Skocz do zawartości

Vintage HiFi


Marek Mondalski

Recommended Posts

Rozważam zakup wzmacniacza "vintage":

  • wycieraczki (tzn. VU Meters);
  • solidne gały i dźwignie;
  • srebrny lub szampański;
  • front metal, boki metal lub drewno;
  • sprawny technicznie;
  • wzorowy wizualnie (musi cieszyć oko);
  • marki: realnie Sony, Akai, Pioneer, Sansui, Kenwood (na Accuphase / Luxman mnie nie stać);
  • budżet: ok. 3000 PLN (nie jest duży, ale to jest totalna fanaberia).

998886574_4razem.jpg.054900d30c00478135e6bfd87f86e7fd.jpg

Jeżeli są na forum osoby mające wiedzę / doświadczenie w tej zabawie i chciałby się podzielić z innymi, chętnie wysłucham / poczytam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziołbym soniacza taf5. Jest dość awaryjny ale odwdzięcza się dobrym dźwiekiem. Pozatym kupujesz sonego z najlepszych lat tej firmy.

Akai i pionka daruj sobie. Można kupować ich źródła. Wzmacniacze przeciętne.

Keenwood też ciekawy. Następne pokolenie ich wzmacniaczy było chyba najlepszym dźwiękowo.

Jeszcze jedno. Jeśli masz 3000zł to poluj na taf6. Za tą kasę go kupisz. Mogą w nim być kondensatory do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady i sugestie.

Uzupełnię tylko, że w tym wypadku parametr nr 1 to wygląd (nienaganny).

Mam sprzęt "współczesny" i go nie zamierzam zastępować vintage.

Vintage ma, oczywiście działać, ale przede wszystkim cieszyć oko (stąd wymóg "wycieraczek" i dużej ilości gałek i dźwigni).

Sprzęt stanie w domowym gabinecie. Źródłem będzie tablet / notebook (do wzmaka wepnę odbiornik BT / AirPlay). Kolumienki podstawkowe, np. Wharfedale Diamond 12,2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2021 o 06:20, audiowit napisał:

Napisałem wyraźnie TA F5. Choć tak naprawdę jazda zaczyna się od TA F6. Z tymi kondensatorami bywa różnie. W starym sprzęcie używano naprawdę wysokiej klasy elektronikę ale trzeba też pamiętać, że te wzmacniacze mają już ponad 40 lat.

Kondensatory to elektrolity - a one wysychają. Po tylu latach wymiana elektrolitów na 100%, zresztą tak stare sprzęty zawsze trzeba przeserwisować - i tu jest  największy kłopot ze znalezieniem fachowca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...