Skocz do zawartości

Tidal Masters na Onkyo


Dro Mader

Recommended Posts

43 minuty temu, slaw0001 napisał:

Oczywiście. Gdzie temu zaprzeczyłem? 

Nigdzie. Nie chodzi o spór a o doprecyzowanie mojego zdania. Heco Aurora 1000 są niestety zbyt ciepłe i jednocześnie mało precyzyjne. To nie muszą być wady bo słuchałem już kolumn duzo droższych i brzmiących mniej przyjemnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dro Mader napisał:

Nigdzie. Nie chodzi o spór a o doprecyzowanie mojego zdania. Heco Aurora 1000 są niestety zbyt ciepłe i jednocześnie mało precyzyjne. To nie muszą być wady bo słuchałem już kolumn duzo droższych i brzmiących mniej przyjemnie. 

Czyli co planujesz? Tak tylko z ciekawości pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chwilę posiedziałem i znalazłem MQA w ustawieniach Onkyo. Już tłumaczę. Pilotem wybierasz setup -> option -> ok -> digital out (musi być włączony na on) -> wychodzisz z digital out  -> przycisk w dół i masz w menu aktywny MQA dig out -> wybierasz on. i już. Reasumując muszą być włączone cyfrowe wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariol napisał:

Od kilku tygodni mało używam tidala, ale wczoraj z ciekawości zajrzałem i faktycznie odtwarza tylko w AAC.

Wcześniej grało w flac. Jak przez mgłę pamiętam ( nie dam sobie obciąć koniuszka paznokcia), że podczas pierwszych ustawień gdzieś było MQA, ale je wyłączyłem. Te ustawienia może są nie w Onkyo tylko w Tidal. Zaloguj się na komputerze i sprawdź. Może trzeba zrobić reset Onkyo i ponownie wykonać ustawienia. Czytałeś instrukcję? Może ustawienia są w oryginalnej aplikacji Onkyo?

Jest o tym już osobny temat. To aktualizacja.

Ale jakoś to już użytkownicy obchodzą. Poszukaj.

21 godzin temu, Dro Mader napisał:

Roksan K3 nie jest żadna inwestycja. Fakt, zdrożał bardzo, ale to i tak daleko mniej niż realna inflacja. Sądzę, że obecnie nie istnieje coś takiego jak dobra inwestycja, chyba że masz informacje co za chwilę ma zdrożeje o kilkaset procent. 

Pisałem pod tym kątem gdyż uzywane też zdrożały.

Zatem może nie wiem uda Ci się go sprzedać w cenie zakupu. Skoro nabrałeś doświadczenia a nic nie straciłeś to jest inwestycja.

21 godzin temu, Dro Mader napisał:

No właśnie nie wiem bo nie mogę sprawdzić jak słychać MQA!!!!

Zapytaj tych co rzekomo słyszą. Czy wezmą udział w tescie MP3 vs FLAC :P

16 godzin temu, Kubad napisał:

Ludzie zabijają się o mqa

Znaczy marketing działa :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mariol napisał:

Ok. Chwilę posiedziałem i znalazłem MQA w ustawieniach Onkyo. Już tłumaczę. Pilotem wybierasz setup -> option -> ok -> digital out (musi być włączony na on) -> wychodzisz z digital out  -> przycisk w dół i masz w menu aktywny MQA dig out -> wybierasz on. i już. Reasumując muszą być włączone cyfrowe wyjścia.

Znalazłem ta funkcje kilka dni temu. Żadnej zmiany nie wnosi bo korzystam z RCA a nie wyjść cyfrowych. Jeśli u Ciebie w takiej konfiguracji odblokowało to spróbuję jeszcze raz. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jest o tym już osobny temat. To aktualizacja.

Ale jakoś to już użytkownicy obchodzą. Poszukaj. 

 

 

Jeśli tak to biorę się dziś za szukanie. Fajna "aktualizacja" :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

 

Pisałem pod tym kątem gdyż uzywane też zdrożały.

Zatem może nie wiem uda Ci się go sprzedać w cenie zakupu. Skoro nabrałeś doświadczenia a nic nie straciłeś to jest inwestycja

 

Odkąd zauważyłem, że tak zdrożały faktycznie myśl o jego sprzedaży mocno za mną chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dro Mader napisał:

Znalazłem ta funkcje kilka dni temu. Żadnej zmiany nie wnosi bo korzystam z RCA a nie wyjść cyfrowych. Jeśli u Ciebie w takiej konfiguracji odblokowało to spróbuję jeszcze raz. 

Aplikacja w telefonie pokazuje Ci jaki format jest odtwarzany, nic to nie zmienia. Maks z tidala to AAC na chwilę obecną. 

 

10 minut temu, Dro Mader napisał:

Odkąd zauważyłem, że tak zdrożały faktycznie myśl o jego sprzedaży mocno za mną chodzi.

