Skocz do zawartości

Poprawa jakości dźwięku z TV


Rafał Wysocki

Recommended Posts

Witam na wstępie chciałem pozdrowić wszystkie obecne tu osoby :) Liczę na Waszą pomoc w doborze sprzętu , nowego lub używanego kwota jaką przeznaczyłem to 3000zł Bardziej kierował bym się w sprzęt używany  by zmniejszyć koszty nowe mieszkanie i portfel coraz bardziej pusty :(  Przechodzę do sedna sprawy posiadam mieszkanie z salonem 23m2 i chciałbym poprawić jakoś dźwięku nadawanego z TV Wiem że TV to najgorsze źródło dźwięku ale takowe tylko posiadam no i jest jeszcze telefon ale  nie służy mi do odsłuchu Skupię się na tym co posiadam TV SONY XH9505 z ANDROID TV z asystentem google ,z wbudowanym chromecast podoba mi się  ze posiada wszytko czego mi potrzeba NETFLIX,YOUTUBE,TIDAL,SPOTIFY Sprzęt będzie wykorzystywany 50% film ,tv 50% muzyka szybka (hip-hop,elektroniczna) System stereo 2.0  z możliwością rozbudowy o subwoofer  2.1 Odległość  od Tv to 3,5m

Poszukuje wzmacniacza zintegrowanego klasy D Podoba mi się mała nie duża  wielkość tych urządzeń  ( mały salon :( z  małą ilością miejsca ) Kolumny  podstawkowe z bass reflexem z przodu

20210916_143930.jpg

Edytowano przez Rafał Wysocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kef Q350 https://allegro.pl/oferta/kef-q350-czarny-11069526978 2300zł

SMSL Q5 pro https://www.ceneo.pl/46604411 639zł

Ten zestaw mieści się w budżecie 3tyś zł wraz z dostawą. Te kolumny można ustawić dość blisko tylnej ściany. Nadają się do tego celu lepiej niz wiekszość kolumn z tunelem z przodu.

Tu ten wzmacniacz jest jeszcze taniej: https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html

Na wyposażeniu tych kolumn są pierścienie i zatyczki z gąbki do regulacji basu z tunelu br.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Kef Q350 https://allegro.pl/oferta/kef-q350-czarny-11069526978 2300zł

SMSL Q5 pro https://www.ceneo.pl/46604411 639zł

Ten zestaw mieści się w budżecie 3tyś zł wraz z dostawą. Te kolumny można ustawić dość blisko tylnej ściany. Nadają się do tego celu lepiej niz wiekszość kolumn z tunelem z przodu.

Tu ten wzmacniacz jest jeszcze taniej: https://pl.aliexpress.com/item/4000429329144.html

Na wyposażeniu tych kolumn są pierścienie i zatyczki z gąbki do regulacji basu z tunelu br.

A wspominany  wzmacniacz obsłuży  telewizor z systemem Android TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LBX Systemy Audio napisał:

@Rafał Wysocki bas reflexem bym się nie przejmował.

Z nowego sprzętu miałbyś np. wspomniany już SMSL ale model AD18 + kolumny: Indiana Line Nota 260, Heco Aurora 300 lub wspomniane już Kef Q350.

Podłączasz się do TV optykiem, BT jest na pokładzie.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Na Bluetooth mi nie zależy ,bardziej na możliwości rozbudowy do systemu 2.1  Kolumny mogą być używane  Ale jak czytałem forum wiele osób pisze  ze wzmacniacz lubi się z droższymi  wymagającymi kolumnami  więc i mogą być starsze modele z górnej półki (tylko nie wiem na co zwrócić uwagę ) które dobrze zabrzmią z muzyką którą słucham( hip-hop, elektroniczna, ) i z TV (filmy ,netflix,youtube,)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał Wysocki napisał:

Na Bluetooth mi nie zależy ,bardziej na możliwości rozbudowy do systemu 2.1

tak na prawdę każdy możesz rozbudować do 2.1 stosując np. subwoofer ze złączami wysokopoziomowymi.

Co do kolumn to myślę, że Kef Q350 byłby dobrym wyborem. Używany model Ls50 jak wspomniał @MobyDick - znajdziesz to bierz. 

Najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, LBX Systemy Audio napisał:

tak na prawdę każdy możesz rozbudować do 2.1 stosując np. subwoofer ze złączami wysokopoziomowymi.

Co do kolumn to myślę, że Kef Q350 byłby dobrym wyborem. Używany model Ls50 jak wspomniał @MobyDick - znajdziesz to bierz. 

Najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj.

Piotr

Odsłuch będzie w mieszkaniu  :) Coś jeszcze  z używanych kolumn polecicie starsze modele które dobrze będą współgrać z muzyką której słucham i z wykorzystaniem TV film netflix youtube 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W kwocie około 3000zł miałbyś monitory aktywne takie jak Klipsch the Fives, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocną podstawą basową. Monitory posiadają wbudowany moduł bluetooth oraz DACa z wejściami optycznymi, coaxialnymi oraz USB. Dodatkowo dużym plusem jest HDMI ARC, dzięki któremu będziesz mógł połączyć TV i korzystać z pilota do telewizora. 

Alternatywą oczywiście byłby zestaw stereo taki jak np. SMSL Q5 Pro w połączeniu z Jean Marie Reynaud Lucia lub Kef Q350. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
W kwocie około 3000zł miałbyś monitory aktywne takie jak Klipsch the Fives, które zapewnią dynamiczne brzmienie z mocną podstawą basową. Monitory posiadają wbudowany moduł bluetooth oraz DACa z wejściami optycznymi, coaxialnymi oraz USB. Dodatkowo dużym plusem jest HDMI ARC, dzięki któremu będziesz mógł połączyć TV i korzystać z pilota do telewizora. 

Alternatywą oczywiście byłby zestaw stereo taki jak np. SMSL Q5 Pro w połączeniu z Jean Marie Reynaud Lucia lub Kef Q350. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Smsl q5 pro chyba lepiej zagra niż aktywne kolumny klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Tutaj może być różnie, na pewno w przypadku SMSL Q5 Pro mamy więcej możliwości, w przypadku Klipsch albo brzmienie się spodoba albo nie. Natomiast funkcjonalność the Fives jest zdecydowanie większa. 

Wezmę to pod uwagę  😊 I na odsłuch w mieszkaniu może się zdecyduje Ale z tego co czytam tu na forum  ludzie bardziej chwalą  q5 pro Chodzi o poprawę dźwięku z bluetooth  nie korzystam aplikacje mam w TV dla mnie jedynie fajna sprawa  to obsługa głośności jednym pilotem,Ale coś za coś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...