Skocz do zawartości

Tidal Masters na Onkyo


Dro Mader

Recommended Posts

Cześć. Mam problem z odtwarzaniem plików wysokiej jakości. Mój zestaw to : wzmacniacz Roksan K3, kolumny Heco Aurora 1000 i odtwarzacz Onkyo 6170. Kiedy korzystam z Tidala, po połączeniu z odtwarzaczem automatycznie obniża się jakość plików z Master na HiFi. Wygląda to tak, że uruchamiam aplikacje w smartfonie, wybieram do odtwarzana plik MQA i po połączeniu z Onkyo, jakość natychmiast jest redukowana. Da się to jakość naprawić lub obejść? Onkyo obsługuje MQA dowolnej jakości, oprogramowanie zaktualizowałem do najnowszej wersji, w telefonie także Android 11 i najnowsze apki...

Pozdrawiam wszystkich 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to NS-6170 nie obsługuje plików MQA w Tidal, tylko nie wiem czy od początku, czy jakaś aktualizacja to popsuła.

Przy okazji, jesteś zadowolony z połączenia Heco z twoim Roksanem? Planuję zmianę wzmacniacza do swoich Auror 700 i zastanawiam się nad Roksanem K3. Jak to połączenie wygląda w dole pasma, na górze i na średnicy? Czegoś brakuje, jest zbyt dużo? Jak stereofonia?

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.. To by było fatalnie. Z czego jak czego, ale z tego odtwarzacza jestem zadowolony wolałbym go nie zmieniać. 

Niestety mój zestaw nie jest tak doskonały jakbym chciał. Za dużo basu, przeciętna średnica i góra. Powinienem zestawić Roksana  z Heco 700, ale przedobrzyłem. W ogóle, o ile zachwycał mnie na poacztaku, to teraz bym już nie kupił tego wzmacniacza. Trochę męczy po dłuższym słuchaniu. Co więcej, ja rok temu dałem za niego 5300 zł a teraz widzę, że są po 8000. To już całkowicie nie sprzęt za takie pieniądze. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dro Mader napisał:

Da się to jakość naprawić lub obejść?

Niestety nie da się. Problem jest w porozumieniu się Tidal i Onkyo, ale możesz zamienić Tidal'a na Deezer'a i wszystko gra jak należy. 

 

3 godziny temu, Yahoou napisał:

Planuję zmianę wzmacniacza do swoich Auror 700 i zastanawiam się nad Roksanem K3

Nie znam Auror, ale w moim odczuciu K3 faktycznie potrzebuje ciemnych kolumn. 

3 godziny temu, Dro Mader napisał:

Co więcej, ja rok temu dałem za niego 5300 zł a teraz widzę, że są po 8000

Ceny wszystkiego szaleją, elektroniki też. CXA80 1,5 roku temu dało się wyrwać za 3300 nowy, obecnie CXA81 wyjściowo kosztuje 5600. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, prezes83 napisał:

Niestety nie da się. Problem jest w porozumieniu się Tidal i Onkyo, ale możesz zamienić Tidal'a na Deezer'a i wszystko gra jak należy. 

 

Nie znam Auror, ale w moim odczuciu K3 faktycznie potrzebuje ciemnych kolumn. 

Ceny wszystkiego szaleją, elektroniki też. CXA80 1,5 roku temu dało się wyrwać za 3300 nowy, obecnie CXA81 wyjściowo kosztuje 5600. 

Czyli jednak powinienem zmienić odtwarzacz... Tylko, że niekoniecznie w innym na plikach MQA uzyskam jakość dźwięku wyższa niż w tym Onkyo na  HiFi. 

Pod względem realnej inflacji śmiało gonimy Wenezuela i całkiem możliwe, że się nam uda. Choć to ogólnoswiatowy trend, trzeba uczciwie przyznać że jesteśmy w tym wybitni. 

Roksan z Heco Aurora  robi się jazgotliwy i męczący a z Heco Aurora  1000 dodatkowo zagłusza to bas. 