Weź pod uwagę, że na nowy inny też wydasz więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slaw0001 napisał:

Czyli co planujesz? Tak tylko z ciekawości pytam.

Wydaje się mi, że żadne ewolucje w moim systemie nie dadzą efektu który chce osiągnąć. Potrzebuję więc rewolucji. 

Korzystając z tych ogromnych cen K3 pewnie go sprzedam. Sprzedam też kolumny. Niestety, choć te podlinkowane przez Ciebie są bardzo fajne to i trochę na tą chwilę poza moimi możliwościami finansowymi. Niosą też ryzyko kolejnego nieudanego dla mnie eksperymentu. 

Najchetniej to skopiowałbym system o którym wczesniej wspomniałem bo po co szukać skoro już coś jest znalezione. I tu też problem bo Polk Audio A9 są już nieosiągalne (i drogie) a Atoll 200 dość drogi. 

Poczytałem testy, przejrzałem fora. Może tak : da się jeszcze kupić model A7 - podobno gra tak samo jeśli idzie o rodzaj dźwięku  tylko trochę mniej donośnie. Wzmacniacz - może Atoll in100? Chyba bardzo podobny do 200. Albo zepnę się jak to tylko możliwe i kupę ta dwusetke. Używanych jakoś nie widzę żeby zaoszczędzić. Poza teraz to używane i tak są w zasadzie w cenie nowych... 

3 minuty temu, prezes83 napisał:

 

Weź pod uwagę, że na nowy inny też wydasz więcej. 

Napisałem wyżej o swoich cwanych planach :)

4 minuty temu, prezes83 napisał:

Aplikacja w telefonie pokazuje Ci jaki format jest odtwarzany, nic to nie zmienia. Maks z tidala to AAC na chwilę obecną. 

Tego się właśnie obawiam. Cholera, niby prosta sprawa a tak je skomplikowali że nic nie wiadomo a jak już człowiek coś zaczyna chwytać to kolejna aktualizacja, zmiana i bezsensowana jazda od nowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2021 o 14:36, Dro Mader napisał:

No widzisz, a mi chodzi o to że nie mam jak tego u siebie zrobić :(

I jaki jest Twoj powód unikania MQA? 

U mnie powód jest bardzo prosty. Szukam brzmienia muzykalnego, naturalnego. MQA jest to podrasowane brzmienie z ostrzejszą górą i odchudzoną średnicą. Na plus w niektórych przypadkach jest przestrzeń oraz dynamika. Najlepiej zawsze samemu posłuchać i ocenić, bo efekt może być różny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2021 o 15:06, slaw0001 napisał:

Oczywiście. Gdzie temu zaprzeczyłem? 

Nigdzie. Nie chodzi o spór a o doprecyzowanie mojego zdania. Heco Aurora 1000 są niestety zbyt ciepłe i jednocześnie mało precyzyjne. To nie muszą być wady bo słuchałem już kolumn duzo droższych i brzmiących mniej przyjemnie. 

Faktycznie coś ostro na Tidalu się pomerdało. 

U mnie na Onkyo wygląda to tak. 

Jeśli odtwarzam cos z USB mam  informacje, także na wyświetlaczu o rodzaju i jakości pliku :

Screenshot_20210916_151254.jpg

Jeśli odtwarzam przez aplikacje Onkyo, także. I tu widać że jest tragedia : AAC 96kbps mimo że w samym Tidalu widnieje on jako HiFi

Screenshot_20210916_145320_com.onkyo.jp.onkyocontroller_edit_1083044705022238.jpg

Gdy na telefonie wybieram plik Master i odtwarzam do na telefonie, mam informacje, że jest w takiej właśnie jakości. Da się gdzieś sprawdzić jego parametry? 

Screenshot_20210916_151310.jpg

Ale po połączeniu z Onkyo bezpośrednio przez aplikacje Tidal a nie apke odtwarzacza  jakość automatycznie zmienia się na Hifi. I znów - czy da się sprawdzić jaki relanie plik dociera do odtwarzacza? 

Screenshot_20210916_151325.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, prezes83 napisał:

Chyba na siłę próbujesz sobie udowodnić, że onkyo nie odtwarza Master przez Tidala. Btw... słyszysz jakieś różnice? ;)

A co to ma do rzeczy?  Szukam rozwiązania problemu i odpowiedzi na kilka pytań. Twoje pytanie porusza całkowicie inny problem. Jeśli możesz pomóc w poszukiwaniu odpowiedzi na powyzsze, będę wdzięczny, jeśli nie, z pewnością znajdziesz mnóstwo wątkow ma temat tego co, kto i jak słyszy, tutaj nie wprowadzaj chaosu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dro Mader napisał:

I tu widać że jest tragedia : AAC 96kbps mimo że w samym Tidalu widnieje on jako HiFi

Z tego co czytałem na innych formach to jest to problem Pioneera i Onkyo, który zaczą się po wgraniu jakiejs ostatniej aktualizacji.

