Skocz do zawartości

Amplituner Denon AVR -X1200


artpaw

Recommended Posts

Dzień dobry  . Posiadam amlituner Denon AVR-X1200w i bardzo stary zestaw głośników 5.1 eltax które pod tym ampitunerem  grają  bardzo słabo . Pomieszczenie obecnie to 12 m2 ale docelowo będzie 25 m2 . Myślałem na początek o zmianie  samych frontów w półce cenowej 1500 -2500 pln za parę . z możliwością rozszerzenia o kolejne głośniki w przyszłości . Audiofilem nie jestem ale lubię dynamikę i dobre brzmienie basów . Nie mam tez pojęcia czy lepszym wyborem będą fronty 8 om czy 4 om . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że cena wyższa ale naczytałem się troszkę o Melodiki BL40 mk3 i bardzo mnie one zainteresowały . Mają bas-reflex z przodu co ma znaczenie dla mnie a o czym nie wspomniałem wcześniej . Przystosowane też są do bi-wire choć to w tej klasie nie wiele da co ? 

co do Klipsch to od dawna jestem nimi zafascynowany ale nie stać mnie na nie :) Heco Aurora 700 bardzo fajna pozycja ale na tą chwilę bas-reflex je troszkę dyskwalifikuje :( 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie sugerował się BR.

Melodiki BL40 to ciekawa pozycja ale myślę, że warto ich posłuchać przed zakupem.

W tym przedziale cenowym choćby Heco Aurora 700, Polk Audio s55e lub tańszy Pylon Pearl 25 mogą być ciekawsze.

Możesz też znaleźć coś ciekawego na rynku wtórnym. Wspomniane już Klipsch F2 może Pylon Sapphire 25?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie to że uparłem się na BR z przodu tylko obecnie mam jedną kolumnę przy samej ścianie a według tego co przeczytałem to po to ktoś to wymyślił żeby kolumny mogły stać właśnie bliżej ścian ale fachowcem nie jestem .  Ogólnie pewnie każda z wymienionych pozycji będzie grać lepiej od obecnych a leży mi żeby było słychać coś tego basu i nie dopiero jak mu mocy dam ale już od dołu a fajnie by było jak zrobię ciut głośniej żeby mi zaraz nie zniekształcało jak robią to obecne Eltax ( zdjęcie w załączniku ) 

242295066_372463407692873_1304867635159384836_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artpaw napisał:

po to ktoś to wymyślił żeby kolumny mogły stać właśnie bliżej ścian ale fachowcem nie jestem

To jest bzdura niestety... Umiejscowienie BR nie ma tu w większości przypadków nic do rzeczy. Kolumny muszą być odsunięte od ściany, w przeciwnym wypadku z dobrą jakością dźwięku wtedy to za wiele wspólnego nie ma. Czasem są wyjątki... Ale to bardziej jest reguła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci że tak zachwalasz te Heco Aurora 700 że aż przyjrzałem im się bliżej . Troszkę sobie poczytałem i po oglądałem ale bardzo pomógł mi w ocenie test na YT pana Miichała z Technikrium który się wręcz nimi zachwyca biorąc po uwagę stosunek Jakości do ceny :) Miałem w głowie Melodiki to mam już teraz też Heco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, artpaw napisał:

no powiem Ci że tak zachwalasz te Heco Aurora 700 że aż przyjrzałem im się bliżej . Troszkę sobie poczytałem i po oglądałem ale bardzo pomógł mi w ocenie test na YT pana Miichała z Technikrium który się wręcz nimi zachwyca biorąc po uwagę stosunek Jakości do ceny :) Miałem w głowie Melodiki to mam już teraz też Heco :)

Akurat Michał nie jest jakimś wyznacznikiem :)

Moim zdaniem i zapraszam Cie na porównanie i odsłuch obydwu modeli

9 godzin temu, artpaw napisał:

 S4Home a widziałem jeszcze w twojej ofercie nagrodzone Dali Spektor 6 i w podobnych pieniądzach co Heco 700 . Jakieś małe porównanie i już bym na tym zakończył chyba poszukiwania 

To wyraźnie gorsza kolumna. Aurora jest wymiennie wybierana przez klientów ale z serią Oberon 7

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2021 o 19:28, artpaw napisał:

no powiem Ci że tak zachwalasz te Heco Aurora 700 że aż przyjrzałem im się bliżej . Troszkę sobie poczytałem i po oglądałem ale bardzo pomógł mi w ocenie test na YT pana Miichała z Technikrium który się wręcz nimi zachwyca biorąc po uwagę stosunek Jakości do ceny :) Miałem w głowie Melodiki to mam już teraz też Heco :)

Nie tylko on :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artpaw napisał:

Klipsch  ? Jakaś  pra kolumn powiedzmy że bym dołożył kilka stówek czy da radę tym Heco 700 czy nie warto w to już brnąć ? Bo wydać 500-700 zł więcej i nie słyszeć różnicy to też bez sensu a i przecież amplituner mój do dobrych też nie należy 

Konkurent to RP 6000, ale gra zupełnie inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...