Skocz do zawartości

Kolumny inifinity kappa 8.2 do systemu 5.1.2 - czy to ma sens?


regorx xroger

Recommended Posts

Chciałbym rozwinąć swój system stereo, którego nie mam za bardzo zamiaru się pozbywać, który składa się ze wzmacniacza stereo NAD 350 i leciwych super grających kolumn Inifinity kappa 8.2
Nie mam za bardzo miejsca, aby dokładać drugie kolumny obok Inifinity, ale też nie chcę się pozbywać Inifnity na poczet gorszych kolumn do kina domowego.
Tak jak czytam jakieś informacje - to nie jest prosty temat dobrać głośnik centralny do takich kolumn i w ogóle do innych kolumn niż tego samego producenta
Czy ktoś z praktyków mógłby się wypowiedzieć odnośnie doboru innego głośnika centralnego do kolumn innego producenta czy to ma sens?
Czy automatyczna kalibracja w nowych amplitunerach nie da sobie z tym rady?
Jak widać na załączonym obrazku dołożenie nowych kolumn obok będzie psuło widok i takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.
System ma grać w dolby atmos z jednym subwooferem, głośnikami sufitowymi x 2 i tylnymi x 2 

1631694166027.JPEG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu rezygnować z Kappa 8.2. Wystarczy jedynie dokupić głośnik centralny, tylne, subwoofer oraz amplituner. Możesz kupić amplituner z wyjściem pre-out taki jak np. Yamaha RX V6a czy Denon 2700h i wykorzystać NADa jako końcówka mocy do Infinity Kappa. 
Fajnie sprawdziłby się Heco Aurora 200 na tył oraz aurora center 30. Subwoofer polecam wziąć do kompletu Aurora sub30a lub postawić na wydajnego Klipsch, tutaj wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, regorx xroger napisał:

Czy ktoś z praktyków mógłby się wypowiedzieć odnośnie doboru innego głośnika centralnego do kolumn innego producenta czy to ma sens?

Ja mam w kinie domowym na frontach Infinity RSIIIb i jako central Kef XQ2C.

Jakbyś chciał posłuchać czy to się zgrywa i nie gryzie to zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZz napisał:

Ja mam zensor 5 na frontach i Audiovector na centralnym. Ypao w Yamaha 685 trochę wyrównało  różnice, ale jak ten sam dźwięk idzie sobie z prawej przez central na lewą trochę słychać inna charakterystykę. Czy mi to przeszkadza? Czy się na tym skupiam? Nie. Odpowiadając na pytanie, moim zdaniem jak najbardziej ma to sens. Najlepiej pożycz jakiś central i się przekonaj. 

Powiedz coś o brzmieniu tych Twoich kolumn bo jestem ciekaw. Czasem widuje używki tej marki. 

Wcześniej miałem Elac - nie pamiętam modelu, ale kosztowały nowe coś około 3500zł
Infinity wypełnia całe pasmo (w szczególności bas, którego brakuje).  Inne kolumny mają z tym problem.
To nie tak, że grają basem czy go kolorują. Po prostu jak słuchasz utworu, gdzie faktycznie jest go mało to się nie odzywa. Grają u mnie pod zmodzonym nadem 350 jednak i tak lepszy upgrade mi zrobił montaż lameli na ścianie - to jakby granie o 3 poziomy wyżej. Dopiero po ich montażu czuję się zaspokojony sprzętowo :)
To są rewelacyjne kolumny - jeśli masz dobrą akustykę pomieszczenia, odpowiednią odległość od głośników (u mnie 2,8m) to 3500zł za nie to jak za darmo 


Ps. Zamówiłem zestaw jak poniżej i do tego przełącznik mechaniczny, którym będę przełączał kolumny między Nadem a marantzem.
 

KLIPSCH R-51M

MARANTZ SR5015

KLIPSCH R-41SA

KLIPSCH R-34

KLIPSCH R-100SW

Tak też myślałem, aby Nada do kina wykorzystać jako końcówka dla kolumn frontowych, ale chyba to przerost formy nad treścią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, regorx xroger napisał:

Infinity wypełnia całe pasmo (w szczególności bas, którego brakuje). 

Z całym szacunkiem kolego, ale jeszcze nie masz pojęcia jak potrafią Twoje kolumny zagrać.

Miałem je i wiem jak ciężko je zadowolić i jak potrafią zagrać z bardzo zacną i wysokowydajną elektrownią.

30 minut temu, regorx xroger napisał:

Tak też myślałem, aby Nada do kina wykorzystać jako końcówka dla kolumn frontowych, ale chyba to przerost formy nad treścią...

