Skocz do zawartości

Co na surround?? HELP


Bedistofeles

Recommended Posts

Cześć, jestem posiadaczem kolumn POLK S55e i jestem z tym faktem szczęśliwy, jednak chciałbym rozbudować swój system do 5.0. Jako, że z głośnikiem centralnym raczej nie mam problemu - najprawdopodobniej wybór padnie na S35e, to nie wiem, co począć z tyłami. Początkowo chciałem s10e, ale nie wiem, czy nie lepiej szukać jakiś głośników bipolarnych. I tutaj moje pytanie, czy szukać koniecznie czegoś POLK, czy może być np. Melodika BLS20? Czy to, że będzie inna marka, będzie w ogóle odczuwalne? Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za pomoc:)

P.S.

Głośniki będą musiały być zaraz za narożnikiem, który wypełnia całą wnękę. Zaznaczyłem pomarańczowymi kwadratami poniżej.

pokoj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q21 napisał:

Na twoim miejscu zachowałbym spójność brzmieniową i kupił na tyły monitory Polk Audio Signature S10E/S15.

No właśnie intryguje mnie ta "spójność dźwiękowa", czy będzie to na satelitach tak bardzo odczuwalne? Czy głośniki bipolarne nie zrobią lepszej roboty niż monitory? Szczególnie, że będą tak blisko miejsca odsłuchowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Początkowo chciałem s10e, ale nie wiem, czy nie lepiej szukać jakiś głośników bipolarnych.

20 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Czy to, że będzie inna marka, będzie w ogóle odczuwalne?

Spokojnie możesz podłączyć kolumny innej marki.

Wiadomo, kolumny Polk Audio zachowałyby design systemu ale jeżeli Ci na tym nie zależy tak bardzo to masz większe pole do popisu. Czy odczujesz różnicę przy zastosowaniu kolumn efektowych innego producenta niż front?...nie sądzę. 

Mam klientów, którzy w podobnych pomieszczeniach (powierzchnia, układ) są zadowoleni z zastosowania kolumn bipolarnych lub dipolowych, chwaląc je głównie za to, że "z głośników wydobywa się więcej dźwięku niż przy zwykłych kolumnach efektowych"...

Powinno być zauważalnie lepiej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Butler napisał:

Nie twierdze że to jest najlepsza opcja, ale by dopełnić możliwości i zachować spójność dźwięku, wspomnę że możesz zainstalować w ścianach po bokach np. Polk Audio RC55I

031498d9076dc1e3020cb260f60e278d.jpg

asdg-tyjtrtffg-jnuyl90ier-guiik4tyju56-g

747192106935_1.jpg

Nie ma opcji na rycie w ścianach...

7 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Spokojnie możesz podłączyć kolumny innej marki.

Wiadomo, kolumny Polk Audio zachowałyby design systemu ale jeżeli Ci na tym nie zależy tak bardzo to masz większe pole do popisu. Czy odczujesz różnicę przy zastosowaniu kolumn efektowych innego producenta niż front?...nie sądzę. 

Mam klientów, którzy w podobnych pomieszczeniach (powierzchnia, układ) są zadowoleni z zastosowania kolumn bipolarnych lub dipolowych, chwaląc je głównie za to, że "z głośników wydobywa się więcej dźwięku niż przy zwykłych kolumnach efektowych"...

Powinno być zauważalnie lepiej.

Piotr

 

No właśnie też mi się tak wydaje... dzięki za odpowiedź:)

może coś takiego? używki, ale niby w bardzo dobrym stanie... https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-br-fx-kolumny-bipolarne-CID99-IDLs3IA.html#e386de5f43

 

Zainteresowały mnie Monitor Audio Bronze FX. Chętnie bym nabył używki, może ktoś coś słyszał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna kwestia, czy ktoś z obecnych tu sklepowych użytkowników forum, jest w stanie zaproponować mi lepszą cenę niż 1350 zł na s35e? Bo taką mam ofertę z darmową dostawą... A jednak wolę wspierać forumowiczów, którzy wspierają mnie w moich wątpliwościach i pomagają doradzić najlepsze rozwiązania...:)

@Q21@LBX Systemy Audio@S4Home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bedistofeles napisał:

Aha, jeszcze jedna kwestia, czy ktoś z obecnych tu sklepowych użytkowników forum, jest w stanie zaproponować mi lepszą cenę niż 1350 zł na s35e? Bo taką mam ofertę z darmową dostawą... A jednak wolę wspierać forumowiczów, którzy wspierają mnie w moich wątpliwościach i pomagają doradzić najlepsze rozwiązania...:)

@Q21@LBX Systemy Audio@S4Home

Z Polk Audio S35e jest problem z dostępnością. 
Jeśli chodzi o głośniki tylne to w tym przypadku można stosować zupełnie inne kolumny, będzie to tak na prawdę wyłącznie efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bedistofeles napisał:

Czy głośniki bipolarne nie zrobią lepszej roboty niż monitory?

Zrobią. Na tyle lepszą że spójność zejdzie na drugi plan.

20 godzin temu, Butler napisał:

ie twierdze że to jest najlepsza opcja, ale by dopełnić możliwości i zachować spójność dźwięku, wspomnę że możesz zainstalować w ścianach po bokach np. Polk Audio RC55I

Po bokach jeszcze ok. Ale ne tak jak na zdjęciu. I to marka ta sama ale już spójności nie będzie. I przestrzeni też :)

Tylko wygląd.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Po bokach jeszcze ok. Ale ne tak jak na zdjęciu. I to marka ta sama ale już spójności nie będzie. I przestrzeni też :)

Tylko wygląd.

 

Nie słyszałem jak grają, wspomniałem o nich jedynie informacyjnie, bo to zawsze jakaś alternatywa.  A na zdjęciu to faktycznie jakiś absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Udało mi się trafić 2letnie ale nieużywane https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-bronze-fx-orzech-g5-nowe-para-CID99-IDL395X.html

Jestem z Poznania, więc mam rzut kamieniem - odbiorę osobiście, sprawdzę sobie wszystko na miejscu. A przede wszystkim 2 sztuki taniej niż 1 sztuka nowa. Trochę nie pasuje kolor ale sobie przemaluję/okleję ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...