Skocz do zawartości

Yamaha Rn602 + Aurora 700


pachuc

Recommended Posts

Hejka, to mój pierwszy post więc witam ;)

 

Pytanie totalnego laika puszczającego czasami muzykę na tanim logitechu 2.1 .. bądź smart tv 20W...

Temat zapewne wałkowany.... zestaw jak w temacie...  podobno dobrze współpracują.... TYLKO.... jestem bardziej na słuchanie muzyki rock... a nawet coś heavy czasami...   poczytać można, że Aurory mają ciepłe brzmienie... ale że też dają radę do gitar i perkusji.... muza/radio - filmy  80/20%..... 

W przyszłości zakup suba (jak będzie potrzebny (ale one niby dają całkiem ok bas..)) oraz bezprzewodowych tyłów....

 

Salon 52m2.. niecałe 2.5 wysokości..

No i na koniec.. lubię głośną muzykę...

 

Da radę? Jakaś alternatywa w tym zakresie cenowym? wiem.. najlepiej gdzieś na odsłuchy... etc.. ale czasu brak... więc zakup czegoś uniwersalnego... audiofilem nie jestem :).

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez pachuc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze w kilku miejscach że dali oberon 7 to dobre połączenie jeżeli chodzi o muzykę, ale cenowo droższy chyba że masz czas a najlepiej rodzinę lub znajomych w Niemczech to można wyrwać na promocjach w dobrych cenach. Generalnie poluje na to samo co ty. Wzmacniacz już mam. Teraz czekam na Black friday i albo na heco albo na sali oberon 7. Ewentualnie wharfedale 12.3 lub 12.4.

 

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli nie chcesz za dużo zainwestować, to zakup amplitunera Yamaha RN602 to dobra inwestycja. Nie tylko jest bardzo dobrze wyposażony pod względem wejść i wyjść (możesz podłączyć telewizor po optyku), ma dobrą apkę MusicCast ale co najważniejsze, dobrze brzmi jak za te pieniądze.

Do tego zestawu, sugeruję Ci dobrać kolumny Indiana Line Tesi 561 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-1056.html

-mamy nawet taką kombinację w lepszej cenie. 

Znajdź chwilę czasu i najlepiej podjedź do jednego z naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pachuc napisał:

W przyszłości zakup suba (jak będzie potrzebny (ale one niby dają całkiem ok bas..)) oraz bezprzewodowych tyłów....

Nie rozumiem naprawdę częstego warunku dotyczącego surround, by był bezprzewodowy. Przecież i tak trzeba ciągnąć przewód zasilający, mam wrażenie że niektórym się zdaje że sobie je po prostu powieszą na ścianie i perpetum mobile lub na baterie będzie to grało. Opcje z surroundem bezprzewodowym to dla Yamahy MusicCast 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pachuc napisał:

Salon 52m2

idealny metraż do Grandów 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dali-grand-pyb

miałem te kolumny w 23 m2 , grały pięknie , jednak bas musiałem ogarnąć korekcją , za małe pomieszczenie. Ale słuchałem ich w 50 m2 i było idealnie.

Warto rozważyć .

Tak to wyglądało u mnie , Grandy to te z tyłu :) 

IMG_1120.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @pachuc,

10 godzin temu, pachuc napisał:

Da radę? Jakaś alternatywa w tym zakresie cenowym?

Skorzystałbym jednak z możliwości odsłuchu i porównał je choćby z Maganat Signature 507 lub Wolson Raptor 9.

Oczywiście każde z tych zestawień zagra lepiej niż TV czy głośniki komputerowe ale warto poświęcić trochę czasu i samemu ocenić.

10 godzin temu, pachuc napisał:

Salon 52m2.. niecałe 2.5 wysokości..

No i na koniec.. lubię głośną muzykę...

Duży metraż w połączeniu z "głośną muzyką" to spore wyzwanie. Może warto dołożyć? (Heco Aurora 1000 lub Polk Audio s60e)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest system kinowy

10 godzin temu, pachuc napisał:

Salon 52m2.. niecałe 2.5 wysokości..

Aurora 700 będa za małe.

minimum 1000

10 godzin temu, pachuc napisał:

oraz bezprzewodowych tyłów....

Nie podłączysz do RN 602 tylów. To urządzenie stereo.

Jesli budżet nie może być rozciągniety to do Twoich preferencji polecam jednak kupić sprzet używany.

Polk S 60 tez dobry krok. Indiana Line ok ale Tesi 661 na pewno nie 561

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Masz bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia także nie ma sensu iść w kierunku takich kolumn jak Indiana Line Tesi 561, bo polegną na starcie. 
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale nie do takiego metrażu. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się Aurora 1000, które zagrają pełniej. 
Jeśli miałbyś trochę wolnego miejsca to zwróć jeszcze uwagę na Magnat Transpuls 1500 ale w przypadku tych kolumn potrzebowałbyś cieplej brzmiącego wzmacniacza. 

