Skocz do zawartości

Zamkniete pod ifi zen dac v2


Recommended Posts

Jest już temat o otwartych a ja szukam zamkniętych.

Moje doświadczenia ze słuchawkami są mizerne i sprowadzają się do czegoś, żeby grało przyzwoicie. Lubię Kossy porta pro, mega wygodne i ładnie grają a zwłaszcza ze względu na gwarancję.

Muzyki głównie słucham na głośnikach. Tak sie składa, że mieszkam w 2 miejscach i w jednym mam stare  B&W DM602 i jak dla mnie grają świetnie. W drugim mieszkaniu mam MA 200 bronze i też by grały dobrze trzeba by je ustawić  o jakieś 70 od ściany dalej niż jest akceptowalne dla żony. Stąd pomysł, żeby zainteresować się słuchawkami. Na razie bez wydawania b. duzych pieniędzy.

Wzmacniacz jeszcze nie kupiony ale chcę ifi zen dac v2.

Słuchawki muszą być zamknięte i wokółuszne. Budżet do 1000 ale lepiej jakby było w okolicach 500.

Mam dość duże uszy więc słuchawki powinny też być duże. Muszą też mieć odłączany kabel. Najlepiej na zwykłego jacka bez udziwnień. Mało takich a jak się już trafi to jest np. jak w Meze 99 neo bardzo wąska wtyczka (co swoją drogę jest idiotyzmem). Popatrzyłem co jest do wyboru i potrzebuję rady. Pewnie i tak kupię ze dwie pary, posłucham i odeśle gorsze ale chcę zawęzić wybór.

Trochę też boję się słuchawek opisywanych jako studyjne. Inaczej na pewno byłyby Kossy.

Oglądam się za:

ISK HD9999

Audio-Technica ATH-M40X

AKG K 271 Studio MK II

Koss PRO4S

Sennheiser HD569

Sennheiser Urbanite XL

Meze 99 neo

Będę wdzięczny za porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakby kogoś interesowało to:

1. 1-wszy wniosek jest taki, że słabo słyszę bo nie słyszałem różnicy miedzy dźwiękiem wprost z komputera a z DACa. Ale możliwa jest też zbyt niska klasa słuchawek, zebym to usłyszał. W każdym razie nie widziałem sensu, żeby płacić za coś, czego nie słyszę.

2. W pierwszej fali kupiłem:   ISK HD9999, Koss PRO4S i Audio-Technica ATH-M40X. Dźwiękowo najmniej podobały mi się ISK. AT i Kossy podobnie ze wskazaniem na Kossy. Jeśli chodzi o wygodę to ISK słabo, Kossy do zaakceptowania (ten kształt daje redę) natomiast AT tragedia. Nie dość, że nauszniki za małe to siła docisku zdecydowanie za mocna.

3. Odesłałem wszystko oprócz Kossów i dokupiłem AKG K371 i Sennheisery HD 569. Dźwiękowo porównywalnie. Natomiast jeśli chodzi o wygodę to AKG do zaakceptowania ale gorsze od Kossów. Natomiast HD 569 wyśmienicie. Jedyne w których uszy nie dotykają do nauszników. I mimo, ze chyba najcięższe i jednak dźwięk Kossów podobał mi się troszkę bardziej to zostają HD569.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...