Skocz do zawartości

Redukcja pierwszego odbicia


prezes83

Recommended Posts

Cześć, 

Chciałbym na początek sprawdzić czy i jak wpłynie na dźwięk ustawienie paneli akustycznych za kolumnami? Myślę o czymś takim: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60/ lub https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberpro-120x60/ 
Kolumny będą podstawkowe, zatem pytanie jaki wymiar panelu będzie odpowiedni 120x60 postawiony na podłodze czy 60x60 powieszony na wysokości kolumny? 

 

salon2.PNG

salon3.jpg

akustyka.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prezes83 napisał:

Chciałbym na początek sprawdzić czy i jak wpłynie na dźwięk ustawienie paneli akustycznych za kolumnami?

Wpłynie na pewno, jak kolega Kraft napisał:

7 godzin temu, Kraft napisał:

Lepsze większe. Nie tylko pochłoną te odbicia, które biegną bezpośrednio do Twoich uszu, ale też trochę innych, które dotarłyby do Ciebie jako drugie lub trzecie.

Nie wiem jak daleko będziesz miał głowę od ściany tylnej, ale z rysunku wygląda, że dość blisko, warto pomyśleć o panelach na ścianie tylnej, bo z bocznymi widzę że będzie raczej problem - szczególnie lewa strona. Bliskie sąsiedztwo ściany i głowy (podobnie jak ściany i kolumn - głośników) nie jest najlepsze. Wiem, że te nasze pomieszczenia nie są nigdy najlepsze (pod względem audio) i nie zawsze możemy pozwolić sobie na dowolną adaptację pod audio, ale trzeba sobie radzić. Ja u siebie robiłem sam panele i wyszło całkiem przyzwoicie (pisałem o tym tutaj ). Warto też pomyśleć o dywanie (chyba, że po prostu nie widać go na zdjęciach). Gdybyś miał pytania służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek72 napisał:

Nie wiem jak daleko będziesz miał głowę od ściany tylnej, ale z rysunku wygląda, że dość blisko, warto pomyśleć o panelach na ścianie tylnej, bo z bocznymi widzę że będzie raczej problem - szczególnie lewa strona. Bliskie sąsiedztwo ściany i głowy (podobnie jak ściany i kolumn - głośników) nie jest najlepsze. Wiem, że te nasze pomieszczenia nie są nigdy najlepsze (pod względem audio) i nie zawsze możemy pozwolić sobie na dowolną adaptację pod audio, ale trzeba sobie radzić. Ja u siebie robiłem sam panele i wyszło całkiem przyzwoicie (pisałem o tym tutaj ). Warto też pomyśleć o dywanie (chyba, że po prostu nie widać go na zdjęciach). Gdybyś miał pytania służę pomocą.

Po prawej jest wejście wiec przestrzeń otwarta, po lewej no cóż, krzesła, stół - nic z tym nie zrobię, dywan jest między słuchaczem a kolumnami. Kanapa stoi dosunięta do ściany więc za głową mam jakieś 30cm, też myślałem o jakimś panelu za głową, ale to już coś bardziej przemyślanego, skoro ma wisieć to niech jeszcze wygląda ;)

Do słuchania, od tylnej ściany, kolumny są wysunięte na odległość 70cm od przedniej ścianki i jest w miarę dobrze, jednak na co dzień muszą być cofnięte, stąd też pomysł na panele - po zwróceniu uwagi przez kolegę @Kraft  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...