13 godzin temu, Dro Mader napisał:

Ale po połączeniu z Onkyo bezpośrednio przez aplikacje Tidal a nie apke odtwarzacza  jakość automatycznie zmienia się na Hifi.

Pionner i Onkyo nie obsługuja Tidal connect tylko to idzie via chromcast, który to, w tej wbudowanej w streamer wersji, nie obsłguje formatu MQA. Tak to zapamiętałem, jak jeszcze miałem Pioneera N50AE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tidala i Onkyo już był opisany w temacie: Onkyo tx-8270 odtwarza Tidal tylko w AAC. A tekst michal40 "a bylo CD  z przeplywnoscia 1412kbps.. a teraz cieszą się jak cos powyzej 192kb uda się zlapac 😆" jest trafiony w dziesiatkę.

Podaję link do aktualizacji Onkyo: https://www.intl.onkyo.com/support/firmware/ns-6170.html

https://www.onkyo.com/manual/sup/upd/mqa_onk.pdf

image.png.9cf55eb8a817cdbc5411ae4dec5ec4a9.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mariol napisał:

Temat tidala i Onkyo już był opisany w temacie: Onkyo tx-8270 odtwarza Tidal tylko w AAC. A tekst michal40 "a bylo CD  z przeplywnoscia 1412kbps.. a teraz cieszą się jak cos powyzej 192kb uda się zlapac 😆" jest trafiony w dziesiatkę.

Podaję link do aktualizacji Onkyo: https://www.intl.onkyo.com/support/firmware/ns-6170.html

https://www.onkyo.com/manual/sup/upd/mqa_onk.pdf

image.png.9cf55eb8a817cdbc5411ae4dec5ec4a9.png

 

Wielkie dzięki. I tak, w pełni zgadzam się z tym co przytoczyłeś. Najlepiej to po prostu by było  kupić jakiś solidny CD i odbudować kolekcje płyt póki nie wszyscy na to wpadli i ich ceny są rozsądne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2021 o 19:01, Dro Mader napisał:

Czyli jednak powinienem zmienić odtwarzacz... Tylko, że niekoniecznie w innym na plikach MQA uzyskam jakość dźwięku wyższa niż w tym Onkyo na  HiFi. 

Pod względem realnej inflacji śmiało gonimy Wenezuela i całkiem możliwe, że się nam uda. Choć to ogólnoswiatowy trend, trzeba uczciwie przyznać że jesteśmy w tym wybitni. 

Roksan z Heco Aurora  robi się jazgotliwy i męczący a z Heco Aurora  1000 dodatkowo zagłusza to bas. 

Deezer chyba nie ma odpowiednika plików MQA Tidala a tylko HiFi. Ale może się mylę? Jeśli tak to spróbuję. 

Witam 

Osobiście sluchałem  Deezera,ale ostatnio przesiadłem się na Apple Music Za 19,90 można posłuchać w Dolby Atmos, bezstratnej jakości , a także plików w jakości HI RES.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2021 o 19:01, Dro Mader napisał:

Czyli jednak powinienem zmienić odtwarzacz... Tylko, że niekoniecznie w innym na plikach MQA uzyskam jakość dźwięku wyższa niż w tym Onkyo na  HiFi. 

Pod względem realnej inflacji śmiało gonimy Wenezuela i całkiem możliwe, że się nam uda. Choć to ogólnoswiatowy trend, trzeba uczciwie przyznać że jesteśmy w tym wybitni. 

Roksan z Heco Aurora  robi się jazgotliwy i męczący a z Heco Aurora  1000 dodatkowo zagłusza to bas. 

Deezer chyba nie ma odpowiednika plików MQA Tidala a tylko HiFi. Ale może się mylę? Jeśli tak to spróbuję. 

Witam 

Dezeer faktycznie nadaje tylko pliki w FLAC, ale robi to naprawdę wyjątkowo dobrze. Natomiast w poszukiwaniu dobrego strumienia zawędrowałem do Apple Music i tak dopiero znalazłem to co potrzebuję, a zaznaczam, że mój sprzęt obsługuje Master ( onkyo tx 8390). Jak na razie jestem zadowolony to raczej nie wrócę ( nigdy nie mów nigdy) znów do innych serwisów. Z Tidalem miałem przygodę, kilkakrotnie w ciągu 2 lat korzystałem z ich serwisu, ale nie nie przekonali co do stosunku jakosć/kasa więc szukałem alternatywy błąkając się po różnych serwisach. Nie chcę narzekać, ale apka Onkyo nie chce współpracować  ze sprzętem więc wybieram AirPLay lub Chromecasta . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...