Skocz do zawartości

Wybór kina domowego (budżet 6000zł)


kondzik1948

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Potrzebuję porady przy wyborze kina domowego(5.1) do salonu o powierzchni 23m2, z czego połowa to "częśc rozrywkowa". Jak w temacie budżet to 6tys. Czytając forum mój wybór padł na głośniki Taga Harmony tav 606-SE, Amplituner DENON AVR-X1600H, jaki subwoofer jeszcze nie zdecydowałem.

Co myślicie o tym zestawie? 

Ew. Jaki subwoofer do tego? 

Zapomniałbym o jeszcze jednym ważnym detalu. Dwie przednie kolumny musza stać na szafkach o wysokości 60cm (ograniczenie nie do przejścia), czy ma to sens? Dodam, że cały zestaw ma służyć w proporcjach 60 do 40 na korzyść muzyki. Bardzo proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jak rozmiescic to kino z sensem, to Denon bedzie okay, ale Tage juz odradzam, nie wiem jak i gdzie czytajac forum trafiles wlasnie na te kolumny. Do tego, jesli stanie duzej kolumny bez szafki jest nie do przejscia, to raczej bym nie szukal takich frontow, tylko dobrych podstawek, np Polk S20e, albo Kef q350. Aaa i co masz na mysli piszac, ze polowa z 23m2 to czesc rozrywkowa? Podrzucisz jakies zdjecie? Masz juz jakis sprzet? Moze lepiej bedzie z samym stereo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwie przednie kolumny mają być na szafce to zapomnij o tym by stawiać na nich podłogowe Tagi. Tu należy kupić dobre podstawkowe. Głośniki (wysokotonowe/średniotonowe) musisz mieć na wysokości odsłuchu i nie kombinuj inaczej. AVR-X1600H to podstawowy Denon, tyłka nie urywa ale budżet jest jaki jest więc ok. Miej na uwadze że o ile w kinie jako tako da radę, tak w odbiorze muzyki możesz być negatywnie zaskoczony. Z uwagi na podstawkowe kolumny skup się na subwoferze, poświęć na niego conajmniej 1000zł. Zostanie 2000zł na resztę... No nie wiem. Na solidne głośniki to trochę za mało zostanie. Sprawdź jak brzmią np. HECO AURORA 300 (4 sztuki), do tego centralny HECO AURORA 30 i powinno być w miarę ok, o ile będzie to w stanie napędzić Twoje 23m2. Spróbuj naciągnąć bużet, dołożysz 1000-2000zł i różnica będzie ogromna w jakości i wyborze, bo tak to ciężko by to grało na poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakbym wiedzial jak wrzucić to coś bym podesłał ;) po prostu po jednej stronie pokoju (6.20x3.6m) dluzsza część 6.20 podzielona na pol gdzie znajdzie się szafka rtv, tv a na przeciwko kanapa wlasnie w tej 3m odległości, a druga część pokoju to stół z krzesłami itp ;)Musi być kino, ponieważ w ścianie mam już wyprowadzone przewody na głośniki zarówno z przodu jak i z tyłu na wysokości ok 110cm. 

Dodałbym, że ten denon tez można zastąpić innym amplitunerem. Pytanie tylko jakim?! 

Może takie fotki pomogą, innych nie mam na obecną chwile. Pokój w stanie surowym. 

received_908910996375201.jpeg

received_1020963015396331.jpeg

Edytowano przez kondzik1948
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kondzik1948 napisał:

dluzsza część 6.20 podzielona na pol gdzie znajdzie się szafka rtv,

Dopiero sie znajdzie? To moze jest szansa zrobic z tego krotszy stolik rtv i postawic podlogowki? ;) Denon dla mnie jest calkiem okay, biorac pod uwage, ze ciezko znalezc cos innego, a prognozy tez nie sa optymistyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Dopiero sie znajdzie? To moze jest szansa zrobic z tego krotszy stolik rtv i postawic podlogowki? ;) Denon dla mnie jest calkiem okay, biorac pod uwage, ze ciezko znalezc cos innego, a prognozy tez nie sa optymistyczne.

Ehhh, gdyby to ode mnie zależało... wiadomo jak jest ;) czyli zostaje szukać kolumn podstawkowych. Heco aurora wygląda dobrze, pomijając to, że niewiem jak brzmią to cena z centralką wychodzi kolo 3tys i tu by się kończył budżet nie mając subwoofera. Hmmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Na tym etapie, to bym bral ta osobe, od kogo to ma zalezec, gdzies do salonu, czegos posluchac i przebic opcje dluuuuuugiej szafki rtv, tu jeszcze wszystko przed Toba ;) A nawet, jak nie przejdzie, to i tak bym sie wstrzymal, jak bedzie finalnie z meblami :)

Próbowałem wiele razy, uwierz, prędzej biore pod uwagę zwiększenie budżetu niż zmiane zdania żony 😄🤭Pozostaje wybierać miedzy heco aurora 300 a kef q350. Heco zestaw 4 głośników z centralką kosztuje ok. 3tys, kef 4glosniki ok. 2500zl. Jaką mozna by dobrać centralke ewentualnie , no i jaki subwoofer do tych zestawów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kondzik1948 napisał:

Próbowałem wiele razy, uwierz, prędzej biore pod uwagę zwiększenie budżetu niż zmiane zdania żony 😄🤭Pozostaje wybierać miedzy heco aurora 300 a kef q350. Heco zestaw 4 głośników z centralką kosztuje ok. 3tys, kef 4glosniki ok. 2500zl. Jaką mozna by dobrać centralke ewentualnie , no i jaki subwoofer do tych zestawów

Zle popatrzyles na Kefy, tyle kosztuje para, ale wielu sprzedawcow pokazuje ceny za sztuke, a na zdjeciu komplet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Zle popatrzyles na Kefy, tyle kosztuje para, ale wielu sprzedawcow pokazuje ceny za sztuke, a na zdjeciu komplet :)

Dobrze wiedzieć 😁 zostajemy przy amplituner avr x1600, glosniki heco aurora 300 z centralka heco aurora 30, a subwofer? Z tego co kojarze dużo osób polecalo magnat nie pamiętam tylko modelu. Taki zestaw ma rację bytu? Raczej w Szczecinie będzie ciężko przesłuchać samemu w jakimś salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge ci polecić faktycznie Denona X 1600 ale z innymi kolumnami.

Albo małe monitory Heco Aurora 300 w ilości 4 sztuki + centralny + sub Aurora 30 który jest genialny w swojej cenie.

Albo set oparty o nowe Polk audio Monitor XT

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/POLK_AUDIO/MONITOR_XT

Gra to ciekawiej i mocniej od T531

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @kondzik1948,

Stawianie kolumn podłogowych na szafce (wys. 60cm) nie da żadnego efektu i nie pakuj ich tam za wszelką cenę. Lepszym rozwiązaniem będą kolumny podstawkowe.

Wspomniane już Heco Aurora 300 ( 4 sztuki + center + sub ) ewentualnie set Polk Audio s20e ( 4 sztuki + center + sub )

Co do amplitunera to w zupełności wystarczy do napędzenia tych zestawów a przy okazji jest wyposażony we wszystko co potrzeba (Bluetooth, WiFi, USB)

Zestawy tak na prawdę można dowolnie konfigurować.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie sądzicie o głośnikach Klipscha R-51M ?

"Do tych R-51M sa tylne nieco mniejsze R-41M  (lub na ścianę R-41SA).

Dwa różne centralne R-52C i R-34C plus trzy różne subwoofery R-100SW, R-12SW, R-120SW "

Pan z salonu w którym będę miał możliwość posłuchać głośników heco aurora 300 w zestawie stereo mocno do Denona poleca właśnie wyżej wspomniany Klipsch. Cenowo jest podobnie. Przypomnę, że cały zestaw bardziej posłuży do muzyki jak filmów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kondzik1948 napisał:

A co panowie sądzicie o głośnikach Klipscha R-51M

Myślę, że jak je porównasz z Heco Aurora 300 to będziesz wiedział o czym koledzy powyżej napisali. 

Modele R-41 i R-51 może i nadadzą się jako uzupełnienie kina (chociaż i tu opinie są podzielone) to do muzyki już nie bardzo.

Zresztą jak będziesz na odsłuchu to sam ocenisz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie,

Dopiero zabieram się za podłączenie sprzetu. 

Zdziwiło mnie że każdy głośnik ma wbudowane 4 gniazda. Jak wspomniałem wcześniej mam już wypuszczone przewody w ścianie do każdego głośnika 2x1.5mm. Do centralnego zakupilem 2x2.5mm. Jak je podłączyć dodając że nie są zakończone żadnymi banankami, czekają po prostu na zarobienie (zwykłe skręcenie zda egzamin). Proszę o wytłumaczenie jak dla laika 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondzik1948 napisał:

Witam ponownie,

Dopiero zabieram się za podłączenie sprzetu. 

Zdziwiło mnie że każdy głośnik ma wbudowane 4 gniazda. Jak wspomniałem wcześniej mam już wypuszczone przewody w ścianie do każdego głośnika 2x1.5mm. Do centralnego zakupilem 2x2.5mm. Jak je podłączyć dodając że nie są zakończone żadnymi banankami, czekają po prostu na zarobienie (zwykłe skręcenie zda egzamin). Proszę o wytłumaczenie jak dla laika 🙄

Podpinam się pod pytanie kolegi🥴

jutro fachowcy się lepiej określą ,ale raczej normalnie się podpinasz plus do plusa / minus do minusa, nie skośnie , tylko góra lub dół nie wiem co daje połączenie bi- amp

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 gniazda bo one mają możliwość Bi - am pingu

Które to kolumny? Czy gniazda do Bi amp w amplitunerze masz wolne? Wtedy można przemyśleć podłączanie ich w ten sposób.

Jesli pojedynczym przewodem to tu szkoły są różne. Jeśli tam są blaszki łączące góre i dół to być może będzie słychać czy podłączysz kable na gorę czy na dół. Sprawdź

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...