Dla Twoich kolumn ten NAD nie jest ,, partnerem do rozmów''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, regorx xroger napisał:

Tak też myślałem, aby Nada do kina wykorzystać jako końcówka dla kolumn frontowych, ale chyba to przerost formy nad treścią..

Absolutnie nie. Odciążając amplituner od frontowych kolumn, dajesz więcej dynamiki pozostałym. MARANTZ SR5015 ma 100W na kanał, ale przy dwóch kanałach (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch drive). Jak odpalisz na nim kino to przy 5.1.2, czyli zasilanych 7 kanałach będzie pewnie około 40-50W maksymalnie. Dużo korzystniej będzie tym NADem fronty napędzić. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem podłączania innych kolumn, nie koniecznie do kompletu. Jeśli taki wybór jest uzasadniony , podparty jakością.

12 godzin temu, regorx xroger napisał:

Zamówiłem zestaw jak poniżej i do tego przełącznik mechaniczny, którym będę przełączał kolumny między Nadem a marantzem.
 

KLIPSCH R-51M

MARANTZ SR5015

KLIPSCH R-41SA

KLIPSCH R-34

KLIPSCH R-100SW

Ale tutaj nie koniecznie jest.

Słaby centralny i tyły.

Sam Marantz także ich nie nagłośni. Ja bym spiął tego Nada w system kinowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Ja jestem zwolennikiem podłączania innych kolumn, nie koniecznie do kompletu. Jeśli taki wybór jest uzasadniony , podparty jakością.

Ale tutaj nie koniecznie jest.

Słaby centralny i tyły.

Sam Marantz także ich nie nagłośni. Ja bym spiął tego Nada w system kinowy.

Piotr

 

16 godzin temu, Butler napisał:

Absolutnie nie. Odciążając amplituner od frontowych kolumn, dajesz więcej dynamiki pozostałym. MARANTZ SR5015 ma 100W na kanał, ale przy dwóch kanałach (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% 2ch drive). Jak odpalisz na nim kino to przy 5.1.2, czyli zasilanych 7 kanałach będzie pewnie około 40-50W maksymalnie. Dużo korzystniej będzie tym NADem fronty napędzić. 

 

Czy ten przedwzmacniacz jest na tyle dobry, że zastąpi Nada w stereo? I tak pewnie to wszystko sprawdzę, ale wieści forumowe niosą, że preampy w amplitunerach nie są zbyt dobrej jakości...

 

19 godzin temu, HQ150 napisał:

Dla Twoich kolumn ten NAD nie jest ,, partnerem do rozmów''.

Testowałem też kolumny na pożal się boże wzmacniaczy Taga Harmony 2500, który ma 200W na kanał przy 8 ohm i dupy to nie urywało, ale to z powodu wokalu, który brzmiał jak z pod koca. W obu przypadkach mocy nie brakowało nawet przy mocniejszym graniu. Muzyka z bardzo szybkim basem przy większym poziomie - nic się nie gubiło. Nie ma co dorabiać filozofii to. Wg mnie jest dobrze. Może bym zmienił zdanie gdybym faktycznie posłuchał tego na innym wzmacniaczu, ale większą moc testowałem i nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, regorx xroger napisał:

Czy ten przedwzmacniacz jest na tyle dobry, że zastąpi Nada w stereo? I tak pewnie to wszystko sprawdzę, ale wieści forumowe niosą, że preampy w amplitunerach nie są zbyt dobrej jakości...

A sprawdź... Ale nie o to chodzi. Masz podłączyć jak napisał Q21

22 godziny temu, Q21 napisał:

Możesz kupić amplituner z wyjściem pre-out taki jak np. Yamaha RX V6a czy Denon 2700h i wykorzystać NADa jako końcówka mocy do Infinity Kappa.

Czyli używasz tego NAD do muzyki tak jak do tej pory, a w przypadku chęci oglądania filmów konfigurujesz Marantza tak by przednie kanały szły na pre-out do NADa, a niego dopiero na fronty. Będziesz mieć świetną możliwość porównania możliwości amplitunera do obecnego sprzętu jak się pobawisz, z chęcią poczytam spostrzeżenia.

Pisząc absolutnie nie, odniosłem się wyłącznie do Twojej wątpliwości dotyczącej przerostu formy nad treścią - żebyśmy się dobrze zrozumieli :)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, regorx xroger napisał:

estowałem też kolumny na pożal się boże wzmacniaczy Taga Harmony 2500, który ma 200W na kanał przy 8 ohm i dupy to nie urywało,

Wcale mnie to nie dziwi

 

2 godziny temu, regorx xroger napisał:

W obu przypadkach mocy nie brakowało nawet przy mocniejszym graniu.

