Skocz do zawartości

Kolumny Klipsch RF7III kino domowe w oparciu o nie


prezes434

Recommended Posts

23 godziny temu, prezes434 napisał:

Moje odczucie to w takim ustawieniu kolumny grają ciszej.  Głośnością steruję tylko  kinem domowym Denon, w Yamha, potencjometr a nie działa.

 Oczywiście przekładam przewody zasilające kolumny z Denona i Yamahy

No i jest dobrze. Teraz robisz kalibrację.

https://www.hyperfi.co.uk/av-receivers/marantz-sr8012-112-channel-full-4k-ultra-hd-network-av-receiver-sr-black8012

Chodź w Polsce jest drożej. Może warto się dogadac. Ale pamiętaj ten ampli i tak nie wyeliminuje konieczności stosowania wzmacniacz do tych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pomocy w ustawieniu swojego sprzętu. Mam Denona AVR 3100 W jako jednostka do kina domowego. Wcześniejsze połączenie to jednym przewodem HDMI od tunera  Canal plus do Denona AVR pod złącze CBL/SAT i drugim przewodem HDMI z wyjścia Monitor ARC do telewizora. Wadą tego połączenia było, że nie miałem na telewizorze obrazu 4K. Obecnie połączyłem tuner canal plus bezpośrednio do telewizora, a z telewizora do Denona. Przewodem optycznym połączyłem tuner cyfry z denonem aby przesłać audio. Dodatkowo chciałem po Preout przesłać dźwięk z denona do wzmacniacza Musical Fidelity aby zasilić z niego kolumny RF7. Niestety przy takim połączeniu Denon przesyła do Musicala szumy tak że nie można nic słuchać. Zjawisko to występuje cały czas nie zależnie czy denon jest włączony czy nie. Przewody RCA sprawdzałem i nie jest to ich wina. Coś mi sieje nie wiem tylko co czy tuner canal plus, czy telewizor. Telewizor mam tak ustawiony aby po włączeniu denona wykorzystywał kino domowe, a nie swoje głośniki. Nie wiem czy wystarczająco opisałem swój problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że pod jedno gniazdo kolumn masz podpięte równlegle wzmacniacz M6si oraz Denon'a? Nie rób tego jeśli Ci sprzęt miły. Kup Beresford TC-7220 MKII i nie ryzykuj. W końcu raz zapomnisz, ktoś przez przypadek coś włączy nie to co trzeba itp. i dymem puścisz swoje audio. Trochę nie rozumiem dlaczego nie używasz pre-out dla frontów do kina, ale nie wnikam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...