Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

31 minut temu, lysyrafal napisał:

@Amarok A masz zamiar kupić kolumny tej marki? Którym modelem jesteś zainteresowany?

Szkoda mogłeś brać na testy stary model i nic nie tracisz w stosunku do nowego, a może nawet byś zyskał na brzmieniu. Nawiązuje do tego co zostało napisane w konkurencyjnym magazynie na temat pożaru fabryki w Japonii. W magazynie tym, jest test niższego modelu czyli RA-1572 MKII i zastosowano w nim niektóre gorsze komponenty. Nie wiem jak jest w przypadku wyższego, ale może być podobnie skoro wyszły w tym samym czasie na rynek. Oczywiście to tylko gdybanie z mojej strony i trzeba go posłuchać samemu. Ja na swój wzmacniacz czekałem aż będą wyprzedaże i wreszcie go mam w komplecie z odtwarzaczem CD. 

No i to jest dla mnie dobra informacja co napisałeś 👍 ok będę rozklądał się się za starszym modelem😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Amarok napisał:

Mam bronze 6, jutro mają przyjść silvery 500. Póki co piecyk MF M3Si i poszukuje innego z pre-in, bez DACa.

Będzie Pan zadowolony 😉 MF nie gra zbyt do przodu czyli ofensywnie? Pytam bo też o nim myślałem co prawda o o modelu m6si

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że przełom średnicy i wysokich jest podbity i to może trochę dyskomfort przy dłuższym odsłuchu wprowadzać. 

Mf jest aż słodki na górze ( zdanie Kolegi)  nie ostry ,kultura , i kontrola na dole (M5si) może i to dobry trop z MA . Pzdr 

Ps chyba z pre-out 😉 albo Main in jeśli chcesz kino podpiąć .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Amarok napisał:

Średnica jest lekko do przodu ale nie ofensywna, dużo zależy od jakości nagrania i rodzaju muzyki. 

Powyższe połączenie przy dłuższym słuchaniu staje sie jak dla mnie lekko męczące i chcę zobaczyć jak będzie z innym wzmacniaczem. Ciekaw jestem brzmienia z  silverami.

Słyszałem raz gdzieś w salonie MA Silver ale model 300 z roksanem caspian m2 i powiem wam było słychać emocje w utworze. Też mam ochotę sprawdzić.  Sami widzicie jest tego sporo ale głośniki zostają. Jest jeszcze Atoll in200 signature itd.

@Amarok daj znać jak wrażenia. 

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Mf jest słodki na górze nie ostry ,kultura i kontrola na dole (M5si) może i to dobry trop z MA . Pzdr

I to jest kolejne dobre info😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Amarok napisał:

Jak wejdzie na forum to może tu coś napisze.

Tak, Yaqin ma takie wejście, ale mi osobiście nawet przez chwile nie przeszło przez myśl, żeby korzystać z niego, jako końcówki mocy w kinie.

Uzbroiłem się w eleganckie kabelki z konfekcją i bujam się na ten moment z przepinaniem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się ze swoimi Audio Monitorami Silver 300 grają z Denonem PMA-1600NE piękne połączenie. Wiem że jak niektórzy na audio forach goniący za króliczkiem że można lepiej drożej. Ale nie wiem po co, słuch jest zawodny a mój zestaw mnie zauroczył tak iż zostanę z nim na dużo dłużej. Wszystkim polecam w takiej konfiguracji Denon kawał dobrej japońskiej tradycji z DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się zaczęło meldowanie, to też się zgłaszam :-).

Przez kilka lat miałem Bronze 5, które napędzał Marantz PM7005, obecnie kolumny użytkuje mój brat i jest z nich bardzo zadowolony (z Rotelem A12). Od ponad roku goszczą u mnie Gold 200 (4G) we współpracy z Roksanem K3, Toppingiem D70 i Intelem NUC w roli źródła dźwięku. Jak mam ochotę na bardziej klimatyczne brzmienie, to podpinam iBasso DX220 z modułem lampowym AMP9 (jako źródło i pre bezpośrednio pod wzmacniacz pracujący w tym momencie jako końcówka mocy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Denon kawał dobrej japońskiej tradycji z DAC.

To ptawda do tego  DAC na bardzo dobrym poziomie na tą chwilę ciężko mi coś znaleźć.  To co udało mi się odsłuchać po Denonie czyli : Roksana K3, Arcama s30, Yaqin ms-30 stwierdzam że Denon mógł dalej u mnie grać 😁

 

4 godziny temu, engajner napisał:

Dariusz na jakim metrażu grają u Ciebie Silvery 300?

ja MA 300 odsłuchiwałem w sali 26m2 i bez problemu dawały radę😉

Mała poprawka yaqin ms 90b*

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, engajner napisał:

Miałem Silvery 100 z Heglem h90, potem kino oparte na Silverach 300 z Denonem 4700 a w stereo grały z Roksanem K3. Teraz na pewno zakupię Goldy 100 szukam do nich partnera.

Dariusz na jakim metrażu grają u Ciebie Silvery 300?