Nie o moc tu chodzi ale o kontrolę kolumn przy dużych spadkach impedancji

 

2 godziny temu, regorx xroger napisał:

Nie ma co dorabiać filozofii

Ja nie o filozofii pisałem tylko o praktyce.

 

2 godziny temu, regorx xroger napisał:

Może bym zmienił zdanie gdybym faktycznie posłuchał tego na innym wzmacniaczu,

Zapewniam Cię, że tak by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaZz napisał:

Bo po modzie modzie tak jest. Nie ma możliwości podpięcia go pod końcówkę. On wsadza "swoje" pre. Ale możesz ampli podłączyć normalnie jako źródło, vol na wzmaku na początek na połowę i puszczasz kalibrację kina.

Teraz to się trochę pogubiłem 
Piszesz, że nie ma możliwości podpięcia - i to jasne nie ma to nie ma :)
Ale drugiej części nie rozumiem - w jaki sposób mam podłączyć - czy to nie jest takie rozwiązanie od biedy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach

Na razie krótkie porównanie
Preamp + wzmacniacz  NAD 350 po modzie (brak możliwości regulacji barwy) kładzie w dźwięku na łopatki Preamp Marantz sr5015 + Nada 350 jako końcówkę (tryb pure direct).
Dzisiaj dalszy ciąg testów, to jeszcze coś krótko napiszę. Może się komuś taka informacja kiedyś przyda :), ale do słuchania muzyki na tą chwilę zostaje stary układ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

A próbowałeś podłączyć samego Marantza i z niego stereo bezpośrednio? Jak to się ma u Ciebie do grania z końcówką?

Może i to zrobię, ale brzmienie strojone raczej do filmów i zakładam, że nic ciekawego to nie wniesie. 

 

4 godziny temu, HQ150 napisał:

O jakim preampie mowa?

Miałem na myśli wzmaniacz nad w całości bez użycia ampl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, regorx xroger napisał:

Miałem na myśli wzmaniacz nad w całości bez użycia ampl

Teraz jasne.

Fajne, że się o tym przekonałeś samemu bo ja tu na forum od dawna piszę o tym jak ważny w torze audio jest przedwzmacniacz i jak słabym pomysłem jest używanie do stereo przedwzmacniacza z amplitunera. Najczęściej nic dobrego z tego nie wynika.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HQ150 napisał:

i jak słabym pomysłem jest używanie do stereo przedwzmacniacza z amplitunera. Najczęściej nic dobrego z tego nie wynika.

Pre w amplitunerach KD są dobre , ale na Boga trzeba dokładnie przeczytać pełną nazwę tego co kupujemy .  A kupujemy AMPLITUNER KINA DOMOWEGO ,  a nie AMPLITUNER STEREO , to powinno dać trochę do myślenie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a najczęściej słyszę tutaj rady dla osób które chcą połączyć kino i stereo w jednym systemie, że wystarczy kupić końcówkę i podłączyć pod pre-out amplitunera.

Zresztą są tu przecież też osoby które zbudowały tak tor audio i twierdzą, że pre z amplitunera jest tak dobre, że nie warto niczego zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do tak jednoznacznej opinii, by skreślić każdy amplituner w tej kwestii. Są różne konstrukcje, różne klasy sprzętów przecież. Mam Denon 4700 który jest pozycjonowany wyżej niż wspomniany Marantz 5015 i w połączeniu z końcówką Atoll daje to zaskakująco pozytywny rezultat względem pracy stereo z samego amplitunera. Że dźwięk z samego wzmacniacza z pre stereo jest jeszcze lepszy nie będę dyskutował, musiał bym jakąś integre na próbę podłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 4700 kosztuje 7800zł.

Ma 11 końcówek mocy, płytę HDMI z ośmioma wejściami i trzema wyjściami, DAC-i, procesory obrazu, dekodery dźwięku, procesory sterowania głosem Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri, procesory korekcji dźwięku, mikrofon.

Opłacone certyfikaty HDCP, Atmos, Dolby Vision, Auro, HDR, Roon,

Jak myślisz jaka część tej kwoty poszła na budowę przedwzmacniacza stereo w tej zabawce? 500zł? Chyba grubo przeszacowałem.

Ja też mam topowy amplituner który nowy kosztował więcej niż ten Denon i do głowy by mi nie przyszło próbować zbudować zestaw stereo w oparciu o niego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...