Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem tytułowych kolumn, a dokładnie modelu SILVER 2. U mnie te kolumny współpracują ze wzmacniaczem ROTEL RA-1572 oraz odtwarzaczem ROTEL RCD-1572. W związku z tym i również dlatego, iż jest coraz więcej posiadaczy kolumn tej marki na FORUM, zakładam klub MONITOR AUDIO.

Na początek bardzo krótka historia marki:

Mo Iqbal założył Monitor Audio w 1972 roku. W niewielkim lokalu w pobliżu Cambridge, Mo pracował ze zgranym zespołem inżynierów, montując kolumny ręcznie - z jakością, precyzją i niemal oszałamiającym perfekcjonizmem, które nadal są obecne w Monitor Audio. Od pierwszego modelu kolumn, kultowego MA1, marka rozwijała się, unowocześniała, projektowała i udoskonalała, z pionierskim zacięciem, które skutkowało patentowaniem rozwiązania za rozwiązaniem. To etos, który wcale się nie zmienił i nadal obowiązuje. Dziś Monitor Audio jest jedną z nielicznych marek high-endowego sprzętu audio, która wciąż rozwija nowe, przełomowe technologie.

Poniżej przedstawiam przesłanie twórców marki jakie przyświeca ich działalności:

NASZA MISJA

Fenomenalny dźwięk to coś więcej niż suma jego części. Tak, chodzi o najlepsze metale i kunszt rzemieślniczy, ale także o ciepło: ciało i duszę słuchacza. O więź słuchacza i muzyki. Dlatego naszą misją w Monitor Audio jest uczynienie dźwięku ludzkim.

KIM JESTEŚMY?

Tworzymy markę Monitor Audio.
Jesteśmy ludźmi, którzy czynią dźwięk ludzkim.
Jesteśmy inteligentni, pomysłowi, autentyczni.
Do dźwięku podchodzimy poważnie, ale nie jesteśmy sztywniakami.
Poszukujemy doskonałości, ale zachowujemy otwarte umysły i nie jesteśmy snobami.
Tworzymy dźwięk klasy premium, ale nigdy zimny.
Trzymamy się z daleka od małych technicznych klik.
I białego szumu wielkich, bezosobowych korporacji.
Mamy własne zdanie.
Jesteśmy grupą prawdziwych pasjonatów.
Wkładamy całe serce i duszę we wszystko co robimy.
Począwszy od pierwszego projektu nowego produktu, po halę produkcyjną.
Uważnie słuchamy ludzi, dla których tworzymy.
I mamy wspólną wizję.
Chcemy stać się łatwo dostępną marką audio.
Dla wszystkich, którzy szukają doskonałego dźwięku.

JAK DZIAŁAMY?

Jesteśmy audiofilami z pasją, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Dlatego nie musimy onieśmielać Cię technicznym żargonem. Zamiast tego używamy słów krystalicznie jasnych: precyzyjnych, sensownych, opisujących inteligentne pomysły w prosty, ludzki sposób.

Skupiamy się na drobnych szczegółach, ponieważ to one umożliwiają nam uzyskanie wspaniałego dźwięku - ale wiemy, że nie o szczegóły tak naprawdę chodzi. Często okazują się one elementem przeszkadzającym, nawet zniechęcającym ludzi. Nie jesteśmy jakimś sekretnym klubem, którego członkowie posługują się własnym językiem, w którym musisz odróżniać głośniki niskotonowe od wysokotonowych. Wierzymy, że każdy zasługuje na niesamowity dźwięk, więc nasza wspólna, przyjazna przestrzeń (z niesamowitą akustyką) jest miejscem, w którym pomożemy Ci stworzyć własny idealną system.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym audiofilem, czy początkującym, zachęcamy do zawieszenia poprzeczki oczekiwań jak najwyżej, a my pomożemy Ci do niej doskoczyć. Tak, mamy więcej wiedzy technicznej, niż możesz sobie wyobrazić. Ale Ty nie musisz jej posiadać. Wystarczy, że usłyszysz nasze brzmienie, a wtedy zrozumiesz o co nam chodzi.

