Skocz do zawartości

Co zmienić CA Dacmagic 100 na Topping E30, czy Chromecast Audio na Malinkę?


Tomasz J

Recommended Posts

Witam,

Mam do Was pytanie, co spróbować zmienić w pierwszej kolejności aby poprawić jakość, kontrolę basu i odrobinę rozjaśnić dźwięk? Mój aktualny zestaw to: Spotify Premium, Chromecast audio optykiem do CA Dacmagic 100, NAD 356BEE plus kolumny Heco Aurora 700. Bardzo często koryguję brzmienie zmniejszając "bas" na wzmacniaczu i delikatnie zwiększam "treble".

Dotychczasowe delikatne próby poprawy akustyki oraz zmiany ustawień kolumn nie przyniosły zadowalającego efektu, stąd moje pytanie. Który wariant może przynieść zauważalną zmianę dźwięku?

pozdrawiam

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilacza przy CA DM100 usuwa kurtynę. Polecam sprawdzić Projekt Nostromo.

Malina ale z nakładka Signature jest najjaśniejsza. Zmiana na Hifiberry to nie będzie to.

Ja bym na twoim miejscu sprawdził inny zasilacz do CA. Koszt najmniejszy, zawsze można zwrócić.

Wszystko inne to są wydatki w tysiącach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Jaki masz budżet? Jaki duży pokój? Jak z akustyką? Być może gdzieś bas się wzbudza? Jaki masz ustawienie kolumn? 

Na początku bardzo dziękuję Wam za wszystkie wypowiedzi.

Budżet zakładałem 700-800zł (prezent urodzinowy chciałem sobie zrobić :) i przy okazji spróbować coś poprawić). Rozważałem podłączenie Toppinga E30 jako PRE pod końcówkę Nada. Pisał ktoś na forum (chyba forumowicz marcinmarcin), że robi to różnicę na plus.

Pokój nieregularny, salon z jadalnią 35m2 (dodatkowo otwór w stropie ze schodami na piętro tuż obok prawej kolumny). Akustyka pewnie jest tu problemem, chociaż dywan, zasłony, kwiaty i regał z książkami w okolicach kolumn się znajdują. Kolumny rozstawione 2,5 metra od siebie, około metr od  ściany tylnej, miedzy nimi szafka RTV + wiszący telewizor 65", lewa kolumna niestety w narożniku metr od bocznej i tylnej ściany. Miejsce odsłuchowe około 2,4 metra od linii kolumn. Jeśli macie jakieś sugestie, co do ustawienia kolumn, to chętnie skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz muzykalnie brzmiący zestaw. Pytanie czy taki był zamysł czy może wybrałeś zestaw w ciemno? Jeśli chciałbyś poprawić precyzję, lokalizację oraz nadać większej szczegółowości to polecałbym wymienić CA DAC Magic 100 ale nie na Toppinga E30 tylko na model D50s. Zagra jaśniej i dynamiczniej. 
Możesz ewentualnie pomyśleć o wymianie wzmacniacza na coś jaśniejszego np. Cambridge Audio CXA61. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie odsłuchu w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś poprawić precyzję, lokalizację oraz nadać większej szczegółowości to polecałbym wymienić CA DAC Magic 100 ale nie na Toppinga E30 tylko na model D50s. Zagra jaśniej i dynamiczniej. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie odsłuchu w naszym salonie. 

Ile kosztuje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz J napisał:

Może ktoś z Was próbował podłączyć taniego daca, typu Topping E30 lub SMSL 10thMKII, jako przedwzmacniacz do Nada 356? Jest jakaś istotna różnica w brzmieniu, jak działa regulacja głośności z PRE? Chętnie poznałbym jeszcze jakieś opinie i wrażenia z takiego połączenia.

 

Nie miałem okazji próbować tych wyżej wymienionych, ale do NADa C356 na stałe miałe podłączony ProJect Pre box S2 digital. Praca C356 w trybie końcówki nie specjalnie dawała jakieś korzyści jakościowe więc C356 poddałem mudyfikacji. Ostatecznie głośnością sterowałem z poziomu Pre box a w Nadzie na stałe miałem ustawiony potencjometr na 11tą. Sprawdzało sie to bardzo dobrze.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...