Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha 803d


jacek_zzz

Recommended Posts

10 godzin temu, jacek_zzz napisał:

Decyzja zapadła. Będę szukał jednak kolumn używanych. Skupię się na znalezieniu w moim budżecie Kef R500 lub MA Silwer 8 lub 500 albo jak będzie atrakcyjna cena to zaoszczędzę kasy i kupię Q750.

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Jeżeli chciałbyś indywidualną wycenę, to zapraszamy Cię na maila. Coś zaproponujemy za nowe Q750.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...


Mam Yamahę 803 w połączeniu z KEF Q750. Wcześniej miałem Heco Aurora 700 ale zamieniłem Heco na wspomniane Q750 i jestem bardziej zadowolony z Q750.  Dla mnie na plus, bo w salonie 23m2 są odpowiednio mniejsze od Auror, mają pasywne głośniki z przodu zamiast tylnego BassReflexu, więc całościowo łatwiej je ustawić w mniejszym salonie. 

Co do grania, słucham dużo muzyki elektronicznej, ambientu,  czasami D&B ale lecą u mnie też klasyki takie jak Flojdzi itp. czasami też jakieś czarne rapsy, ogólnie dużo różnorodnej muzyki. No i co mogę powiedzieć, Aurory lepiej się zgrywały z rapsami, bo tam faktycznie bassik potrafił mocno zagrać, a Q750 lepiej zgrywają się z resztą, są bardziej uniwersalne, generalnie muzyka elektroniczna którą lubię lepiej mi siadła w Q750.  Q750 grają dość równo i uniwersalnie co dla mnie jest dużym plusem bo można posłuchać wszystkiego bez męczenia się że gdzieś jest "przekontrastowanie" , ale potrzebują też dobrego ustawienia, w przypadku ustawień Auror to tam gdzie leżały to grały praktycznie tak samo, Kefy są bardziej precyzyjne i każda zmiana ustawień zmienia odbiór. Dla mnie Q750 są lepszymi kolumnami od Auror700. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2021 o 11:56, jacek_zzz napisał:

Decyzja zapadła. Będę szukał jednak kolumn używanych. Skupię się na znalezieniu w moim budżecie Kef R500 lub MA Silwer 8 lub 500 albo jak będzie atrakcyjna cena to zaoszczędzę kasy i kupię Q750.

Ograniczyłeś wybór do ciekawych kolumn. Ja bym poszedł w używane, ale z wyższej serii.  Chociaż wtedy, jak koledzy piszą,  amplituner będzie ograniczeniem. Nie dziękuje, że "ułatwiłem" wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miras23 napisał:

Są lepsze ale nie do RN803...no chyba powinieneś o tym wiedzieć Piotr :)

Już na 803 każdy słyszy różnice. Ale owszem z Rek można wyciągnąć więcej.

13 godzin temu, jacek_zzz napisał:

Czekając na zakup zacząłem się zastanawiać czy w pokojach już ok 20m2 nie wystarczą kolumny podstawkowe? Wpadły mi w oko Focal aria 906. Ciekawy jestem zdania czy to nie jest jeszcze lepsze rozwiązanie i na dodatek używki są tańsze niż Kef R500 czy MA silver 8.

Arie grają bardziej Vką. 

Czy to takiego grania szukałeś? Bo o ile pamiętam to nie dlatego był pomysł KEFa.

Ale tu z kolei R300 które wspomniałem wcześniej też podejdą. 

Jesli później wymienisz amplituner to będzie tylko lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Już na 803 każdy słyszy różnice. Ale owszem z Rek można wyciągnąć więcej.

Arie grają bardziej Vką. 

Czy to takiego grania szukałeś? Bo o ile pamiętam to nie dlatego był pomysł KEFa.

Ale tu z kolei R300 które wspomniałem wcześniej też podejdą. 

Jesli później wymienisz amplituner to będzie tylko lepiej.

Piotr

Zgadza się. Arie skreślam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2021 o 11:06, lukluk71 napisał:


Mam Yamahę 803 w połączeniu z KEF Q750. Wcześniej miałem Heco Aurora 700 ale zamieniłem Heco na wspomniane Q750 i jestem bardziej zadowolony z Q750.  Dla mnie na plus, bo w salonie 23m2 są odpowiednio mniejsze od Auror, mają pasywne głośniki z przodu zamiast tylnego BassReflexu, więc całościowo łatwiej je ustawić w mniejszym salonie. 

Co do grania, słucham dużo muzyki elektronicznej, ambientu,  czasami D&B ale lecą u mnie też klasyki takie jak Flojdzi itp. czasami też jakieś czarne rapsy, ogólnie dużo różnorodnej muzyki. No i co mogę powiedzieć, Aurory lepiej się zgrywały z rapsami, bo tam faktycznie bassik potrafił mocno zagrać, a Q750 lepiej zgrywają się z resztą, są bardziej uniwersalne, generalnie muzyka elektroniczna którą lubię lepiej mi siadła w Q750.  Q750 grają dość równo i uniwersalnie co dla mnie jest dużym plusem bo można posłuchać wszystkiego bez męczenia się że gdzieś jest "przekontrastowanie" , ale potrzebują też dobrego ustawienia, w przypadku ustawień Auror to tam gdzie leżały to grały praktycznie tak samo, Kefy są bardziej precyzyjne i każda zmiana ustawień zmienia odbiór. Dla mnie Q750 są lepszymi kolumnami od Auror700. 

Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Ja słucham również muzyki różnorodnej ale częściej gości rock. Z Twojego opisu wynika, że po zmianie głośników nie było wielkiego łauuuuuu. Odnoszę wrażenie, że oczekiwałem czegoś więcej po Q750?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...