Skocz do zawartości

Kino domowe - prośba o poradę


zubra

Recommended Posts

Witam.

Otóż, poszukuję kina domowego i proszę o poradę.

Salon przygotowałem pod dwa tylne głośniki, poczytałem wcześniej i majster przeciągnął pod posadzką te przewody - BITNER BiTsound LP0053 - 2x2,5mm²

W jednym ze sklepów, zaproponowano mi następujący zestaw w cenie 5200.

  • Amplituner Denon AVR-S750H
  • Zestaw Kolumn Taga TAV-606V3
  • Subwoofer Taga TSW-90V4 Co o tym myślicie?

Generalnie, zależy mi na tym, aby dobrze słyszeć filmy oraz móc sobie od czasu do czasu puścic jakąś muzykę przez BT z telefonu albo ze spotify i żeby nie brzmiała najgorzej.

Nie jestem audiofilem, dotychczas wystarczały mi głośniki z telewizora . Teraz jednak kupiłem tv oled 77" i obraz urywa tyłek więc fajnie by było, by z dźwiękiem było podobnie. Sprzedawcę poprosiłem o jakiś zestaw 5.1 z amplitunerem w okolicach 5k. Co myślicie o tym zestawie? Może macie coś lepszego do zasugerowania? Generalnie... byłbym w stanie przekroczyć budżet jeżeli byłoby warto (nawe o 2-3k jeżeli miałaby być duża różnica w jakości dźwięku ale oczywiscie wolalbym oscylowac w granicach 5k :) - tak, wiem ze to niezbyt wiele bo widzialem tu sluchawki za 6k :D:D). Dziękuję!

p.s.

  • z tego co widac na zdjeciach, na okolo TV dojdzie jeszcze mebloscianka
  • kanape troche moge odsunac od sciany ale nie za duzo
  • głosniki za kanapą muszą stać chyba na jakichś standach?
  • nad salonem jest otwarta przestrzeń, antresola
  • salon jest czescia wiekszej otwartej przestrzeni (kuchnia, jadalnia, salon)

image.thumb.png.0c36fe2fc252e213cc29310798cbc768.png

image.png.b82829b4fb6023798005c051dda8d94a.png

image.png.7bea9ca09b114e2e214a9e166c604fc3.png

image.png.ce28347242d3f7457338c1c655b2ee43.png

image.png.cf2530b7588b371cda037ea4e4e5bac0.png

image.png.1ea92eb22975713e20100a34d281ff98.png

image.thumb.png.e83bbb40d9a0df229080cb4d65921c09.png

Edytowano przez zubra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko masz oszkloną i jasną tą przestrzeń. 

Aranżacja i ustawienie głośników... Kolumny podłogowe by musiały stać zaraz przy telewizorze, prawa jednak przez ten retro piecyk dość narażona by była na niego, podłogówek więc bym tu nie stawiał z tego powodu. Na tej przyszłej meblościance solidne podstawkowe będzie rozsądniejszym wyjściem. Boczne surround na standach to najbardziej racjonalny pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przednie kolumny z kompletu Taga TAV-606V3 to są podłogówki, niech Ci nie przychodzi do głowy stawiać je na czymkolwiek wyżej lub wieszać. Albo postawisz solidne monitory na nowym meblu po bokach telewizora, albo kupisz jakieś naścienne. Taki np KLIPSCH RP-640D ON-Wall można postawić i powiesić, jest wąski i by się wkomponował w Twoją wnękę. Mam kolegę co ma kino na nich oparte i brzmi wybornie, do kompletu jednak solidny subwoofer jest niezbędny

klipsch-rp-640d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zubra napisał:

Mierzyłem temperatury przy rozpalonym kominku. Generalnie, tu gdzie wisi TV jest jak najbardziej OK. Temp telewizora nie przekraczała 30 stopni C. Myślałem, żeby te kolumny powiesic obok TV albo postawic na standach bo pod tv będzie półka. TV ma metr wysokosci. Co myślicie? :P

Jesli bierzesz na siebie Ciepło to lepiej postawić na standach obok. No albo podłogowe obok. Ale ja bym się bał. Oleina może schodzić a naturalny fornir pękać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...