Skocz do zawartości

Centralny i małe fronty podstawkowe


lukiel84

Recommended Posts

Cześć.Witam wszystkich na forum.

Chciałbym coś zmienić w swoim kinie domowym mianowicie głośniki.Problem jest taki jak większości mniemam,że nie mam gdzie podłogówek postawić,bo subwoofer przeszkadza i kwiatek żony.Parę lat są ze mną kefy kht2000 5 głośników i ogólnie jestem z nich zadowolony (żona nie jest bo są srebrne i nie pasują do reszty :)) jedynie chciałbym wymienić centralny i ku niemu bym się skłaniał bo nie daje rady na moje ucho.Aktualnie telewizor jest na przeciwnej ścianie i problem mam bo tylne stały się frontami i jest problem z kablami do tych frontów.Teraz za fronty robią małe heco ,centralny kef i tylne kef.Amplituner onkyo 656, subwoofer svs sb1000.Proszę Was o jakąś inspirację jak to ogarnąć.Zamysł mam żeby kupić fronty podstawkowe jakieś małe,powiesić koło tv i centralny też kupić do kompletu. Pokój 22m2.

Polk audio s35 i s10 co myślicie?

Wizualnie przedstawiam zjęcia jak to jest teraz.

 

 

20210919_095627.jpg

20210919_095645.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukiel84 napisał:

Polk audio s35

To dobry trop ale. Jesli ten centralny przez swoją szerokość zacznie się stykać z kolumnami przednimi to jest to bez sensu.

21 godzin temu, lukiel84 napisał:

s10

To jednak typowe tyły.

Teraz dopiero zauważyłem. Ty grasz na których przednich głośnikach?

21 godzin temu, lukiel84 napisał:

Teraz za fronty robią małe heco ,centralny kef i tylne kef.

Czyli te wiszące Kefy na przodzie chcesz podmienić?

One sa za wysoko.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wiszące kef są nie podłączone bo do nich nie mam kabli,bo kiedyś to były tylne.Heco robią za fronty i to je chcę podmienić razem z centralnym.Póżniej dokupić z tej samej serii surroundy żeby kieszeń tak nie zabolała.

Co do s10 wiem małe, może s15 bardziej,prawie ta sama cena.Co do centralnego żeby się nie stykał z frontowymi i aby powstała jakaś scena to musiałbym powiecić fronty koło tv.Chociaż walczę z myślą i żoną żeby jednak podłogówki tam upchnąć,ale nie chciałbym żeby tam znowu było tak napchane sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym odstawaniem od ściany, będzie to trochę śmiesznie wyglądać. Muszę z żona przedyskutować ,bo już prawie ją przekonałem na podłogówki tylko będę miał problem z ustawieniem suba z powodu braku miejsca. Wizualnie wstawiłem tam moje stare diy i od razu inaczej to gra oczywiście na plus. Co do kolumn to nie chcę dużego centralnego musi być slim żeby było miejsce na amplituner , a centralny pod tv podwieszony.To ogranicza nieco wybór kolumn.Puki co dobre opinie znalazłem właśnie na temat polk audio c55 i s35 który jest w miarę cienki. Może jakieś inne propozycje?

20210920_182149.jpg

Edytowano przez lukiel84
Dodanie zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że się zmieści, nie znaczy że tam może stać. Dla żywotności amplitunera to akurat lepsza opcja tak go ustawić jak na fotce powyżej niż chowanie go we wnękach nie zapewniając odpowiedniej wentylacji. Zgodzę się że akurat na tym mebelku tragicznie by nie było bo nie jest przeładowany i są wolne przestrzenie po bokach, ale lepiej jak jest teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żoną mocno pogadałem jak radziliście hi,i sprawa wygląda następująco.Amplituner może być całkiem po prawej stronie,wtedy się zmieści centralny 50 cm szerokości.Fronty postanowiliśmy,że mają być podłogowe i boki kolor ciemny brązowy,Fronty kolumn mogą być czarne. Myślałem przeznaczyć 3k zł ,ale patrząc na ceny rynkowe  kolumn to chyba mało.Byłem na odsłuchu kolumn i posłuchałem klipsch rp6000f ,ale cena wysoka, rp5000f grały skromnie według nich ,ale poprawkę wziołem ,bo wyciągnięte prosto z kartonu i nie wygrzane ,ale żeby aż tak słabo zagrały? Czy to kwestia wygrzania? Znaczy bas nie był taki miękki tylko szybki i twardy a wysokie tony cichsze? Rp5000 mogę mieć za 3k zł.Z wyglqdu jednak jakieś niskie mi się wydawały.Wolałbym jednak rp 6000 ,lecz to wymaga czasu aż budżet wzrośnie,ale nie pytałem o ofertę 6000f. No i jeszcze centralny 2k zł.Razem wychodzi 6k zł a ja mam 3k.Opcje mam dwie jeśli uparłbym się na klipsche.Kupić centralkę i zbierać na fronty 6000,tymczasem słuchać na moich,lub dozbierać na 6000f i dalej zbierać na centralny hi.Może coś doradzicie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukiel84 napisał:

Wolałbym jednak rp 6000

myślę, że już wybrałeś :) 

8 godzin temu, lukiel84 napisał:

dozbierać na 6000f i dalej zbierać na centralny

a tu sobie odpowiedziałeś.

Chyba, że planujesz jeszcze pojeździć i posłuchać kolumn? W tym przedziale cenowym znajdziesz parę propozycji. 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora 700 słuchałem ,ale grają za spokojnie jak dla mnie ,bezkonturowo, co nie znaczy ,że źle, bo do stereo jak najbardziej są bardzo ok. Magnaty ciekawa opcja ,ale żona, no właśnie ona chce brązowe ,a te nie mają złotych głośników i to nie pasuje hehe. Jednoznacznie raczej chyba padnie na klipsch i tu znowu ja mam warunek, jedynie 6000f.Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozostaje mi dozbierać i szukać w jakim sklepie i za ile je wyrwać, albo używki jak się znajdą jakieś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2021 o 06:14, Scan Raw napisał:

Hihi,na to wychodzi ,że żona bardziej je wybrała niż ja,ale nie będę narzekał.Jedynie trochę przeraża mnie ich wymiar w tył chyba 43 cm i nie wiem jak to będzie wyglqdapo przy mojej szawce.

Swoją drogą są jeszcze jedne kolumny, które mi i żonie wpadły w oko, mianowicie monitor audio bronze 500 6g.Można je wyrwać taniej niż klipsze i z monitora jest tańszy centralny ten c150.

Na klipsze dostałem ofertę 4k.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odsłuchy rp-600f.Nie jest źle,nawet jestem zadowolony jak to gra,w kinie niczego mi nie brakuje, muzyka na dobry z plusem, na niektórych piosenkach średnie tony trochę mnie drażnią ,ale to zależy jaka muzyka.Zastanawiam się czy pchać się w rp-6000f.Na weekend mam je do posłuchania od kolegi ze sklepu, żona będzie miała te trzy dni ze mną muzyczny maraton hihi wiecie o co mi chodzi 😀😃🙂.

20211008_130537.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 13:14, lukiel84 napisał:

muzyka na dobry z plusem, na niektórych piosenkach średnie tony trochę mnie drażnią ,ale to zależy jaka muzyka.Zastanawiam się czy pchać się w rp-6000f.

Z czasem będzie ci to bardzo przeszkadzać. Skoro dostrzegasz już to teraz to na pewno tak będzie. RP 6000 będzie niał ta samą wadę.

Ten sub tak stoi na środku pokoju?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny do kina,muzyka co jakiś czas więc aż tak nie dokuczają te średnie,do muzyki mam wzmacniacz stereo i inne podstawki.Sub stoi przed prawą kolumną.Rp 6000f też chyba wezmę na odsłuch.Pozostaje kwestia centralnego. RP 500c czy rp 504c ten jest szeroki bardzo.Amplituner powędruje na środek pod blat tak żeby miał przewiew czyli z zachowaniem odległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem możliwowf więc mam teraz pożyczone Rp-6000f wygląd bajka ustawienie też,chociaż za blisko ściany,ale co do muzyki mnie drażnią średnie tony jak pisał S4home jak jest średnio głośno to da się jeszcze słuchać ,ale powyżej volume 60 to już na spotify bardzo mnie kłuje w uszy żeńskie wokale itd.Nadają sie do techno i elektroniki taka moja opinia.Na ampli zjechałem na korektorze i jest ok w miarę.Do kina jak najbardziej super extra.Teraz mam dylemat czy to przełknąć czy szukać dalej.Wiem wiem to już muszę sam zdecydować.

Edytowano przez lukiel84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...