Skocz do zawartości

Dynaudio contour 5.4 i co teraz?


Franciszek Lazyta

Recommended Posts

Witam koleżanki i kolegów, tak jak w tytule: w przypływie emocji kupiłem używane contour 5.4, budżet już trzeszczy i co teraz? Miałem amplituner arcam avr600 i dac ca100. Źródło  to komputer z Jriver po usb. Nie mam doświadczenia więc opiszę po swojemu :grało trochę jak przez "matową szybę" 

Kolega podłączył swojego Roxan k3 i było wyraźnie lepiej, mam go kupić czy może Caspian m2 ? A może coś jeszcze?. 

Budżet to 6-7k za używany wzmacniacz. Czy jest dla mnie jakiś ratunek?

Franek

 

Edytowano przez Franciszek Lazyta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety wymagające kolumny.

Trop miałeś dobry. Caspian M2 pod każdym kątem jest lepszy od K3. I jego da się dostac nawet taniej niż masz budżet.

Z tym że on nie jest demonem mocy. Więc klasyczne słuchanie zapewni Ci dobry poziom. Ale jesli myślisz o dyskotece to już z Dynaudio nie.

Ale fakt jest to jeden z liderów.

Możesz pomyśleć jeszcze o Atoll IN 200 albo Denon PMA 2010 / 2020

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a już myślałem że wiem😞

Faktycznie Atoll chyba byłby lepszy bo nigdy nie wiadomo kto mnie odwiedzi i czego zechce posłuchać. To idąc w stronę mocy może hegel h300? 

A może powinienem dozbierać na coś jeszcze innego. Jestem zwolennikiem sprzętu używanego (oczywiście że względów ekologicznych). 

Ciekawe czy na forum była już kiedyś taka maruda jak ja? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Roksan K3 jest to dynamiczniejsze i jaśniejsze brzmienie względem bardziej wysublimowanego Roksana Casmiana M2. 

Jeśli idziemy w większą muzykalność to Atoll IN200 Signature lub bardziej dynamiczny Vincent SV237mk byłyby ciekawym rozwiązaniem dla wymagających Dynaudio.  Hegel H300 to wydajny wzmacniacz o dużej dynamice. Pytanie tylko czy nie zabraknie na nim nasycenia? Warto byłoby go posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DudasDudek napisał:

CA DM100 nakłada taka kurtynę na dźwięk na zwykłym zasilaczu i tego się nie przeskoczy.

To ciekawa uwaga, też tak sądzę, czy jak podłączę do testów zasilanie CA w formie bezpośrednio z akumulatora od zasilacza ups (12v), to tak jak bym miał zasilacz liniowy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franciszek Lazyta  Tzn. nie rozumiem do końca pytania.

Możesz podłączyć po prostu akumulator samochodowy (do testu), ale potrzebujesz wtyk 6.3x3.0 i jakoś go na sztukę podłączyć z akumulatorem. Jednak efekt brzmieniowy jest tragiczny, gdyż sam z ciekawości tak sprawdziłem. Jakby ktoś wyciął całą górę pasma (z tego co pamiętam).

Możesz po prostu kupić zasilacz np. z projektu Nostromo (testowałem i gra lepiej niż zwykły od CA). Ale tutaj potrzebujesz przejściowkę, albo kupić, albo zrobić samemu. Gdyż nietypowy wtyk ma DM100. Przy zasilaczu od Nostromo zeszła ta właśnie kurtyna, a góra pasma nabrała klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...