Deezer chyba nie ma odpowiednika plików MQA Tidala a tylko HiFi. Ale może się mylę? Jeśli tak to spróbuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj forum, jest kilka wątków o MQA - przerost formy nad treścią. Onkyo zostaw - akurat nieco przyciemnia brzmienie K3, poza tym, w tej chwili niczym go nie zastąpisz, nowe już skoczyły na cenę 4k, używane w okolicy 3, chyba że zdecydujesz się na zestaw dzielony transport+dac, to może uda CI się dopasować coś co odmieni nieco brzmienie.  Ale jestem w tym samym punkcie co Ty :D i uważam, że źródłem tematu nie załatwisz, sam postawiłem na wymianę kolumn. 

Sam Deezer - odtwarza Flac i w zupełności wystarcza, swoją drogą flac na onkyo przez tidal też nie pójdzie. Wypróbuj deezera za free przez miesiąc. 

Edytowano przez prezes83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dro Mader napisał:

Czyli jednak powinienem zmienić odtwarzacz... Tylko, że niekoniecznie w innym na plikach MQA uzyskam jakość dźwięku wyższa niż w tym Onkyo na  HiFi. 

Wypożycz streamer który odtwarza pliki mqa i się dowiesz czy jakość dla ciebie jest zadowalająca. Są zwolennicy i przeciwnicy tego formatu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dro Mader napisał:

Roksan z Heco Aurora  robi się jazgotliwy i męczący a z Heco Aurora  1000 dodatkowo zagłusza to bas

Może poszukaj przyczyn w akustyce? Jeżeli jest tak fizyczna możliwość to poprzestawiaj trochę kolumny lub punkt odsłuchu. To potrafi dużo zmienić. Moim skromnym zdaniem w Twoim wypadku, źródło ma najmniejszy wpływ na wymienione przez Ciebie niepożądane efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Może poszukaj przyczyn w akustyce? Jeżeli jest tak fizyczna możliwość to poprzestawiaj trochę kolumny lub punkt odsłuchu. To potrafi dużo zmienić. Moim skromnym zdaniem w Twoim wypadku, źródło ma najmniejszy wpływ na wymienione przez Ciebie niepożądane efekty.

Mam to szczęście, że sąsiad i kolega to też audiofil. Właśnie zrobił całkiem (chyba?) ciekawa sale do odsłuchu więc i u niego mogłem swój zestaw sprawdzić. Wrażenia te same co i u mnie. I owszem, problem nie w źródle lecz wzmacniaczu i kolumnach. 

2 godziny temu, Kubad napisał:

Wypożycz streamer który odtwarza pliki mqa i się dowiesz czy jakość dla ciebie jest zadowalająca. Są zwolennicy i przeciwnicy tego formatu. 

Tak zrobię. Co byście polecili? 

2 godziny temu, prezes83 napisał:

Przejrzyj forum, jest kilka wątków o MQA - przerost formy nad treścią. Onkyo zostaw - akurat nieco przyciemnia brzmienie K3, poza tym, w tej chwili niczym go nie zastąpisz, nowe już skoczyły na cenę 4k, używane w okolicy 3, chyba że zdecydujesz się na zestaw dzielony transport+dac, to może uda CI się dopasować coś co odmieni nieco brzmienie.  Ale jestem w tym samym punkcie co Ty :D i uważam, że źródłem tematu nie załatwisz, sam postawiłem na wymianę kolumn. 

Wcześniej wspomnailem o kolędze przez płot. U niego jest inny wzmacniacz, inne kolumny i to samo źródło. Ale muzyki jakby kilka razy więcej. Cholera mnie bierze jak słucham w jego sali bo dużo więcej nie wydał a efekt jakby sprzęt byk z piec razy droższy. 

Jedyne pocieszenie, że dzielimy sieć co u nas na wsi jest problematyczne. O ile Spotyfi jeszcze ciągnie to Tidal już się zacina, wiec chociaż tak mu utrudniam życie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubad napisał:

Przetestuj bluesound node on odtwarza pliki mqa i posiada bardzo przyjemną apke. 