W CO WIERZYMY?

Wierzymy, że w dobrym dźwięku ważni są zarówno ludzie, jak i kolumny.
Więc naszą misją jest uczynienie dźwięku ludzkim.
Dlatego każdego dnia ciężko pracujemy,
Tworząc kolumny, których brzmienie Cię poruszy.
Które sprawi, że włoski na Twoim karku staną dęba.
Które sprawi, że wstrzymasz oddech w zachwycie.
Nie wybieramy łatwych rozwiązań.
Tworzymy membrany naszych przetworników z metalu, ponieważ wiemy, że dzięki niemu dźwięk będzie bardziej realistyczny.
Inni mogą używać tańszy papier, albo plastik, ale nie my.
Zaczynamy od metalu, ale w naszym rękach staje się on czymś więcej.
Podgrzewamy go, a gdy już jest ciepły, staje się elastyczny i można go kształtować.
Formujemy go tak długo, aż staje się zdolny do nadzwyczajnych rzeczy.
Bierzemy zimny, bezduszny metal i sprawiamy, że śpiewa.
Ujmując rzecz inaczej, wykorzystujemy naszą ogromną wiedzę, by uczynić dźwięk ludzkim.

Zapraszam wszystkich posiadaczy kolumn tej marki do dzielenia się wrażeniami, opiniami oraz opisami systemów audio w jakich odtwarzają muzykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się jako posiadacz kolumn Monitor Audio Gold 4G. Fronty Gold 300, central Gold C350, tyły Gold 50 i boczne dipole/monopole Gold FX. Zestaw był kupiony z myślą o kinie domowym, ale z uwagi na zmianę priorytetów "czeka" sobie grzecznie i cierpliwie w domu na lepsze czasy ;)

Niestety, pisanie - jak to gra, nie ma sensu w moim przypadku, gdyż najzwyczajniej w świecie słuchałem ich tyle, co nic. Mam jednak nadzieję, że w przyszłej salce kinowej pokażą się z dobrej strony :)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny te grają w pomieszczeniu o powierzchni prawie 12m², choć były sprawdzane w ponad 20m² i też dawały radę. Mają fantastyczny bas taki jak lubię tzn. miękki, potężny i w miarę dobrze kontrolowany przez elektronikę. Grają dosyć przestrzenne i góra ma na prawdę dużo smaczków. Wokal jest wycofany, ale tutaj znowu z pomocą może przyjść elektronika, co mi w zupełności w moim systemie wystarcza. Dobrze sprawdzają się przy cichym i głośnym graniu. Kolumny są dość łatwe do wysterowania, aczkolwiek im więcej mocy we wzmacniaczu tym dźwięk jest czystszy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak. Po co kupować i płacić za pełno pasmowe paczki jak i tak obetniemy im potem pasmo na 80Hz.

Bez sensu wywalona kasa. Tak jak u mnie stoją olbrzymie Infinity RSIIIb niewykorzystane w tym zastosowaniu.

Monitory z rewelacyjną średnicą i bogatą górą tu się sprawdzą lepiej. A te potrzebne 80Hz to każde monitory już ogarniają.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że to jest zamontowane w ściance?

Niby dlaczego?

Ja bym powiedział inaczej. Tego rodzaju rozwiązania robią tylko profesjonaliści którzy znają się na tym co robią i na tym co zamierzają osiągnąć. I z tego faktu wynika jakość uzyskanego efektu a nie z tego, że głośnik jest w ścianie.

Taki sam efekt ten spec od nagłośnienia osiągnie jak głośnik będzie w dobrej jakości obudowie.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ars_Poland Daj znać oczywiście jak kupisz do nich wzmacniacz. Z tego co pamiętam wcześniej miałeś do nich podpięty Denon PMA-1600NE i co Ci w nim przeszkadzało?