Około 20m i naprawdę grają super. Słucham dużo Jazzu i muzyki akustycznej i naprawdę jest separacja i przestrzeń. Pozdrawiam

19 minut temu, Ars_Poland napisał:

To ptawda do tego  DAC na bardzo dobrym poziomie na tą chwilę ciężko mi coś znaleźć.  To co udało mi się odsłuchać po Denonie czyli : Roksana K3, Arcama s30, Yaqin ms-30 stwierdzam że Denon mógł dalej u mnie grać 😁

 

ja MA 300 odsłuchiwałem w sali 26m2 i bez problemu dawały radę😉

Mała poprawka yaqin ms 90b*

Pozdro

Oj polecam Denona długo szukałem po recenzjach poprzednio miałem Musical Fiedelity E10 byłem zadowolony i chciałem zostać przy Musicalu ale Denon daje więcej więc niech się Musical buja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ars_Poland napisał:

Miałem nówke sztukę za 4600zeta pół roku i sprzedałem A teraz kosztuje ponad 7koła 😄

Dokładnie ja wyrwałem już za 6000 ale widzę że są po 7700 ta za 6999 jest brak :)

Ja już Panowie mam dość sprzedawania, kupowania, sprzedawania i tak w kółko pogoń za króliczkiem kupiłem zestaw MA 300 silver + Denon-pm1600 i już tak zostanie odpalam muzykę cd, dsd lub sacd i wreszcie rozkoszuję się dźwiękami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Denon przynajmniej w tych wyższych modelach przesadził z podwyżkami i kto kupił wcześniej to naprawdę zrobił dobry interes.

Dobra oferta cenowa za kolumny Monitor Audio Silver 500. Dla zainteresowanych poniżej podaje link, może uda się coś jeszcze zbić z ceny:

https://audioexpert.pl/monitor-audio-6g-silver-500-black-oak-outlet-tel-608-500-600-p-3070.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, engajner napisał:

Ten Denon to rzeczywiście taki dobry? Celowalem w Caspiana m2 do Goldów i kto wie czy go nie kupię. Jak Silvery zgrywają się z 1600NE? Miałem amplituner tej marki i z MA Silver 300 w kinie to bardzo dobre połączenie. 

Goldy 100...next step.

Roksana caspian m2 słyszałem przez chwilę w salonie z MA Silver 300 i pięknie to grało więc z Goldami może być jeszcze lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2021 o 14:54, lysyrafal napisał:

Rzeczywiście Denon przynajmniej w tych wyższych modelach przesadził z podwyżkami i kto kupił wcześniej to naprawdę zrobił dobry interes.

Dobra oferta cenowa za kolumny Monitor Audio Silver 500. Dla zainteresowanych poniżej podaje link, może uda się coś jeszcze zbić z ceny:

https://audioexpert.pl/monitor-audio-6g-silver-500-black-oak-outlet-tel-608-500-600-p-3070.html

Jestem przekonany że to nie Denon tylko Janusze biznesu :)

22 godziny temu, engajner napisał:

Roksan K3 też cena wywaliła. 8000 w detalu gdzie kilka lat temu nowy kosztował 5300. Takie czasy. Dobre audio w cenie. 

Ten Denon to rzeczywiście taki dobry? Celowalem w Caspiana m2 do Goldów i kto wie czy go nie kupię. Jak Silvery zgrywają się z 1600NE? Miałem amplituner tej marki i z MA Silver 300 w kinie to bardzo dobre połączenie. 

Goldy 100...next step.

Ja polecam Denona z całego serca zresztą poczytaj reviev na zachodnich stronach. Ma bardzo dobry DAC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Albo Janusze i Johny, albo jednak Denon tak pojechał...

Regularna cena w UK z tego co widzę, to 1399 GBP, czyli na dzień dzisiejszy ok. 7500 PLN.

Tyle, że tam dystrybutor chyba nie narzuca sztywnej ceny w sprzedaży internetowej, więc można kupić trochę taniej (ok. 1250 GBP, czyli ok 6600 PLN). U nas taką cenę pewnie dostaniesz jak zapytasz w salonie, ale cen w internecie pilnuje dystrybutor.

Fajny wzmacniacz, ale i tak wolę swojego SA30, przede wszystkim ze względu na Diraca :)

Oby jak najdłużej Ci służył  😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, posiadam MA Silver 500 6G więc  chyba mogę się wpisać na listę klubu Monitor Audio…

Wybrałem je spośród takich modeli jak Tannoy XT8F, Focal Aria 926, Quadral Platinum+ Seven, Audiovector QR3, czy Pylon Audio Diamond 28. Z czego tylko dwa ostatnie plus bohater tego wątku odsłuchiwane były na moim obecnym wzmacniaczu.

