Skocz do zawartości

Zamiana sondbara na KD


gregory81

Recommended Posts

Witam

Obecnie posiadam Soundbar JBL Bar 3.1, niestety gra to średnio. Po roku użytkowania, stwierdziłem że lepiej zainwestować w kino domowe 5:1. 


Budżet jaki posiadam to 3-4k z Ampli. Zdaje sobie sprawę że to dość średnia kwota i dla tego biorę pod uwagę zakup sprzętu używanego. 
Czy nowy amplituner + używane kolumny to dobry kierunek? 


Jeśli chodzi o wykorzystanie kina to głównie do filmów, muzyka tylko sporadycznie.
Poniżej zamieszczam rzut salonu, niestety jest on otwarty na resztę domu co jak już zdążyłem się zorientować jest niekorzystne😴


Co byście polecili w tym budżecie?

 

Jak na chwile obecną to wpadły mi w oko dwa zestawy firmy Heco. 

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-zestaw-kina-domowego-5-1-onkyo-tx-nr-525-wifi-heco-victa-CID99-IDKWw2m.html#c059136c71

lub 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosnikowe-glosniki-heco-victa-2x-701-2x-301-1x-101-CID99-IDK6wdj.html#c059136c71

 

Jeżeli są w miarę ok to z jakim amplitunerem by zagrały?

 

 

Forum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać ten zestaw

 

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-zestaw-kina-domowego-5-1-onkyo-tx-nr-525-wifi-heco-victa-CID99-IDKWw2m.html#c059136c71

 

Na co zwrócić uwagę przed ewentualnym zakupem? 

Czy zestaw wart jest swojej ceny?

Jeśli kupię to KD to idąc za radą Piotra będę chciał wymienić Onkyo TX-NR 525 z zestawu na coś lepszego.

Bawić się w coś takiego, czy lepiej poszukać innych głośników i osobno dokupić amplituner?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie ma jednej złotej reguły, która da pełnię satysfakcji z ustawienia subwoofera w pomieszczeniu.

Możesz go ustawić z przodu obok kolumny (lewa lub prawa), w narożniku lub blisko słuchacza.

Niestety w wielu przypadkach nie ma "wolnej ręki" na dowolne ustawienie subwoofera bo nie pozwala na to układ pomieszczenia (rozstawienie mebli czy jego budowa) dlatego najlepiej wypróbuj kilka możliwości. Puść muzykę z większym basem i spróbuj kilka miejsc ustawienia subwoofera. Oceń gdzie gra najlepiej. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pojeździłem trochę subem po salonie i chyba najlepiej go "czuć" koło kanapy.

 

Jeszcze pytanko o kable, wiem że to temat rzeka w dodatku piszę w złym dziale ale nie chce zakładać nowego wątku.

Obecnie mam jakieś stare kable od poprzedniego właściciela kolumn i chcę je wymienić. 

Większość przewodów planuje na stałe zamocować pod listwami podłogowymi i z racji tego szukam przyzwoitych kabelków w miarę rozsądnej cenie.

Na drugi rok planuje wymianę sprzętu na coś lepszego (wciągło mnie szybciej niż myślałem😵) i chcę żeby instalacja dała rade.

Co byście polecili?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe zarobione - Najszybciej, najwygodniej, najdrożej; Kupować osobno, przycinać, zarabiać - Trzeba poświęcić trochę czasu, długość można dowolnie sobie dopasować, taniej; Kątowe - Jak masz sztywne przewody a sprzęt blisko ściany to takie kątowe wtyczki są niezastąpione. Z tą ceną to nie jest reguła, trochę uprościłem, ale za te same zmontowane z wtyczkami kable raczej więcej zapłacisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gregory81 napisał:

kupić "gołe" kable i osobno wtyki banan i samemu zarabiać czy lepiej kompletne (gotowy kabel z bananem)?

Możesz zastosować gotowe kable w konfekcji lub kupić kabel na metry i samemu końcówki zamontować. Jeżeli posiadasz trochę zdolności manualnych to spokojnie sobie poradzisz z zamontowaniem wtyków ;) 

Z gotowych kabli znajdziesz modele, które występują w różnych wariantach wykonania (oplot, wtyki bananowe, wtyki widełkowe, szpilki, etc..) jak i różnych długościach.

Zapraszam do kontaktu i wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...