Skocz do zawartości

NAD C658+NAD C268 vs CMABRIDGE CXA80


pietrek

Recommended Posts

Dzień dobry,
Czy ktoś z forumowiczów zna to zestawienie od NADa? Czy to gra przyzwoicie?
Czy ktoś z forumowiczów mógłby ten set od NADa porównac do CXA80?
Co lepsze?? Które z tych urządzeń gra jasno, a które jest ciemniejsze? A może oba neutralne?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam
Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jaśniej gra Cambridge.

Ale to trochę nierówna walka.

Bo zestaw NADa jest pod każdym kątem lepszy. Ale też znacznie droższy.

Nie bardzo wiem dlaczego wybrałeś akurat te dwa. Ale NAD zdecydowanie lepiej.

Piotr

 

Dziękuję za odpowiedź.
Już zdradzam dlaczego akurat te dwa. 🙂
Kilka lat temu kupiłem Onkyo TX-8250 + Monitor Audio MR6
Grało mi to bardzo fajnie. Słuchałem sobie liniowo, bez żadnych korekcji. A od kilku miesięcy zaczyna mi czegoś brakować. A to dołu za mało, a to z górą to samo. 
Myślałem, że może słuch mi pada. Wszak młody już nie jestem. 🙂
Pożyczyłem od znajomego CXA80. No kurde ten wzacniacz ożywił na nowo moje kolumny. Podoba mi się to połączenie. Myślę, trzeba tym kolumnom zapodać lepszy wzmacniacz i będzie ok. Trafiłem do sklepu w którym zobaczyłem właśnie ten komplet od NAD. Nigdy tego NADa nie słuchałem, dlatego pytanie o porównanie.
Tylko trochę mnie to zmartwiło że CXA80 jest jaśniejszy. Pytanie, jak bardzo jaśniejszy. Nie zmienia to faktu, że zachęciłeś mnie do posłuchania tego NADa.
A może jeszcze bardziej ożywi moje MR6. Generalnie nie lubię jasnego, ostrego grania. MR6 jak wiadomo do jasnych kolumn nie należą. Może dlatego tak dobrze mi sie słucha ich razem z CXA80. No zobaczymy.
Generalnie chyba pójdę w system dzielony. 
Jeszcze się zastanawiam nad zestawem Rotel.

RC-1572+RB-1552 MkII
 

Pozdrawiam
Piotr
 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Zgadzam się z kolegami Nad gra cieplej a Cambridge bazuje bardziej na technicznym i ostrzejszym brzmieniu.

Dzięki za odpowiedź.
Pytanie, jak bardzo cieplej to gra od CXA80?

Pozdrawiam
Piotr

Edytowano przez pietrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafiłeś do Topa :P

No to podstawową uwagę jaką powinieneś tam dostać to

NIE ma sensu kupowania ani NADa ani Rotela przy MR6! Ja wiem że każdy chce sprzedac swoje. Ale szczerze? CXA80 jest dla tych MR6 bardzo dobry i wystarczający.

Musiał byś zmienić kolumny żeby wykorzystać potencjał kompletu NADa. I to nie na byle jakie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czyli trafiłeś do Topa :P

No to podstawową uwagę jaką powinieneś tam dostać to

NIE ma sensu kupowania ani NADa ani Rotela przy MR6! Ja wiem że każdy chce sprzedac swoje. Ale szczerze? CXA80 jest dla tych MR6 bardzo dobry i wystarczający.

Musiał byś zmienić kolumny żeby wykorzystać potencjał kompletu NADa. I to nie na byle jakie.

Piotr

To prawda co napisał Piotr,do mr6 cxa80 wystarczy w zupełności,ja posiadam cxa80 z silverami 500, to mocny i dynamiczny wzmacniacz, chodź przyznaje że cały czas szukam jego następcę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli trafiłeś do Topa :P

No to podstawową uwagę jaką powinieneś tam dostać to

NIE ma sensu kupowania ani NADa ani Rotela przy MR6! Ja wiem że każdy chce sprzedac swoje. Ale szczerze? CXA80 jest dla tych MR6 bardzo dobry i wystarczający.

Musiał byś zmienić kolumny żeby wykorzystać potencjał kompletu NADa. I to nie na byle jakie.

Piotr

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedź.
Pozwolę sobie jeszcze zapytać.
Czy CXA81 będzie lepszy od CXA80?  Przy tych oczywiście kolumnach?
A jeśli jednak zdecyduję sie na tego NADa, to jakie kolumny poleciłbyś? Nie najdroższe, ale takie które będą potrzebne jako minimum aby wykorzystac tego nada?

Piotr

7 godzin temu, zbynio napisał:

To prawda co napisał Piotr,do mr6 cxa80 wystarczy w zupełności,ja posiadam cxa80 z silverami 500, to mocny i dynamiczny wzmacniacz, chodź przyznaje że cały czas szukam jego następcę.

 

Dzięki,
A jak określiłbyś te silvery 500? Jako jasne kolumny, czy ciemne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pietrek napisał:

Czy CXA81 będzie lepszy od CXA80?  Przy tych oczywiście kolumnach?

Przy MR6 będzie taki sam. CXA81 gra delikatnie lepiej ale nie wiem czy to odczujesz.

14 godzin temu, pietrek napisał:

A jeśli jednak zdecyduję sie na tego NADa, to jakie kolumny poleciłbyś? Nie najdroższe, ale takie które będą potrzebne jako minimum aby wykorzystac tego nada?

No to one będa "drogie".

Za elektronikę dasz 10 K , za kolumny ile? 5K? czy tez 10 K?

14 godzin temu, pietrek napisał:

A jak określiłbyś te silvery 500? Jako jasne kolumny, czy ciemne?

Zdecydowanie jasne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pietrek napisał:

A jeśli jednak zdecyduję sie na tego NADa

To może zagościć u Ciebie na dłużej. Po zakupie CXA81 daję Ci maks 1 rok a zaczniesz się rozgladac za czymś więcej. NAD w tej konfiguracji to niezwykle elestyczny system, który dzięki systemowu Dirac Live wpasuję się w każde pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...