Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha 803d


jacek_zzz

Recommended Posts

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

 

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

 

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

QA 3050i to na prawdę dobre kolumny o oryginalnym wyglądzie. Jest to dynamiczne brzmienie z precyzyjnym dołem oraz szczegółową, nieco ostrzejszą w porównaniu do KEFów Q750 górą. 

Myślę, że zrobię tak. Jeżeli znajdę używkę MA silver 8 to kupie. Jeżeli nie to wezmę q750 i QA 3050i , porównam i wybiorę jedne z nich.

Użyski nie będę mógł oddać. Jedynie sprzedać. To dobry pomysł?

2 godziny temu, Q21 napisał:

 

 

Edytowano przez jacek_zzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek_zzz napisał:

Po kolejnej lekturze i przeglądzie ofert w necie mam jeszcze pytanie, może głupie ale je zadam. Jeżeli w tej samej cenie mogę kupić kef q750 i kef R500 to z Yamahą 803d lepij zagrają starsze ale z wyższej półki R500? Czy pozostać przy wyporze pomiędzy MA Silver8, QA 3050i i Q750?

Ale R500 to mają za duże wymagania do RN803. Lepiej jest kupić coś bardziej dopasowanego, jak na przykład wspomniane Q350. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek_zzz napisał:

Po kolejnej lekturze i przeglądzie ofert w necie mam jeszcze pytanie, może głupie ale je zadam. Jeżeli w tej samej cenie mogę kupić kef q750 i kef R500 to z Yamahą 803d lepij zagrają starsze ale z wyższej półki R500? Czy pozostać przy wyporze pomiędzy MA Silver8, QA 3050i i Q750?

Zdecydowanie lepiej zainteresować się kolumnami z wyższej serii. Tzw. wydajnością i dopasowaniem Yamahy w ogóle się nie przejmuj w tym przypadku. Inna sprawa czy brzmienie R500 wpasuje się w Twój gust i akustykę pomieszczenia. Mogą mieć bardziej ofensywny bas niż Q750. Ale ogólnie będzie to brzmienie wyższej klasy.

Silvery to poziom porównywalny do serii R. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kraft napisał:

Zdecydowanie lepiej zainteresować się kolumnami z wyższej serii. Tzw. wydajnością i dopasowaniem Yamahy w ogóle się nie przejmuj w tym przypadku. Inna sprawa czy brzmienie R500 wpasuje się w Twój gust i akustykę pomieszczenia. Mogą mieć bardziej ofensywny bas niż Q750. Ale ogólnie będzie to brzmienie wyższej klasy.

Silvery to poziom porównywalny do serii R. 

No właśnie. Może ktoś miał okazję posłuchać tego zestawienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem co prawda q750 i r500 ale miałem ich podstawkowe "wersje" - q350 I r300. Moim zdaniem r300 charakteryzował się plastyczniejszą średnicą z bardzo dobrymi wokalami i lepszym zejściem na basie. Niższa seria to też bardzo fajne kolumny, ale w porównaniu z serią R czuć jednak różnicę klas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r500 mają wymagania ale moim zdaniem sa na tyle lepsze i jeśli masz je w tej samej cenie to nie ma co mówić o Q 750.

9 godzin temu, jacek_zzz napisał:

R500 mają już swoje lata ale może ktoś próbował przesiąść się z nich na nowsze Q750?

W tą stronę na pewno nikt nie próbował. To działa w drugą stronę z Q przechodzi się na R.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubakk napisał:

R500 kojarzy mi się z motorem , ma silver 500 jak jakiś rolls royce , musisz wybrać czy chcesz szybką jazdę czy wygodną :D

Kolego @Kubakk, a słuchałeś obu kolumn? Ja monitor audio co prawda nie znam, ale słuchając KEFów r300 w żadnym wypadku nie miałem skojarzeń z jazda motorem, a raczej jakimś spokojnym, dobrym autem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Kolego @Kubakk, a słuchałeś obu kolumn? Ja monitor audio co prawda nie znam, ale słuchając KEFów r300 w żadnym wypadku nie miałem skojarzeń z jazda motorem, a raczej jakimś spokojnym, dobrym autem.

Porównałem jedynie nazwy obu kolumn bez określania dźwiękowego , skoro autor tematu pyta nonejmowych użytkowników forum o poradę ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

 Sam się przekonałem ,że porady w 3/4 są sprzeczne z tym co sami chcemy

Chyba, że przypadek sprawi iż osoba doradzająca będzie miała taki sam gust jak osoba, przed którą stoi wybór. Zgadzam się natomiast, że jedyną słuszną drogą jest odsłuch. 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Bo co tu więcej doradzać , ma 2 opcje , teraz należy odsłuchać i samemu wybrać. Sam się przekonałem ,że porady w 3/4 są sprzeczne z tym co sami chcemy

Niestety odsłuchanie jednocześnie kolumn używanych jest niemal niemożliwe. Oba komplety są w różnych miejscach w Polsce. Nie można ich niestety wypożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacek_zzz napisał:

No dobrze ale jeszcze kwestia R500 czy Ma silver 500?

To zupełnie coś innego. Kefy są malutkimi kolumnami do słuchania melodyjnego. Silver 500 to torpeda w brzmieniu. Szeroka scena. KEfy z kolei magią wokali urzeknął.

Ale to kolumny do innych pomieszczeń.

14 godzin temu, jacek_zzz napisał:

Na pewno ktoś porównywał kefy R500 z Monitor Audio silver 8.

Silver 8 z kolei to starszy brat Silver 300. To nadal nie brzmienie KEFa.

Moim zdaniem Monitor audio i KEF serii R posłuchasz wszędzie. Chodzi o to aby sprawdzić które brzmienie jest ci bliższe. Nie musisz słuchać dokładnie tych modeli. Jesli się nie da.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

W porównaniu do Silver 500

Prawda jest że optycznie to wygląda inaczej niż na centymetry. Ale moim zdaniem do kolumny do innych pomieszczeń.

Piotr

Rozważam porównanie do Silwer 8 czyli obecnie 300 a nie do silver 500. Uważasz, że Kef R500 są za małe do pokoju 20m?

Edytowano przez jacek_zzz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek_zzz napisał:

ozważam porównanie do Silwer 8 czyli obecnie 300 a nie do silver 500. Uważasz, że Kef R500 są za małe do pokoju 20m?

Absolutnie nie. Uważam że 500tki były by to w takim razie za duże.

Silver 300 a KEfy lubia inne poziomy głośności. Jeśli lubis słuchac cicho na średnim poziomie to KEFy  były by ciekawsze.

Jesli lubisz dokładać do pieca to Silvery będa ciekawsze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...