Na tle powyższych, z których to każdy konkurent miał coś ciekawego do zaoferowania, urzekły mnie Silver 500 potęgą brzmienia, najbardziej liniowym graniem (tak to wtedy odebrałem) oraz bakiem swojego własnego, mocnego charakteru. Choć sercem byłem przy Diamond 28 (czarowały pięknie) to jednak Silver 500 wydały mi się najbardziej szczere i naturalne. Pozostałe kolumny nie wywarły na mnie szczególnego wrażenia: Tannoy wypadły bezbarwnie z bardzo słabym basem, Focal były zbyt pobudzone, Quadral to głównie bas (nie mój klimat), Audiovector w brzmieniu szczupłe, za lekkie, i z męczącą górą. Diamond 28 nie wybrałem chyba głównie dlatego, że w momencie dokonywania wyboru posiadałem w domu stare kolumny o podobnej słodząco-uśredniającej sygnaturze brzmienia i jednak przeważyła świeżość, potęga, i dźwięczność Silver 500. 

Warto też wspomnieć, że MA Silver 500 6G są rewelacyjnie w tym pułapie cenowym wykonane i prezentują się moim zdaniem świetnie. Nie tylko moim zresztą chyba bo jak widzę edycja 7G niemal bez zmian…

Nadmienię, że Silvery grają u mnie z ciepłym, gęstym, i mocnym wzmacniaczem. I chyba to konieczność w ich przypadku bo zdarzyło mi się słuchać ich kiedyś w salonie z Marantz 8006 i zabrzmiały mało interesująco (zdanie moje i drugiej osoby uczestniczącej w odsłuchu). 

Czy mają wady? A no mają. Po osłuchaniu się potrafi nieznacznie przeszkadzać nadmiar dolnych rejestrów, delikatnie zbyt mało obfita średnica, zbyt wyraźna góra. Oczywiście te cechy z różnym natężeniem w zależności od nagrania. Dobrze zrealizowane płyty brzmią świetnie. Słabo - nawet fatalnie. To odróżnia je od Diamond 28, na których wszystko brzmiało dobrze.

Czy jestem zadowolony z zakupu? Na tamten moment dokonałem raczej najlepszego zakupu. Ewentualnie dałbym jeszcze szansę Silver 300 6G bo może nie byłoby u mnie istotnej różnicy poza finansową. Dzisiaj jednak spróbowałbym kilku innych marek i modeli. Gdzie bym skończył? Nie wiem. Może szukałbym czegoś nieco bardziej „romantycznego”? Choć coraz częściej łapię się na tym, że tylko jeden system to zbyt duże ograniczenie…;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sonique napisał:

Nadmienię, że Silvery grają u mnie z ciepłym, gęstym, i mocnym wzmacniaczem. I chyba to konieczność w ich przypadku bo zdarzyło mi się słuchać ich kiedyś w salonie z Marantz 8006 i zabrzmiały mało interesująco (zdanie moje i drugiej osoby uczestniczącej w odsłuchu). 

Czy możesz napisać jaki to wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sonique napisał:

Czy mają wady? A no mają. Po osłuchaniu się potrafi nieznacznie przeszkadzać nadmiar dolnych rejestrów, delikatnie zbyt mało obfita średnica, zbyt wyraźna góra. Oczywiście te cechy z różnym natężeniem w zależności od nagrania. Dobrze zrealizowane płyty brzmią świetnie. Słabo - nawet fatalnie. To odróżnia je od Diamond 28, na których wszystko brzmiało dobrze.

A możesz jeszcze napisać co jest źródłem systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lysyrafal napisał:

A możesz jeszcze napisać co jest źródłem systemu?

Tak, z przyjemnością. Najchętniej korzystam z Cambridge Audio CXN 2 v.2 (leniwy ja!) ale czasem robię sobie „audiofilskie święto” i odpalam Denona DCD 1550AR. Niestety niedługo czeka go wymiana napędu, a że nie wiem jak się do tego zabrać (jedna osoba już mi odmówiła twierdząc, że nie ma już dostępu do takich części) to w najgorszym wypadku zastąpię go innym CD-kiem.

Jak już jesteśmy przy szczegółach systemu, to zaznaczę, że całość spięta jest kablami DIY, które zrobiłem sobie onegdaj przy nieocenionym wsparciu forumowych kolegów @tomek4446 oraz @MariuszZ, którym w tym miejscu dziękuję.

Jedyna rzecz do poprawy to adaptacja akustyczna, nad którą powoli pracuję. Nie czuję presji jednak bo ostatnie miesiące przesiaduję głównie w słuchawkach, wieczorem, już sam w salonie, z niewielką ilością pewnego napoju… więc nie narzekam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zalet Silver 500 5G jeszcze, bo jakoś nie wspominałem wcześniej… Przede wszystkim świetna stereofonia, niezła przestrzeń (dobrze ukazuje to płyta Laurie Anderson | Life on a String). Bardzo dobre oddanie dźwięków instrumentów perkusyjnych, wszelkiego rodzaju „przeszkadzajek” itp. Lubię je za radość grania (tutaj pomaga niezła góra i ponadprzeciętna dynamika) i potęgę brzmienia (bas i niższa średnica). Bas jest krótki, precyzyjny, mocny, raczej punktowy, dobrze zróżnicowany.

Najsłabszą stroną jest dla mnie ich średnica. Jest dobra. Ale na tle reszty za mało się wyróżnia i czasem mam wrażenie, że zostaje jakościowo odrobinę w tyle. Szczególnie jeszcze jak wypełnia ją mało barwny i nieszczególnie intrygujący głos w stylu Knopflera;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...