Miałem okazję bawić się nim kilka dni. Było to jeszcze za kadencji poprzedniego wzmacniacza czyli Musical Fidelity M2si. W tym samym czasie dojechał Onkyo. Apka lepsza w Bluesound, działanie bardziej bezproblemowe, ale z całym podziwem dla tego pudełka, brzmiało znacznie gorzej. Fajny i analityczny dźwięk, niestety całkowicie bez kolorów i klimatu z Onkyo. Dlatego kombinuje co zmienić a odtwarzacz zostawić. Jeśli już to kuszą odtwarzacze Atolla. Miałem kiedyś wzmacniacz in50Se i jak sobie pomyślę to może być, że wszystkie zmiany od niego byly bez sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dro Mader napisał:

Dlatego kombinuje co zmienić a odtwarzacz zostawić. Jeśli już to kuszą odtwarzacze Atolla. Miałem kiedyś wzmacniacz in50Se i jak sobie pomyślę to może być, że wszystkie zmiany od niego byly bez sensu. 

Pożycz sobie DacMagic100 na próbę. 

A dwa, jaki masz metraż? Może po prostu podłogówki są za duże? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dro Mader napisał:

Wcześniej wspomnailem o kolędze przez płot. U niego jest inny wzmacniacz, inne kolumny i to samo źródło. Ale muzyki jakby kilka razy więcej. Cholera mnie bierze jak słucham w jego sali bo dużo więcej nie wydał a efekt jakby sprzęt byk z piec razy droższy. 

Aż mnie zaintrygowales... 🤔 To na czym kolega gra, że aż taką przepaść czujesz między waszymi zestawami, z (w końcu) podobnej półki cenowej?

Jak wcześniej napisałeś, twój zestaw gra u niego tak samo jak u ciebie, więc warunki osłuchowe macie podobne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dro Mader napisał:

Co więcej, ja rok temu dałem za niego 5300 zł a teraz widzę, że są po 8000. To już całkowicie nie sprzęt za takie pieniądze. 

To znaczy że zrobiłeś inwestycje. Bo go drożej teraz sprzedaż :)

Ale chwila doradzacie zmianę dobrego dźwiękowo odtwarzacza 6170 tylko dlatego że nie pokazuje MQA? A kto to słyszy?

Zmiana na Blusound ok, bo apka ciekawsza ale dźwiękowo to na pewno nie jest lepsza klasa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni mało używam tidala, ale wczoraj z ciekawości zajrzałem i faktycznie odtwarza tylko w AAC.

Wcześniej grało w flac. Jak przez mgłę pamiętam ( nie dam sobie obciąć koniuszka paznokcia), że podczas pierwszych ustawień gdzieś było MQA, ale je wyłączyłem. Te ustawienia może są nie w Onkyo tylko w Tidal. Zaloguj się na komputerze i sprawdź. Może trzeba zrobić reset Onkyo i ponownie wykonać ustawienia. Czytałeś instrukcję? Może ustawienia są w oryginalnej aplikacji Onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prezes83 napisał:

Pożycz sobie DacMagic100 na próbę. 

A dwa, jaki masz metraż? Może po prostu podłogówki są za duże? 

I DACa wpiąć między odtwarzacz a wzmacniacz? 

Salon ma w sumie 45m2. Sufit na 2.75m. Wydaje się mi, że to sporo. 

9 godzin temu, Yahoou napisał:

Aż mnie zaintrygowales... 🤔 To na czym kolega gra, że aż taką przepaść czujesz między waszymi zestawami, z (w końcu) podobnej półki cenowej?

Jak wcześniej napisałeś, twój zestaw gra u niego tak samo jak u ciebie, więc warunki osłuchowe macie podobne...

I niego gra wzmacniacz Atoll i kolumny PolkAudio A9. Zmieniając kolumny  brałem pod uwagę model A7, ale kilka osób odradzilo mówiac, że są suche, analityczne, pozbawione miękkości i ciepłego dźwięku, który ja lubię. Ostatecznie więc wybrałem Heco Aurora 1000. 

Jeśli idzie o pokieszczenia odsłuchowe, to zdziwisz się, ale są zupełnie inne. Zbliżony tylko metraż. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To znaczy że zrobiłeś inwestycje. Bo go drożej teraz sprzedaż :)

Ale chwila doradzacie zmianę dobrego dźwiękowo odtwarzacza 6170 tylko dlatego że nie pokazuje MQA? A kto to słyszy?

Zmiana na Blusound ok, bo apka ciekawsza ale dźwiękowo to na pewno nie jest lepsza klasa.

 

Właśnie to napisałem trochę wcześniej - Onkyo gra bardzo dobrze, więc lepszy plik z gorzej grającego odtwarzacza może dać kiepski efekt. 

