Skocz do zawartości

Głośniki aktywne Dali - Oberon 7C vs Callisto 2C / 6C


maciej_z

Recommended Posts

Poszukuję aktywnych głośników do pokoju około 18-20m2, słuchałem już pasywnych podstawkowych Rubiconów 2 z Naimem XS2 - dźwięk był dla mnie satysfakcjonujący, bas nie powalał, ale źle nie było.
Muzyka różnoraka od rozrywkowej - pop, rnb, przez lekki rock, trochę elektroniki, do używania jako głośniki do TV.

Zacząłem się jednak zastanawiać nad systemem aktywnym, upraszczając konfigurację o wzmacniacz i DAC.

Czy ktoś z forumowiczów testował może kolumny Oberon 7C lub Callisto 2C, ewentualnie 6C? Będę wdzięczny za rzeczywiste opinie po odsłuchach.
Niestety jest bardzo mało informacji o tych kolumnach, na youtube praktycznie nie ma filmików.
Sprawy nie ułatwia fakt, że lokalne sklepy do których dzwoniłem ich nie mają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z YT też nie weźmiesz rzetelnych informacji,. Więc może akurat dobrze :P

Skoro przy Rubicon 2 bas Cie nei zadowolił to Callisto 2C odpada.

6C to dobry trop.

Ale może powinieneś posłuchać klasycznego systemu ale na podłogówkach? Albo na innych lepiej grających basowo monitorach?

Skąd pomysł na aktywne?

KEF R3, ELAC Carina BS, Czy podłogowe Carina FS, Audio Psysic Classic?

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home pomysły na aktywne są dwa - wygoda oraz brak potrzeby dostosowywania systemu (kabelki, wzmacniacze itd). Z moim poprzednich doświadczeń wygląda to jak ciągłe szukanie czegoś - tu gra za jasno, tu zbyt męcząco, tutaj za mały bass jak gra cicho - ja po prostu chciałbym kupić sprawdzony zestaw, który będzie fajnie grał bez spędzania pół roku na odsłuchach, z których później i tak może nic nie wyniknąć - bo u mnie zagra inaczej.

Modele aktywne są chyba zeskalowane przez profesjonalistów, także użytkownika o "normalnych" wymaganiach powinny zadowolić. Tak jak wspomniałem, sprzęt ma przyjemnie grać i tyle. Będzie to często granie muzyki w tle, a nie siedzenie przed głośnikami i wsłuchiwianie się. Rubicony 2 z Naimem które słuchałem są takim zestawem... nie męczą. Słuchałem je z jakiegoś streamera CA, także do mojego zestawu jeszcze musiałbym szukać DACa, który dobrze zagra z Rubiconami i Naimem - znów testy ;)

Jest model Rubicon 2C aktywny, czy ktoś miał możliwość odsłuchu?

Myślę jeszcze o KEF R3, który zbiera dobre opinie, z jakim wzmacniaczem go najlepiej połączyć, żeby grać po cieplejszej stronie? Gdzieś widziałem, że ludzie łączyli z Hegel 120/190, ja myślałem o NAD M10. Co myślicie o Naim Unity Atom? Te 40W dadzą radę ogarnąć R3ki?

Na yt ciekawe granie prezentują też B&W 705 S2, chociaż boję się trochę firmy B&W przy dłuższym słuchaniu... (ale to tylko zaczytane opinie z forum). Jest jeszcze model B&W Duo, natomiast cena jego średnia ( komplet standów 4k zł :o ) i możliwości podpięcia źródła przez kabel, samo wifi zostaje.

Czy są jakieś rankingi sprawdzonych zestawów do 20 tyś dla przeciętnego kowalskiego? :D - muzyka rozrywkowa, pop, lekki rock, r&b itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne to wygodne rozwiązanie ale jest to system 0-1. Albo się spodoba albo nie. W przypadku klasycznego zestawu stereo jesteśmy w stanie lepiej dopasować brzmienie pod preferencje.
Naim Uniti Atom jest w stanie dobrze zagrać z KEF R3. Uzyskasz dynamiczne brzmienie z bardzo dobrą głębią. Klasę wyżej będzie Quad Artera Solus Play, który posiada większy zapas mocy, poprawi kontrolę dołu oraz zagra szerzej względem Naima. Warto byłoby posłuchać jednego i drugiego rozwiązania. 

Niestety rankingów nie ma, ponieważ każdy stawia na coś innego i trzeba podejść indywidualnie. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam do kontaktu z nami w sprawie znalezienia optymalnego rozwiązania. Zapraszam oczywiście na odsłuch, który będzie kluczowy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maciej_z napisał:

@S4Home pomysły na aktywne są dwa - wygoda oraz brak potrzeby dostosowywania systemu (kabelki, wzmacniacze itd). Z moim poprzednich doświadczeń wygląda to jak ciągłe szukanie czegoś - tu gra za jasno, tu zbyt męcząco, tutaj za mały bass jak gra cicho - ja po prostu chciałbym kupić sprawdzony zestaw, który będzie fajnie grał bez spędzania pół roku na odsłuchach, z których później i tak może nic nie wyniknąć - bo u mnie zagra inaczej.

Ale tak samo może bybćz aktywnymi. Z czasem mozesz ich dzwiek uważać za mało atrakcyjny.

I wtedy co? Wymiana całości. A takie kolumny tracą wiecej na wartości.

Jak masz możliwość to podjedź posłuchasz i trochę Ci wypożyczymy do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...