Skocz do zawartości

Dobór amplitunera pod głośniki 5.1 Edifier S760D


UwagaCyjanki

Recommended Posts

Dzień dobry. Zakupiłem w zeszłym roku głośniki Edifier S760D. Gram na konsoli, oglądam filmy i słucham dużo muzyki. Podczas gdy do pierwszych dwóch aspektów nie mam żadnych uwag tak do słuchania muzyki (całe spektrum rocka) mam pewne wątpliwości. Wydaje mi się, że mogłoby to brzmieć lepiej. Zestaw jest podpięty kablem optycznym prosto do TV samsung, z którego odtwarzam muzykę ze Spotify. Myślę jednak o małym tuningu zestawu i pierwsze na myśl przychodzi mi amplituner/wzmacniacz oraz odtwarzacz CD. Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć na jakie konkretne modele wzmacniaczy polować, które "pasowałyby" do moich głośników i dały większą satysfakcję z odsłuchu muzyki? Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet.. może coś do 1000zł, jeśli jednak to mało to proszę o opcje 1,5-2tys zł. Sprzęty mogą być używane, oczywiście. Pomieszczenie to kwadratowy pokój, około 4,5x4,5m, głośniki przednie rozstawione na około 2,5m, centralny na samym środku, na wysokości twarzy. Kanapa na środku pokoju, lekko cofnięta, głośniki tylne symetrycznie do przednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dodając amplituner nawet wyższej klasy nie uzyskasz znacznie lepszego brzmienia. Jeśli chciałbyś zrobić zdecydowany krok do przodu to musiałbyś wymienić całość aby wszystko miało ręce i nogi. 
Możesz pomyśleć o Denonie 650h w połączeniu z Pylon Audio Pearl Monitor + pearl sat + pearl center ale sam widzisz, że idziemy w znacznie inny budżet :( . Warto jeszcze pamiętać o subwooferze, który w kinie domowym będzie odgrywał kluczową rolę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych głośników, wg dostępnych opisów i recenzji Twoje spostrzeżenia są trafne. Do muzyki to tak średnio pasują. Podpiąć pod nie zewnętrzny amplituner? Szczerze, nie sądzę byś coś znacząco zyskał, one po prostu mają taka charakterystykę. Zostaw je sobie tak jak są do kina i grania, do odsłuchu muzyki zaoszczędź trochę więcej (tak ze 3tys) i kup jakieś używane aktywne kolumny np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-canton-gle-4962-bt-aktywne-ze-wzmacnaczem Szału nie ma, ale muzyki posłuchasz na zupełnie innym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...