Yamaha RN602 to amplituner stereofoniczny, do którego nie podłączysz bezprzewodowo tyłów. Musiałbyś iść w amplituner kina domowego taki jak RX V4a ale zastanów się czy zależy Ci na stereo czy kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dzięki za stertę odpowiedzi. Trochę więcej info:

1. Zgłupiałem trochę...do takiej yamahy z Music Cast nie da się podłaczyć bezprzewodowych głośników z tyłu???.. myślałem, że się da.. to nie jest przymus, że tak musi być.. ale myślałem, że można..

 - @Butler a wieć a propo bezprzewodowych tyłów...  w salonie jest sobie TV.. niecałe 7m naprzeciwko niego jest sofa o długości ponad 6m.. za nią jest dostęp do prądu... plan był taki, żeby na przyszłość umieścić takie tyły jakieś 1.5m nad ziemią / lub tuż nad sofą = prawie kabli od prądu nie widać.... żeby mieć fajny efekt surround... prąd jest.. kwestia przesyłania dźwięku... nie chce mi się kombinowac z przeciąganiem kabli dachem etc.

 

2.  W takim razie skłaniam się do takiej yamahy rn602 + Aurory 1000.. no chyba, że  Yamaha Rn 803d.... 

3. Serio nie da się zrobić tego z tym MusicCast.. ;/ ? stereo też mi w sumie wystarczy...  większośc to muza... filmy rzadko...

4. widzę tu rózne 'salony' .. jak wam się nudzi to proszę o wycenę takich zestawów rn602/rn803d + aurory 1000 + 2x5 m kabla (nie wiem jeszcze czy stawiać je naokoło tv jak się w większości widzi... czy rozstawić szeroko po kątach hmm..) i co tam jeszcze trzeba, żeby to podłączyć... na maila wraz z wysyłka na terenie PL > przemek.live.dk (wiadomo co zamiast kropki)

Edytowano przez pachuc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pachuc napisał:

1. Zgłupiałem trochę...do takiej yamahy z Music Cast nie da się podłaczyć bezprzewodowych głośników z tyłu???.. myślałem, że się da.. to nie jest przymus, że tak musi być.. ale myślałem, że można..

13 godzin temu, pachuc napisał:

3. Serio nie da się zrobić tego z tym MusicCast.. ;/ ? stereo też mi w sumie wystarczy...  większośc to muza... filmy rzadko...

Do tej się nie da. W przypadku amlitunerów kina domowego z obsługą Musiccast już to zrobisz ( np. Yamaha RX-V4a ). W przypadku urządzeń stereo Yamahy możesz do sieci Musiccast dołączyć urządzenia z tej serii i za pomocą aplikacji sterować kilkoma pomieszczeniami ale nie podłączysz ich jako tylne głośniki.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pachuc napisał:

1. Zgłupiałem trochę...do takiej yamahy z Music Cast nie da się podłaczyć bezprzewodowych głośników z tyłu???.. myślałem, że się da.. to nie jest przymus, że tak musi być.. ale myślałem, że można..

Można podłączyc bezprzewodowe Music Cast ale one nie będa grały w kinie. To będzie po prostu multuroom a nie dzwiek przestrzenny.

14 godzin temu, pachuc napisał:

2.  W takim razie skłaniam się do takiej yamahy rn602 + Aurory 1000.. no chyba, że  Yamaha Rn 803d.... 

Jak budzet pozwala to zapraszam po wycene

Będzie lepiej

14 godzin temu, pachuc napisał:

3. Serio nie da się zrobić tego z tym MusicCast.. ;/ ? stereo też mi w sumie wystarczy...  większośc to muza... filmy rzadko...

Serio. Jak młwie podłączysz ale to multirrom. Typowe tył to z amplitunerami AVR jak 4A czy 6A

14 godzin temu, pachuc napisał:

widzę tu rózne 'salony' .. jak wam się nudzi to proszę o wycenę takich zestawów rn602/rn803d + aurory 1000 + 2x5 m kabla (nie wiem jeszcze czy stawiać je naokoło tv jak się w większości widzi... czy rozstawić szeroko po kątach hmm..) i co tam jeszcze trzeba, żeby to podłączyć... na maila wraz z wysyłka na terenie PL > przemek.live.dk (wiadomo co zamiast kropki)

Podaj numer telefonu na PW wycenimy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trochę się mi rozjaśniło ;) . Dziękuje wszystkim. 

Szukam zatem Yamahy Rn803d i Heco Aurora 1000. 

Btw. te ceny ze znanego portalu to takie końcowe czy da się znaleźć coś w lepszych? 2x Aurora za 3555? To dobra cena czy nie ;) ? za Rn803d ... hmm 4k+.. (w DE taka Yamahe znalazłem za nieco ponad 3k.... ładne przebicie na rodzimym rynku hmm) Czekam na wyceny z forum.... i rozglądam się gdzie się da... niby budżet nie jest jakiś mocno okrojony i ustalony... ale po co przepłacać ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miras23 napisał:

Jak kupisz i dojedzie do Ciebie do domu, to już pierwszy sukces. Nie wiem, co będzie jak Ci się coś tam spitoli, -będziesz wysyłał na własny koszt do dżermanii?

Pytanie zasadniczo dobre.... Ale... Mieszkam 2.5h jazdy na północ od tego sklepu w Hamburgu ;)

A tak na marginesie... może i amplitunery wychodzą taniej w DE... ale głośniki już nie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...