Skocz do zawartości

Poprawa jakości dźwięku z TV


Rafał Wysocki

Recommended Posts

31 minut temu, Rafał Wysocki napisał:

Rozumiem,To co Ty polecasz?  

Nie mam osłuchanych zestawów w takim budżecie godnych polecenia, a nie lubię teoretyzować 🙂

Natomiast mogę coś napisać o Q5pro. Otóż ten wzmacniacz dzielnie umila pracę na komputerze w 'home office' mojej żonie. Podłączony optykiem do komputera zasila parę białych radiusów (MA Radius 90) stojących na biurku. Pomieszczenie ma jakieś 22 m2, a biurko stoi na środku pokoju, więc radiusy mają tam wystarczająco powietrza do grania. Przyznam, że mi byłoby tam ciężko pracować, bo siedząc przy tym biurku i puszczając muzykę z komputera dochodzące dźwięki są wręcz porywające - testowałem strumieniując z Tidal hifi. Także wrażenie z odsłuchu z bliskiego pola bardzo pozytywne.

Ten konkretny zestaw nie jest odpowiedni do oglądania filmów w dużym salonie. Także co polecania gotowego zestawu zostawiam pole innym - z tego co pamiętam ilość zweryfikowanych pozytywnie przez forumowiczów konfiguracji z Q5pro jest całkiem spora. Jest dedykowany wątek, myślę, że to wyczerpujące źródło informacji na ten temat. Ja właśnie stamtąd 'ukradłem' na początku roku pomysł na ten zestaw biurkowy dla żony 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, przemeklbn napisał:

Nie mam osłuchanych zestawów w takim budżecie godnych polecenia, a nie lubię teoretyzować 🙂

Natomiast mogę coś napisać o Q5pro. Otóż ten wzmacniacz dzielnie umila pracę na komputerze w 'home office' mojej żonie. Podłączony optykiem do komputera zasila parę białych radiusów (MA Radius 90) stojących na biurku. Pomieszczenie ma jakieś 22 m2, a biurko stoi na środku pokoju, więc radiusy mają tam wystarczająco powietrza do grania. Przyznam, że mi byłoby tam ciężko pracować, bo siedząc przy tym biurku i puszczając muzykę z komputera dochodzące dźwięki są wręcz porywające - testowałem strumieniując z Tidal hifi. Także wrażenie z odsłuchu z bliskiego pola bardzo pozytywne.

Ten konkretny zestaw nie jest odpowiedni do oglądania filmów w dużym salonie. Także co polecania gotowego zestawu zostawiam pole innym - z tego co pamiętam ilość zweryfikowanych pozytywnie przez forumowiczów konfiguracji z Q5pro jest całkiem spora. Jest dedykowany wątek, myślę, że to wyczerpujące źródło informacji na ten temat. Ja właśnie stamtąd 'ukradłem' na początku roku pomysł na ten zestaw biurkowy dla żony 🙂

Właśnie czytam i już wiem jakie przewody do tego wzmacniacza i kolumn  będą  dobrym wyborem 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał Wysocki napisał:

Właśnie czytam i już wiem jakie przewody do tego wzmacniacza i kolumn  będą  dobrym wyborem 😊

Czemu ten zestaw nie jest odpowiedni do filmów?  Czy to że z bliskiego pola odsłuch następuje?  czy glosniki ? Akustyka  pomieszczenia ? lub inny powód Jakie powody Cię zniechęciły do oglądania filmów ?  

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Większą potęgę brzmienia w filmach można uzyskać podłączając subwoofer lub/i wprowadzając odpowiednią korekcje dźwięku.

Mobydick tzn q5 pro +kef q350+ subwoofer i korekty w wzmacniaczu  I będę zadowolony z oglądanych filmów? A jak z dialogami w filmach gdzieś  kiedyś słyszałem że przy stereo to bywają  mniej słyszalne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zestaw składający się z Q5 pro i Q350 powinien bardzo dobrze spisywać się do oglądania filmów. Typowy zestaw kina domowego ma jeszcze kanał centralny z którego głównie słychać dialogi i kanały zapewniające efekty z tyłu i/lub boków. Bez tego też da się bardzo komfortowo oglądać filmy. W większości przypadków kanały tylne, boczne i te bardziej z gry albo milczą, albo łatwo można się bez nich obyć. Kanał centralny sprawia ze siedząc poza bazą stereo dialogi lokalizuje się zawsze bliżej ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Rafał Wysocki napisał:

A co sądzicie  o tych kolumnach acoustics qa 3030i w połączeniu z smsl q5pro

spokojnie możesz je razem spiąć. Czy to będzie najlepsze połączenie? Sam najlepiej to oceń. 

Skorzystaj z możliwości odsłuchu gdzie sam zdecydujesz w jakim kierunku iść jeżeli chodzi o brzmienie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2021 o 10:37, Rafał Wysocki napisał:

A co sądzicie  o tych kolumnach acoustics qa 3030i w połączeniu z smsl q5pro

 

Uważam, że jest to bardzo dobre połączenie dla osób szukających dynamicznego brzmienia ze szczegółową ale nie analityczną górą. Bas jest dobrze zaznaczony ale nie będzie go tak dużo jak choćby w cieplejszych Dali Oberon 3. 

Jeśli chciałbyś posłuchać QA oraz innych monitorów to zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jednak od początku chodziło o dobre stereo przy TV, a nie belkę która trochę poprawi dźwięk w stosunku do zwykle tragicznych głośników telewizora. Soundbary również można kupić w cenie wyższej niż stereo które można osiągnąć w założonym budżecie. Nie znaczy to że wtedy zagrają lepiej. One są po prostu przeznaczone dla tych dla których dźwięk jest mniej istotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Tak to te kable. Jednak kable głośnikowe dobiera się w odniesieniu do połączenia wzmacniacz/kolumny i wybór kolumn ma tu często większe znaczenie. Jeszcze większe znaczenie mają preferencje osoby która ma to słuchać.

A w moim  przypadku co polecacie  smsl q5 pro +kef q350 muzyka(hip hop elektroniczna ) i tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ciemno, to Chord clearway powinny być dobre. W jednym z tematów ktoś kto kupił te kable na ali https://pl.aliexpress.com/item/32992143408.html. W jego testach wypadły lepiej od markowych przewodów ze zbliżonego przedziału cenowego co Chordy. Bardzo możliwe że będą lepsze. Do tego są z niezłą konfekcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...