Skocz do zawartości

Apple Music - lossless


Kubakk

Recommended Posts

Jako ,że apple dało 3msc bezpłatnego dostępu - później 19,99 jak spotify , jednakowoż tutaj mamy hi-res lossless kawałki.

Ktoś używa i wie czemu z telefonu strimując są problemy z brakiem odtwarzania (jakieś błędy) ?

Przy odpaleniu z pc , niby gra , ale nie widać jaki poziom jakości - na dacu świeci cały czas 48kHz a widziałem na telefonie ,że są pliki 96-192kHz - tutaj też problem braku sterowania telefonem mimo iż progs działa (w spotify można odpalić na pc i sterować telefonem)

Jakość muzyki jest słyszalnie lepsza niż spotify , ale obsługa apki słaba - coś jak netflix vs hbo go ;) 

Coś ktoś podpowie jak ogarnąć by z telefonu działało ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Apple'a:

How to listen to lossless audio on your iPhone or iPad

What you need

You can listen to lossless on an iPhone or iPad updated to iOS or iPadOS 14.6 or later using:

- A wired connection to headphones, receivers or powered speakers
- The built-in speakers
- To listen to songs at sample rates higher than 48 kHz, you'll need an external digital-to-analogue converter.

 

Czy telefon możesz podpiąć do DACa?

 

Te się zastanawiałem nad Apple Music, ale niestety ten serwis nie lubi się BluOSem.

Edytowano przez maxredaktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni testów i wnioski :

  • Jakość dźwięku przebija spotify o parę klas , szczególnie jeden utwór Madilyn Bailey : na spotify jak wchodzi na górę to robią się artefakty lekkie (komputerowe brzmienie) , na apple music czysto z fajnym czarnym tłem. Rihanna - Umbrella to także kawałek który potrafił wymęczyć talerzami , zresztą praktycznie każdy numer można odkrywać na nowo , większa rozdziałka/głębia i nagle pojawiają się nowe instrumenty w tle :)  
  • Bas - szczególnie przy słuchaniu po optyku z tv jest obfity , mocarny , fajnie zbalansowany z resztą pasma
  • z PC dźwięk przełącza się bez "skrzypnięć" - coś jak igła o winyl , TV optyk (a być może przez strumieniowanie tel-tv) jest przy przełączaniu utworów słyszalne na początku skrzypnięcie + 1/10 utworów potrafi na 2s zwolnić jak "krzywy" winyl
  • z TV po optyku max 48kHz na dac-u mimo iż utwory są wyższej jakości
  • Baza piosenek spora , chociaż trzeba się przyzwyczaić do lekko innej apki niż spotify , mimo iż wyszukiwarka zbliżona.

Cena apple music = spotify , czyli 19,99zł/msc a mamy tutaj lossless , warto przetestować póki 3msc dają za free

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na te 3 miesiące i pół soboty robiłem porównanie właśnie ze Spotify Premium. Słuchane było za pomocą Hegla H95 (spotify connect i airplay). Bardzo fajnie to gra! Nie mam pojęcia czy zdecyduję się na przejście na Apple Music po tylu latach, ale fajnie jest mimo wszystko posłuchać muzy w lepszej jakości. Ciekawe jak będzie się miała sprawa z poleceniami, playlistami, dostępnością muzyki i ogólnie obsługą. Pod tym względem Spotify będzie ciężko przebić. Trzeba potestować. Brak dedykowanej apki na Windowsa już jest dość problematyczny jak dla mnie.

Przy okazji pytanko. Czy zna ktoś sprawdzony sposób na przeniesienie playlist ze Spotify do AM?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Tidal przysłał mi maila z reklamą serwisu Tunemymusic.com

https://www.tunemymusic.com/pl/#step1

Działa sprawnie, sporo serwisów w tym Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, YT, ITunes, Qobuz, Napster itd. Pomija utwory, których nie znajdzie, ale nie jest to jakaś duża skala wg mnie.

Za darmo można przenieść 1000 utworów, abonament wynosi 2$ w planie rocznym lub 4.5$ w planie miesięcznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po miesiącu słuchania Apple Music zdecyduję się jednak podziękować. Fajnie było, ale jednak przyzwyczajenie i wygoda użytkowania Spotify robi swoje. System poleceń, dostępność utworów, automatycznie tworzone playlisty, lepsza aplikacja na Windows/Linux/Android/iOS, funkcja Spotify Connect, bezproblemowe działanie na Raspberry Pi - to coś za co jestem w stanie poświęcić nawet lepszą jakość streamingu jaką bez wątpienia oferuje usługa Apple. Czekam na Spotify HiFi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie apple zrobił promkę 24,99zł/msc za dostęp do wszystkiego muza , tv , chmura 50gb , gry - oferta cenowo dobra szczególnie dla obrazu 4k dolby vision

Jednak także nie jestem w stanie przyzwyczaić się do aplikacji , słabiej się wyszykuje , a przez miesiąc cały czas polecają mi to samo. Spotify ma optymalniejszy interfejs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2021 o 15:15, Kubakk napisał:

Wysyłam z telefonu na dac optykiem poprzez tv ;) ew. po usb z pc , tak czy siak 48kHz cały czas świeciło , a z telefonu 90% piosenek nie daje się odpalić - potestuje - mam czas do grudnia , jak nie będzie działać z telefonu to anuluje subskrybcję

 

Witam !

Korzystam już 2 m-c z Apple Music i jestem bardzo zadowolony. Nic nie przycina, zacina , wszystko ok. Korzystam z audio i jest super. Streamuję przez Air Play, 

Pozdrawiam

Dnia 26.09.2021 o 13:22, lpomis napisał:

Niestety Tune my music nie działa w przypadku AM. Pojawia się błąd i nic nie przeniosi. Z Tidalem ta stronka śmigała zawsze bez problemu. Apple musiało pewnie coś namieszać w algorytmie. Na reddicie polecają aplikację SongShift. Zaraz będę ją obczajał.

witam !!

Przeniosłem do Apple Music 70 utworów. Bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...