Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Witam. Dopiero co zaczynam swoją przygodę z hi fi. Tydzień temu zakupiłem monitor audio silver 300 z racji tego, że była na nie fajna promocja. Głośniki podłączyłem pod amplituner denon Avr 2700. Brakuje mi jeszcze dobrych kabli. Pytanie, czy ktoś podłączał w/w głośniki do wzmacniacza music hall a 70.2 ? Ciekaw jestem jak to razem zagra, bo nie ukrywam ze pewnie za niedługo będę chciał kupić sobie wzmacniacz i podłączyć go pod amplituner -jeśli pojawi się ich więcej w sprzedaży( mój nie ma wyjścia na pre out). Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już na chłodno powiedzieć 😁zdecydowanie Denon pma 1600ne do MA Silver.  Roksan K3 piękna góra i tyle. Denon niesamowita kontrola,  dynamika, bass,  jakość wykonania i DAC na pokładzie  . Myślę już teraz ,że zjebałem 🤣 Niech branża nie pisze ,że Denon pma 1600ne nie jest wart swojej ceny. Dla mnie patrząc na przedział cenowy i to co porównywałem można smiało go stawiać w przedziale 7-9koła.

To są moje wrażenia i odsłuch u mnie w salonie. Myślę że Denon bardziej się sprawdzi z MA Silver.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

A mówią, że nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki 😜.

Dokladnie 😉 i ja do niej wejdę tylko już seria wyżej bo wiem, że będzie lepiej 😁 wiem i mam podgląd. Nie mam zamiaru szukać w nieskończoność.  Wystarczy mi też opinia moich znajomych(duża grupa).  Przy Denonie i MA nie byłem wstanie o 4rano powiedzieć im idźcie spać🤣 to pokazuje w którym momencie powiedzieć pas😉

Pozdro😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ars_Poland napisał:

Mogę już na chłodno powiedzieć 😁zdecydowanie Denon pma 1600ne do MA Silver.  Roksan K3 piękna góra i tyle. Denon niesamowita kontrola,  dynamika, bass,  jakość wykonania i DAC na pokładzie  . Myślę już teraz ,że zjebałem 🤣 Niech branża nie pisze ,że Denon pma 1600ne nie jest wart swojej ceny. Dla mnie patrząc na przedział cenowy i to co porównywałem można smiało go stawiać w przedziale 7-9koła.

To są moje wrażenia i odsłuch u mnie w salonie. Myślę że Denon bardziej się sprawdzi z MA Silver.  

Witam, a więc szukasz nadal, bardzo jestem ciekawy jak wypadnie ten m6si z silverami, u mnie pma 1500r kopnelo w tylek Cxa80, teraz przy denonie wiem jak brzmi do końca uderzenie perkusisty w talerze i wiele innych smaczków których wcześniej nie uświadczyłem na sto procent będzie u mnie coś z serii 2000 denona 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zbynio napisał:

Witam, a więc szukasz nadal, bardzo jestem ciekawy jak wypadnie ten m6si z silverami, u mnie pma 1500r kopnelo w tylek Cxa80, teraz przy denonie wiem jak brzmi do końca uderzenie perkusisty w talerze i wiele innych smaczków których wcześniej nie uświadczyłem na sto procent będzie u mnie coś z serii 2000 denona 

Sledzisz mój wątek sam wiesz😉 cieszę się że Ci się podoba aktualne połączenie.  Wyżej czyli seria 2000 będzie tylko lepiej ale pamiętaj trzeba też wyhamować 😉 ciesz się muzyką bo słuchałem o wiele droższego i mi dupy nie urwało😄 potem już nie ma takiego skoku i w du..ie mam opinie audiofilów🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, engajner napisał:

Czy na tym Denonie bawisz się korektorami barwy?

