Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha 803d


jacek_zzz

Recommended Posts

Witam.

Proszę o opinię. Mam amplituner Yamaha R-N803d i chcę dokupić kolumny. Wstępnie upatrzyłem sobie MA silver 8 ale nie stać mnie było na nie. Teraz mam już kasę ale kolumn nie ma już w sklepach. Mogę kupić używki - nie stanowi to dla mnie problemu. Tylko, że zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej kupić coś innego np Kef Q750 albo inne MA.

Słucham glównie rocka a pokój ok 20m2. 

Wiem, ze najlepiej dokonać odsłuchu samemu ale w przypadku kolumn z drugiej ręki wiecie, że jest to prawie niemożliwe. Dlatego proszę o pomoc tych, którzy mieli tą przyjemność i słuchali tych zestawów.

Dodam jeszcze, że nie jestem jakoś mocno przywiązany do mojego amplitunera więc jeżeli ktoś ma doświadczenie i argumenty to są one oczywiście mile widziane - może sprzedam Yamahę :) .

Z góry dziękujęza pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Budżet 5000 zł za parę, to już wszystko co sugerowałbym do amplitunera RN803. W przypadku Kefa Q750 o tyle jest dobrze (z jednej strony), że mamy tam membranę bierną, co w połączeniu z charakterystyką od RN803, dobrze się nałoży. To "przy kocowane" głośniki, ten amplituner nada im życia. 

Wpadnij do jednego z naszych salonów na prezentację, to Ci pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś na forum miał zestawione 803 + ma silver tylko nie pamiętam czy 8 czy większe i ponoć nie grało to zbyt fajnie - był mocno zawiedziony.

Sprawdź kef q750 i focal chora , dla mnie silvery grały niby na bogato średnicą , ale czegoś tam brakowało - być może wymagają sporo lepszego zasilania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Józef Herczek napisał:

Jak jesteś w stanie troszkę naciągnąć budżet to proponuję kupić taki zestaw:  Yamaha R-N602 + Monitor Audio Silver 500 (q21.pl)

Fakt kolumny fajne, ale z tym amplitunerem nie pokażą nawet połowy swojego potencjału. W sumie i tak za duże do tej powierzchni pomieszczenia.

@jacek_zzz Kolumny Kef są wymagające jeśli chodzi o zasilanie i z tą dynamiką będzie po prostu słabo. Wyżej piszesz o kolumnach uniwersalnych, choć ja wolę określenie bezpieczne i tutaj warto posłuchać np. Q Acoustics 3050i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN803d to wydajny amplituner, który poradzi sobie zarówno z Kef Q750 jak i Monitor Audio SIlver 8. Więcej szczegółów oraz większą dynamikę uzyskasz bez wątpienia na Monitor Audio, Kefy zagrają bardziej wyrównanym dźwiękiem. 
Heco Aurora 700 zapewnią muzykalniejszy charakter brzmienia oraz mocną podstawę basową, niemniej jednak nie będą tak przestrzenne jak KEFy czy Monitor Audio. 

Mamy na stanie Kefy oraz Monitor Audio Silver 500. Jeśli chciałbyś porównać obie pary to zapraszam do kontaktu. Umówimy odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyne Audio F502, Fyne Audio F501, Audio Academy Hyperion IV, Focal Chora 826 i Tannoy Revolution XT8F

Nie pamiętam dokładnie co mi się w nich podobało, a co nie więc szczegółów Tobie nie podam 

Na pewno F502 były przerostem formy nad treścią - za duże do mojej kubatury, mam tak jak Ty 20 m

Generalnie miałem je wszystkie po ok 2 dni bo znajomy nagminnie testował więc zawsze udało się coś tam posłuchać.

Meritum tego wszystkiego jest to, że znajomy przetestował ok 20 różnych podłogówek / wszystkie z 803 / i na końcu wylądowały u niego podstawki (po teście Krafta) Heco Revolution 3 -  grają do dzisiaj. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...