Roksan K3 nie jest żadna inwestycja. Fakt, zdrożał bardzo, ale to i tak daleko mniej niż realna inflacja. Sądzę, że obecnie nie istnieje coś takiego jak dobra inwestycja, chyba że masz informacje co za chwilę ma zdrożeje o kilkaset procent. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dro Mader napisał:

I DACa wpiąć między odtwarzacz a wzmacniacz? 

Tak. Miałem ostatnio Onkyo i u mnie grało jakby przez mgłę nieco, puszczenie sygnały przez DM100 nieco otwierało dźwięk, wokale bliżej słuchacza. Ale to rada tylko dla posłuchania onkyo "inaczej".

7 minut temu, Dro Mader napisał:

Salon ma w sumie 45m2. Sufit na 2.75m. Wydaje się mi, że to sporo. 

  To jednak na podłogówki. Kolega @slaw0001 może mieć rację, że problem leży w akustyce pomieszczenia lub samym ustawieniu kolumn. Jakiś rzut, zdjęcie pomieszczenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mariol napisał:

Od kilku tygodni mało używam tidala, ale wczoraj z ciekawości zajrzałem i faktycznie odtwarza tylko w AAC.

Wcześniej grało w flac. Jak przez mgłę pamiętam ( nie dam sobie obciąć koniuszka paznokcia), że podczas pierwszych ustawień gdzieś było MQA, ale je wyłączyłem. Te ustawienia może są nie w Onkyo tylko w Tidal. Zaloguj się na komputerze i sprawdź. Może trzeba zrobić reset Onkyo i ponownie wykonać ustawienia. Czytałeś instrukcję? Może ustawienia są w oryginalnej aplikacji Onkyo?

Wszystko już sprawdzałem znim zacząłem Wam zawracać głowę. Odtwarzaczem steruję z aplikacji na smartfonie. To tutaj wybieram jakość plików. Niestety, tak jak pisałem wcześniej - mimo wybrania Master, po połączeniu z odtwarzaczem jakość automatycznie zmienia się na Hifi. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

Ale chwila doradzacie zmianę dobrego dźwiękowo odtwarzacza 6170 tylko dlatego że nie pokazuje MQA? A kto to słyszy?

 

No właśnie nie wiem bo nie mogę sprawdzić jak słychać MQA!!!! :D

13 minut temu, prezes83 napisał:

 

  To jednak na podłogówki. Kolega @slaw0001 może mieć rację, że problem leży w akustyce pomieszczenia lub samym ustawieniu kolumn. Jakiś rzut, zdjęcie pomieszczenia? 

Słaby ze mnie rysownik, ale spróbuję. Te ciemniejsze powierzchnię to dywany. Z tyłu jest kuchnia. Okna zaznaczyłem, grzejników nie ma bo jest ogrzewanie podłogowe. Na podłodze panele, na ścianach tynki wapienne. 

IMG_20210915_093414_compress33.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dro Mader napisał:

I niego gra wzmacniacz Atoll i kolumny PolkAudio A9. Zmieniając kolumny  brałem pod uwagę model A7, ale kilka osób odradzilo mówiac, że są suche, analityczne, pozbawione miękkości i ciepłego dźwięku, który ja lubię. Ostatecznie więc wybrałem Heco Aurora 1000.

To wybrałeś dobrze, zgodnie ze swoimi preferencjami. Nie wiem jak Aurory 1000, ale 700 grają właśnie ciepłym, miękkim dźwiękiem. Tylko, z moją Yamahą 803D nieco zbyt ciemno. Trochę mi brakuje na górze pasma, dlatego zainteresowałem się twoim Roksanem. Generalnie szukam do moich Heco wzmacniacza, który nieco je ożywi, doda trochę blasku instrumentom perkusyjnym (talerzom), gitarom akustycznym, nie ujmując nic z miękkości i muzykalności i stereofonii. Tylko czy da się to pogodzić..? Obecny zestaw gra na tyle przyjemnie i niemecząco, że można słuchać muzyki godzinami i nic nie irytuje, a czy jak będzie jaśniej, nie będzie przypadkiem odwrotnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Yahoou napisał:

To wybrałeś dobrze, zgodnie ze swoimi preferencjami. Nie wiem jak Aurory 1000, ale 700 grają właśnie ciepłym, miękkim dźwiękiem. Tylko, z moją Yamahą 803D nieco zbyt ciemno. Trochę mi brakuje na górze pasma, dlatego zainteresowałem się twoim Roksanem. Generalnie szukam do moich Heco wzmacniacza, który nieco je ożywi, doda trochę blasku instrumentom perkusyjnym (talerzom), gitarom akustycznym, nie ujmując nic z miękkości i muzykalności i stereofonii. Tylko czy da się to pogodzić..? Obecny zestaw gra na tyle przyjemnie i niemecząco, że można słuchać muzyki godzinami i nic nie irytuje, a czy jak będzie jaśniej, nie będzie przypadkiem odwrotnie...

A widzisz, wcale nie uważam żebym wybrał dobrze. Nie zmienil się ani trochę mój gust odnośnie brzmienia, ale filozofia jego otrzymania już tak. Dziś uważam, że kolumny powinny być maksymalnie rozdzielcze, precyzyjne, dokładne a droga do uzyskania pożądanego brzmienia są pozostałe elementy zestawu. 

Mam wrażenie, że bardzo dobre recenzje i opinie Roksana K3 to dzieła osób które używały go krótko. Efekt przejścia z czegoś dużo gorszego, ale i często z lepszego za to mniej efekciarskiego. Po podłączeniu i na początku faktycznie wydaje się, że ten wzmacniacz to objawienie. Opamietanie przychodzi z czasem - chcesz posłuchać muzyki a wciąż masz ten efekciarski , coraz bardziej męczący jazgot. Ginie gdzieś w tym relaks, przyjemność. Nie ma delektowania się muzyka, jest coraz bardziej słyszalna ściana dźwięku jakby podkręconego a przez to gubiącego sens. No... Nieźle odeszliśmy od tematu MQA na Onkyo :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dro Mader napisał:

A widzisz, wcale nie uważam żebym wybrał dobrze. Nie zmienil się ani trochę mój gust odnośnie brzmienia, ale filozofia jego otrzymania już tak. Dziś uważam, że kolumny powinny być maksymalnie rozdzielcze, precyzyjne, dokładne a droga do uzyskania pożądanego brzmienia są pozostałe elementy zestawu. 

Z moich, może jeszcze niezbyt licznych, doświdczeń wynika, że wymiana kolumn daje najbardziej spektakularne, namacalne i zauważalne zmiany. Natomiast ze wzmacniaczami, których przesłuchałem zdecydowanie więcej niż kolumn, już tak prosto i jednoznacznie nie jest. Moim zdanien, jeżli chcesz coś zmieanić powinienieś zacząc od przesłuchania paru kolumn w domu z tym samym wzmancniaczem i ewentualnie póxniej pomyleć o wzmacniaczu, cały czas pamietajac o akustyce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydowana większość osób usłyszy różnicę między MQA, a Flac 16bit. Czy będzie do różnica na plus czy minus zależy tak na prawdę od słuchacza. 

Sam kiedyś goniłem za nowościami ale obecnie pomimo ,że mój system wspiera MQA to staram się go unikać. Warto samemu posłuchać i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

... pomimo ,że mój system wspiera MQA to staram się go unikać. Warto samemu posłuchać i porównać. 

No widzisz, a mi chodzi o to że nie mam jak tego u siebie zrobić :(

I jaki jest Twoj powód unikania MQA? 

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Z moich, może jeszcze niezbyt licznych, doświdczeń wynika, że wymiana kolumn daje najbardziej spektakularne, namacalne i zauważalne zmiany. Natomiast ze wzmacniaczami, których przesłuchałem zdecydowanie więcej niż kolumn, już tak prosto i jednoznacznie nie jest. Moim zdanien, jeżli chcesz coś zmieanić powinienieś zacząc od przesłuchania paru kolumn w domu z tym samym wzmancniaczem i ewentualnie póxniej pomyleć o wzmacniaczu, cały czas pamietajac o akustyce. 

Pamiętać trzeba o wszystkim, ale silnego  charakteru kolumn niczym się nie przeskoczy. Dlatego by dźwięk byl wierny oryginałowi ale z lubianymi cechami lepiej mieć neutralne kolumny i dobrze dobrany wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...