Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr656 + sub taga tsw212se problem


Krystiantyper

Recommended Posts

Witam. Posiadam amplituner Onkyo tx-nr656 . Dokupiłem do niego subwoofer taga harmony tsw 212se. Połączenie to kabel y. Do amplitunera podpięty w gniazdo subwoofer pre out do syna w low input. Problem polega na tym że sub nie działa. Jestem nowy także proszę o wyrozumiałość. Co trzeba uruchomic żeby sub się odezwał? Czy są jakieś dodatkowe ustawienia? Pomożecie?

Edytowano przez Krystiantyper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem on, nadal cisza. Podejrzewam że nowy sub jest martwy

Podłączyłem też chincze do suba i z drugiej strony dotknalem chincze od pre out palcem ale na subie była cisza, a powinien wydać cokolwiek z siebie

Również w momencie wykonywania kalibracji amplituner nie widzi suba... Kable wymienione i nadal cisza już powoli wymiekam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sprawdź czy subwoofer masz na auto czy na on.Przełącz na on.Volume na połowę skali i częstotliwosć na 120hz.Jak masz możliwość podłącz kable wysokopoziomowe z głośnika frontowego o ile idzie pełnym pasmem.W ustawieniach amplitunera sprawdz taką opcję doublebas ma być na on.Jak nie zagra sub do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krystiantyper napisał:

Połączenie to kabel y. Do amplitunera podpięty w gniazdo subwoofer pre out do syna w low input. Problem polega na tym że sub nie działa. Jestem nowy także proszę o wyrozumiałość. Co trzeba uruchomic żeby sub się odezwał? Czy są jakieś dodatkowe ustawienia? Pomożecie?

Moim zdaniem lepiej skorzystać z wejścia w subwooferze LFE (jeden kabelek z Y będzie wolny) i wyjścia PRE-OUT SUBWOOFER w amplitunerze, sprawdź jak masz ustawiony przełącznik zasilania AUTO/ON, ustaw go na ON, nie wiem czy na wejściu LOW INPUT działa detekcja sygnału dla subwoofera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po załączeniu subwoofera powinieneś usłyszeć "tyknięcie" w subie.

2. Jeżeli subwoofer się załączył i świeci się dioda dotknij konektora w kablu od strony amplitunera ( wystający bolec ). Subwoofer powinien zabuczeć.

3. Ewentualnie (zamiennie) podłącz kable głośnikowe pod złącza wysokopoziomowe w subwooferze i tak spróbuj.

Zrób zdjęcia jak kolega Piotr sugeruje. (podłączenie od strony ampli i suba) Zobaczymy jak to masz wpięte.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...