zapraszam na ich odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napędzisz ich amplitunerem kina.

Więc nie ma znaczenia jaki wybierzesz i tak musisz dokupić końcówkę mocy albo jakiś wzmacniacz zintegrowany z możliwością takiej pracy.

Kolumny dźwiękowo fajne. Jednak odstają od RP 8000 mocno na plus. Ale ich wykonanie nieco nie zadowala w tej cenie.

Musisz być z nimi bardzo ostrożny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zmienię swoją koncepcje rozbudowy kina domowego. Na chwilę obecne pozostawię swojego Denona AVR X-3100, a dokupię do niego końcówkę mocy aby napędzić te kolumny. dodatkowo zyskam stereo po dokupieniu odtwarzacza CD. Czy Cambridge Audio Azur 851 W nada się do tego zestawu?

Edytowano przez prezes434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokupisz samą końcówkę mocy, to źródłem dźwięków będzie nadal tylko amplituner. Jeśli chciałbyś zyskać jeszcze więcej na stereo, kup wzmacniacz zintegrowany w możliwością pracy jako końcówka mocy jak napisał wyżej S4Home. Oglądasz kino, wzmacniacz pracuje jak sama zewnętrzna końcówka. Chcesz dobre stereo, zmieniasz źródło w nowym wzmacniaczu do którego podłączasz CD (z pominięciem amplitunera) i się delektujesz dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Klipsch  RF7 III już w domu, fakt małe nie są. W chwili obecnej pracują z Denonem AVR X 3100 oraz mam na odsłuchu od brata  wzmacniacz Yamahę AS 2000 i Yamaha CD S2000. Troszkę bawię się w podłączanie tego. Jak poprawnie należy to podłączyć poproszę o pomoc.  Najlepszy odsłuch .... gdy żony nie ma w domu.😀

Jak już pisałem wcześniej chcę dołożyć dobre stereo i może Yamaha AS 1200 lub AS 2000?

Edytowano przez prezes434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodami chinch połączyłem Denona po wyjściu pre out front, a Yamahe Main. Moje odczucie to w takim ustawieniu kolumny grają ciszej.  Głośnością steruję tylko  kinem domowym Denon, w Yamha, potencjometr a nie działa.

 Oczywiście przekładam przewody zasilające kolumny z Denona i Yamahy

Edytowano przez prezes434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...