Dnia 25.09.2021 o 12:09, audiowit napisał:

Wstaw Rafał zdjęcie swojego pomieszczenia.

Witku tak jak napisałem na PW, nie będę wklejał zdjęć mojego pomieszczenia i dziękuję Ci za uszanowanie mojej decyzji. Oczywiście jeśli "nowi klubowicze" mają ochotę to robić, nie mam nic przeciwko, będzie bardziej kolorowo i ciekawie w temacie.

 

Niedawno ukazała się najnowsza seria SILVER 7G, która oczywiście jest droższa od poprzedniej serii. Jedno co mogę na pewno powiedzieć, to kolumny tej marki są wzorowo wykonane w swoim przedziale cenowym ma się rozumieć.

image.png.06470d4fb64678e59ce706a9f2de9463.pngimage.png.86177ab2b5eb82b7387f32ecf1e95c7d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Niedawno ukazała się najnowsza seria SILVER 7G, która oczywiście jest droższa od poprzedniej serii. Jedno co mogę na pewno powiedzieć, to kolumny tej marki są wzorowo wykonane w swoim przedziale cenowym ma się rozumieć.

Póki co to chyba w Polsce jeszcze nie do kupienia, podzwoniłem po sklepach i wszyscy czekają na dostawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Ars_Poland Daj znać oczywiście jak kupisz do nich wzmacniacz. Z tego co pamiętam wcześniej miałeś do nich podpięty Denon PMA-1600NE i co Ci w nim przeszkadzało?

Troszkę żałuję że go sprzedałem nie mówiąc już o tym, że kosztuje teraz 2koła więcej😁. Denon ma świetną dynamikę bass trzyma za jaja. Granie takie bardziej efektowne może się to komuś podobać dobre połączenie do MA.Ja szukam troszkę ocieplenia dla tych kolumn.  Chodzi mi  też cały czas po głowie ten nowy rotel 1592 mk2 . Ostatnio miałem na testy dzięki uprzejmości chłopaków z "Audio On" Yaqin ms-90b. Kawał solidnego pieca i dobry kompan dla MA. Jak na Lampowca byłem zdziwiony dynamiką naprawdę super, góra bardzo fajna i bass trochę lepszy dla mnie niż w Denonie. Podobno po wymianie w nim samych lamp sterujących gra na wysokim poziomie. A koszt 400zeta za 2lampy.  Zobaczymy narazie chcę jeszcze coś przetestować . 

Dobry wątek żeby podzielić się waszymi wrażeniami z czym macie połączone MA😉

 

20201207_174205.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Amarok napisał:

@Ars_Poland może orientujesz się czy ten Yaqin ms-90b posiada wejście Pre-in bym pod podpiąć amplituner KD?

Nie jestem pewien bo nie sprawdziłem 😁 ale chyba ma. Kolega @Markcox aktualnie go posiada zapytaj bo nie jestem pewny myślę że jest tam taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amarok A masz zamiar kupić kolumny tej marki? Którym modelem jesteś zainteresowany?

3 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Chodzi mi  też cały czas po głowie ten nowy rotel 1592 mk2 .

Szkoda mogłeś brać na testy stary model i nic nie tracisz w stosunku do nowego, a może nawet byś zyskał na brzmieniu. Nawiązuje do tego co zostało napisane w konkurencyjnym magazynie na temat pożaru fabryki w Japonii. W magazynie tym, jest test niższego modelu czyli RA-1572 MKII i zastosowano w nim niektóre gorsze komponenty. Nie wiem jak jest w przypadku wyższego, ale może być podobnie skoro wyszły w tym samym czasie na rynek. Oczywiście to tylko gdybanie z mojej strony i trzeba go posłuchać samemu. Ja na swój wzmacniacz czekałem aż będą wyprzedaże i wreszcie go mam w komplecie z odtwarzaczem CD. 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...