Skocz do zawartości

Jakie kolumny zamiast Tannoy M3 do Denona PMA 860 do 1000 zł


kilroy

Recommended Posts

Cześć

Jak w temacie - szukam kolumn, które dobrze by zagrały z Denonem PMA 860 do 1000 zł.
Z forum wyczytałem, że Denon PMA 8600 + Tannoy M3 to bardzo dobre połączenie, bo kolumny są ciemnie i ciężkie, a Denon jest jasny i dosyć dynamiczny i świetnie się łączą. Kupiłem zestaw Denona PMA 860 z Wharfedale Crystal 2-30. Kolumny są bardzo ciemne i ciężkie no i wiadomo, że to kiepskie kolumny, kupiłem na początek z zamiarem zamiany. Niestety kupić kolumny Tannoy M3 z nieuszkodzonym zawieszeniem (gumy są przedziurawione w 99% aukcji) graniczy z cudem albo ceny są tak wysokie, że sądzę, że mogę znaleźć coś lepszego. Aktualnie znalazłem jedną parę z nieuszkodzonym zawieszeniem i membranami, ale jedna jest produkcji UK, a druga Hungary. Z tego co wiem różnice były małe, ale jednak były więc to chyba bez sensu.

Co byście polecili? Muzyka wszelkiego gatunku - od elektroniki, techno do rock'n'rolla. Zależy mi, aby nie grało jak zza koca (aktualnie tak mam), był dźwięk wyrazisty, ale jak najbliżej neutralności. Wiem, że nie mogę spodziewać się cudów w takim budżecie, ale coś na pewno będzie :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

To kwestia czasu. Ale jak nie znajdziesz M3/ M4 to poluj na F3/F4

One są deczko jaśniejsze ale nadal pasują.

Ewentualnie Klipsch F1, Mission M33i / m34i

Piotr

Dzięki wielkie za pomoc!

A dla pewności rozumiem, że rzeczywiście są różnice w dźwięku między produkcją UK, a Węgierską i odpuścić temat jak są z dwóch różnych źródeł? Z tego co pamiętam to chyba był inny typ elektrolitu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...