Na początku jak był wzmachol nowiutki z pudła delikatnie dawałem sobie bass na godzinie 1:00 ale to robiłem wieczorem przy cichym słuchaniu. Po kilku dniach osłuchania się już z tym wzmacniaczem leciałem już z wyłączoną korekcją barwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi wstyd się przyznać😜(chyba za dużo promilków miałem w wydychanym powietrzu) ale ten Roksan K3 coraz bardziej mnie wciąga swoim brzmieniem z MA Silver. Ta góra mi się podoba , fajna paleta barw , swoboda , scena obszerna, brakuje mi dołu przy cichym słuchaniu ale też muszę powiedzieć że lecę przez DAC wybudowany w Bluesound node2i. Następnym razem się wstrzymam z szybkim werdyktem😁. Hmm 🤔no nie ukrywam ale zaczyna mi się podobać dźwięk Roksana. Granie swobodne, żywe i jest dynamika. 

Warto go sprawdzić jeśli ktoś będzie chciał go połączyć z MA.

Ehhh jak zwykle namieszałem 😄 idę słuchać dalej i dam znać jak wypadną MA z inną elektroniką. 

Pozdro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ars_Poland napisał:

 ten Roksan K3 coraz bardziej mnie wciąga swoim brzmieniem z MA Silver.

Też mnie interesowało to zestawienie, ale nie chcieli mi w lokalnym sklepie pożyczyć K3 do domu, a przy odsłuchu na miejscu wystąpiły pewne problemy techniczne (związane ze źródłem i kablami) i całość zagrała za ciemno. Ale do rzeczy: ten K3 jeszcze bodaj trzy tygodnie temu był tam w starej cenie tzn. 6900 albo 7000 zł. Cena na stronie to już 8 tys., ale mieli ostatni egz. w starej. Może warto zapytać, jeśli zdecydujesz się na K3. Cinematech w Gdańsku.

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie macie wrażenia że mimo ogromu zalet, detalicznego grania jednak słabym punktem MA są tweetery? Kolumny tej marki kojarzone są z ostrością, metalicznością. Oczywiście wolę to sporadyczne zaiskrzenie góry niż nudne granie wysokotonowca w powiedzmy pylon diamond. Gdzieś czytałem, że np w Heco ludzie czasem wymieniają tweeter na Seasa czy tam Monacora, nie jestem pewien marki, w każdym bądź razie rozmiarowo i nawet rozstawem śrub są kompatybilne. Tak się zastanawiam, czy ktoś próbował takiego upgrade w kolumnach MA. Nie spotkałem żadnego takie opisu czy filmiku w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Gdzieś czytałem, że np w Heco ludzie czasem wymieniają tweeter na Seasa czy tam Monacora, nie jestem pewien marki, w każdym bądź razie rozmiarowo i nawet rozstawem śrub są kompatybilne. Tak się zastanawiam, czy ktoś próbował takiego upgrade w kolumnach MA. Nie spotkałem żadnego takie opisu czy filmiku w necie.

Ja wymieniałem w heco na seas po jakimś czasie jednak wróciłem do oryginału.

Jeśli chodzi o MA są po jaśniejszej stronie ale mnie nie kłują w uszy. Pytanie jaki tweeter tam dopasować MA Silver. 

Screenshot_20211117-102743_YouTube.thumb.jpg.d93536226db639c919b44edece07eb86.jpg

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 Ja nie uważam, aby one grały ostro, choć pewnie duży wpływ ma na to akustyka i ustawienie kolumn. Jedna osoba powie że grają ostro, a druga iż mają dużo smaczków. Z drugiej strony każda seria tych kolumn ma zastosowane inne tweetery. W moich wysokie tony są dźwięczne i dobrze zróżnicowane, nie gasną szybko, tylko długo wybrzmiewają.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dlaczego? 

Było jednak za głośno na górze. Myślę, że trzeba to lepiej dostroić. Znam osoby co wymienili w heco 700 i tak już zostawili . Ja miałem Heco 1000 może też dlatego tak było , żę większe skrzynie niż w 700. 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowo-magnezowe tweetery w serii Silver G6 brzmią jak lubię. Wysokie tony są tu wyjątkowo bogate w barwy i wybrzmienia. Wręcz domagają się atencji. Trudno je zresztą w Silverach przeoczyć bo jednak wysuwają się lekko na pierwszy plan i zasypują słuchacza feerią smaczków. Myślę, że brzmienie metalu (chodzi o materiał, tworzywo) metal oddać potrafi najlepiej. A orkiestra  symfoniczna czy nawet małe jazzowe trio nie tylko drewnem stoi. Metalu tam równie dużo. Od instrumentów perkusyjnych, po dęte blaszane. Albo fortepian preparowany, gdzie stal strun pobudzana jest z pominięciem filcowo-drewnianej mechaniki instrumentu. A więc to wszystko te teeetery moim zdaniem robią lepiej od papierowych czy innych. Przynajmniej w tym przedziale cenowym. 
 

A że czasem trąbka, trójkąt, ksylofon, czy crash zaświdruje nam głęboko w czaszce to co? Na koncercie jest tak samo… dlatego trwają one od godziny do dwóch bo taki jest nasz „attention span” - potem chcemy już wyjść, odpocząć bo za dużo wrażeń… ;)

Zawsze miałem metalowe kopułki. W ostatnich B&W też to był duży atut. Papierowe zostawię sobie na emeryturę. Choć, może będąc wtedy z lekka przygłuchym, znowu metalowe okażą się najlepsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2021 o 10:57, Ars_Poland napisał:

ale ten Roksan K3 coraz bardziej mnie wciąga swoim brzmieniem z MA Silver.

Widzę, że dalej poszukujesz i smakujesz różnych kuchni ;) Miałem również na testach w domu m.in. K3, ale chyba mój problem polega na tym, że słyszę bardzo wyraźne różnice pomiędzy klasami wzmacniaczy, ale już w ramach jednej klasy, pomiędzy różnymi modelami niekoniecznie - niuanse, być może nawet "wmówione" 🙃 A K3 miałem na testach z jednego salonu wraz z lampką - finał śledzącym wtedy temat jest znany. I do tej pory nic się nie zmieniło, połączenie Silverów 500 z Yaqinem nadal cieszy michę, ale oczywiście już się uruchomił króliczek. Wreszcie (!!!) przymierzam się do zadbania o solidniejsze źródło do streamingu, a korzystając też z okazji, że w sobotę jadę na odsłuch, szukając zestawu stereo dla kumpeli, zamierzam trochę podyskutować nad grzebaniem w samych żarówkach. Uruchamia się chyba powoli poszukiwanie zmiany, dla samej zmiany. Generalnie niebezpieczna zabawa 😅 

I wertując teraz temat widzę, że meldunku z mojej strony nie było, poza postem dot. bypass w Yaqinie - więc jestem i ja ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markcox działaj działaj😉 lampki jak najbardziej warto zmienić chociaż na początek same sterujące  w Yaginie. Napisz do chłopaków z "Audio On" z Czechowic Dziedzic czyli mojej miejscowości 😁 oni potrafią doradzić jeśli chodzi o lampy. Ludzie z pasją. 

Ja jeszcze przetestuję kilka opcji 😉

Pozdro

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

Nie macie wrażenia że mimo ogromu zalet, detalicznego grania jednak słabym punktem MA są tweetery? Kolumny tej marki kojarzone są z ostrością, metalicznością.

Myślę, że MA są głównie kojarzone z mocnym, dynamicznym graniem nieco po jasnej stronie. Jak to bardzo trafnie moim zdaniem ujął autor wątku, MA grają konkretnie. Ja bym dodał: rozrywkowo. Jest jednak o wiele więcej kolumn tzw. ostrych. Może są to niektóre modele Klipscha, Paradigm, Focal, ZU Audio… pewnie wśród B&W też by się znalazło… jasne kolumny mają takie same zadanie jak ciemne: dopełnić pozostałe elementy toru aby stworzyć synergiczną całość pasującą ich posiadaczowi. Jeżeli coś gra za jasno lub za ciemno, za ostro lub za miękko i nudno to właśnie coś z tym dopasowaniem nie poszło…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...